See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa papieru do drukarek, kopiarek na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej wraz z jednostkami podległymi, Krajowej Informacji Skarbowej wraz z podległymi delegaturami oraz Krajowej Szkoły Skarbowości wraz z podległymi filiami. 2. Zamówienie podzielono na 6 części: 1) Część nr 1 zamówienia: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izb Administracji Skarbowej w Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku i jednostek im podległych; 2) Część nr 2 zamówienia: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izb Administracji Skarbowej w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu i jednostek im podległych; 3) Część nr 3 zamówienia: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izb Administracji Skarbowej w Warszawie, Kielcach, Łodzi i jednostek im podległych 4) Część nr 4 zamówienia: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i jednostek im podległych; 5) Część nr 5 zamówienia: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, Opolu, Wrocławiu i jednostek im podległych; 6) Część nr 6 zamówienia: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Krajowej Informacji Skarbowej i podległych jej delegatur oraz Krajowej Szkoły Skarbowości i podległych jej filii. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający wymaga, aby oferowany papier spełniał następujące parametry: a) Papier kserograficzny biały formatu A3 i A4 o parametrach nie gorszych niż: • gramatura wg normy PN-EN ISO 536:2020-08 lub równoważnej: 80 +/-3 g/m2; • białość wg normy PN-ISO 11475:2017 lub równoważnej: nie mniejsza niż 153 CIE; • grubość wg normy PN-EN ISO 534:2012E lub równoważnej: nie mniejsza niż 105 μm; • nieprzezroczystość wg normy ISO 2471:2008 lub równoważnej: minimum 90%; • szorstkość metodą Bendtsena - średnia z obu stron wg normy ISO 8791-2:2013 lub równoważnej: maksimum: 230 ml/min; • klasa papieru: nie mniejsza niż B; • wyprodukowany w technologii ColorLok Technology; • wyprodukowany bez użycia chloru; • posiadający certyfikaty ekologiczne: EU EcoLabel lub Nordic Swan lub Blue Angel lub inny równoważny i/lub FSC lub PEFC lub inny równoważny; • opakowanie: 500 kartek w ryzie Dostawy papieru realizowane będą z częstotliwością raz na kwartał (planowane jest 8 dostaw w trakcie okresu obowiązywania umowy). Zakres zamówienia (ilość papieru) oraz warunki zamówienia i płatności określają dokumenty zamówienia -załaczniki nr 1, 2 i 12 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego o nie więcej niż 30 % wartości zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli poszczególni Zamawiający nie skorzystają z opcji w toku realizacji umowy. Uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez poszczególnych Zamawiających oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający zobowiązują się do złożenia zamówień realizujących minimum 80% kwoty brutto wynagrodzenia. Zarządzeniem Ministra Finansów z dnia 25 kwietnia 2025 r. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi została wyznaczona do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz udzielenia zamówienia publicznego na dostawę papieru do drukarek i kopiarek na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości. Wykaz jednostek biorących udział w zamówieniu wspólnym: 1. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku,ul. J.K. Branickiego 9, 15-085 Białystok 2. Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, ul. Dr. E. Warmińskiego 18, 85-950 Bydgoszcz 3. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku,ul. Długa 75/76, 80-831 Gdańsk 4. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, ul. Damrota 25, 40-002 Gdańsk 5. Izba Administracji Skarbowej w Kielcach,ul. Sandomierska 105, 25-324 Kielce 6. Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Wiślna 7, 31-007 Kraków 7. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, ul. T. Szeligowskiego 24, 20-883 Lublin 8. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, al. T. Kościuszki 83, 90-436 Łódź 9. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie, al. J. Piłsudskiego 59A, 10-960 Olsztyn 10. Izba Administracji Skarbowej w Opolu, ul. Ozimska 19, 45-057 Opole 11. Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu, ul. Dolna Wilda 80A, 61-501 Poznań 12. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, ul. Geodetów 1, 35-959 Rzeszów 13. Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie, ul. F.D. Roosevelta 1,2 70-525 Szczecin 14. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, ul. A. Felińskiego 2B, 01-513 Warszawa 15. Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 24,26 53-333 Wrocław 16. Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze,ul. Gen. W. Sikorskiego 2, 65-454 Zielona Góra 17 Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała 18. Krajowa Szkoła Skarbowości ul. S. Okrzei 4, 03-710 Warszawa
Vorherige Bekanntmachung: 579683-2025
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wstępne ogłoszenie informacyjne mające na celu skrócenie terminu składania ofert zostało udostępnione w bazie danych TED 2 czerwca 2025 r. pod numerem 352718-2025, a następnie Zamawiający udostępnił wstępne ogłoszenie informacyjne na swojej stronie internetowej w zakładce "profil nabywcy" https://www.gov.pl/web/ias-lodz/zamowienia-publiczne
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30197630 Druckpapier
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izb Administracji Skarbowej w Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku i jednostek im podległych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Ilość i rodzaj papieru Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wykaz miejsc dostaw Załącznik nr 12 – Projekt umowy
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025 - cz. 1 zamówienia IAS w Gdańsku, IAS w Bydgoszczy, IAS w Olsztynie, IAS w Białymstoku i jednostki im podległe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego maksymalnie do 30 %: 1) planowana ilość papieru do realizacji w okresie obowiązywania umowy w ramach opcji, z podziałem według rodzaju papieru została określona w do Załączniku nr 1 do SWZ; 2) Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 3) skorzystanie z opcji odbywa się na zasadach określonych w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 12 do SWZ; 4) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny; 5) Zamawiający zastrzega, że w przypadku skorzystania przez niego z opcji, ceny jednostkowe brutto za jedną ryzę papieru będą takie same (kolumna nr 9 w Załączniku nr 4 do SWZ), jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izb Administracji Skarbowej w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu i jednostek im podległych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Ilość i rodzaj papieru Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wykaz miejsc dostaw Załącznik nr 12 – Projekt umowy
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025 - cz. 2 zamówienia IAS w Szczecinie, IAS w Zielonej Górze, IAS w Poznaniu i jednostki im podległe
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izb Administracji Skarbowej w Warszawie, Kielcach, Łodzi i jednostek im podległych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Ilość i rodzaj papieru Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wykaz miejsc dostaw Załącznik nr 12 – Projekt umowy
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025 - cz. 3 zamówienia IAS w Warszawie, IAS w Kielcach, IAS w Łodzi i jednostki im podległe
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i jednostek im podległych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Ilość i rodzaj papieru Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wykaz miejsc dostaw Załącznik nr 12 – Projekt umowy
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025 - cz. 4 zamówienia IAS w Lublinie, IAS w Rzeszowie, IAS w Krakowie i jednostki im podległe
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, Opolu, Wrocławiu i jednostek im podległych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Ilość i rodzaj papieru Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wykaz miejsc dostaw Załącznik nr 12 – Projekt umowy
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025 - cz. 5 zamówienia IAS w Katowicach, IAS w Opolu, IAS we Wrocławiu i jednostki im podległe
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dostawa papieru do drukarek i kopiarek na rzecz Krajowej Informacji Skarbowej i podległych jej delegatur oraz Krajowej Szkoły Skarbowości i podległych jej filii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Ilość i rodzaj papieru Załącznik nr 2 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – wykaz miejsc dostaw Załącznik nr 12 – Projekt umowy
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.26.2025 - cz. 6 zamówienia Krajowa Informacja Skarbowa i podległe jej delegatury oraz Krajowa Szkoła Skarbowości i podległe jej filie