2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przewóz i holowanie pojazdów lub części pojazdów o masie poniżej 3,5 t., pojazdów osobowych o napędzie alternatywnym o masie poniżej 4,25 t., zabezpieczonych przez Policję do celów procesowych oraz niesprawnych pojazdów służbowych Policji na terenie podległym: KPP w Świdnicy, KPP w Kamiennej Górze i KPP w Lwówku Śląskim.
Beschreibung: 1.Zamówienie podzielono na 3 części w zależności od obszaru realizowania usługi. Dopuszcza się możliwość składania ofert częściowych na jedną lub więcej części zamówienia. Maksymalna ilość części postępowania, w której Wykonawca może złożyć ofertę: 3. Oferta winna obejmować pełny zakres usług w ramach danej części zamówienia. Cz. 1 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu świdnickiego: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 180 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 4900 km Cz. 2 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu kamiennogórskiego : - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 41 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1100 km Cz. 3 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu lwóweckiego: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 40 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1100 km 2. Szczeg. wymag. i warunki realizacji usługi określono w PPU (zał. nr 2 do SWZ). Usługa w szczególności obejmuje: Załadunek, transport oraz wyładunek pojazdów lub części pojazdów, wraz ze wszelkimi pracami towarzyszącymi tym czynnościom, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usunięcie lub przemieszczenie pojazdu lub części pojazdu na miejsce wskazane w dyspozycji usunięcia pojazdu na parkingu strzeżonym. Posiadanie urządzenia do przemieszczania pojazdu i części pojazdu o masie do 3,5 t lub dla pojazdów osobowych o napędzie alternatywnym o masie do 4,25. Przewóz uszkodzonego pojazdu służbowego do wskazanego miejsca naprawy. Zabranie z miejsca zdarzenia wszystkich przedmiotów wskazanych przez policjantów przekazujących pojazd lub części pojazdu i opisanych w dyspozycji usunięcia pojazdu. Zabezpieczenie pojazdu lub części pojazdu przed ich uszkodzeniem, zniszczeniem, kradzieżą w czasie transportu na wskazany parking strzeżony. Czas dojazdu do miejsca wskazanego przez zam. oraz podjęcie czynności związanych z załadunkiem pojazdu, zgodnie z deklaracją oferenta (nie dłuższy niż 90 minut) od momentu przyjęcia zgłoszenia. Utworzenie stanowiska dyspozytorskiego (przyjmującego zlecenia od zam. i wydającego polecenia holownikom) wyposażonego w urz. łączności (w postaci aktywnych telefonów stacjonarnych lub telefonów komórkowych), zapewniające możliwość przekazania dyspozycji i komunikację z holującym w trakcie holowania w każdym momencie. Przedstawienie wykazu osób przewidzianych do realizacji umowy z podaniem ich roli (kierowca, dyspozytor) oraz określenie sposobu łączności z tymi osobami (numer telefonu). Wykaz osób stanowi załącznik nr 1 do umowy. W przypadku zmian w załączniku nr 1 Wyk. ma obowiązek powiadomić Zam. o tym, w terminie do 7 dni przed zmianami. Zmiana wymaga formy pisemnej. Sporządzenie przez policjanta/pracownika cywilnego odpowiedzialnego za zabezpieczenie depozytu protokołu przekazania pojazdu/części. Przekazanie zabezpieczonego depozytu na wskazane miejsce na podstawie otrzymanego protokółu przyjęcia pojazdu lub części pojazdu, podpisanego przez policjanta odpowiedzialnego za jego zabezpieczenie. Przekazanie uszkodzonego pojazdu służbowego na wskazane miejsce, na podstawie protokołu przekazania pojazdu. 3. Wymagania dotyczące sprzętu używanego przy realizacji usługi. Pojazdy przewidziane do wykonywania usługi w przedmiotowym zakresie muszą być technicznie przystosowane do przewożenia lub holowania uszkodzonych lub niesprawnych pojazdów lub części pojazdów o masie do 3,5 t. lub pojazdów osobowych o napędzie alternatywnym o masie do 4,25 t. 3. Normy i certyfikaty dotyczące przedmiotu zamówienia: 3.1. Wyk. musi posiadać licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego, wydaną na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1539, 1544, 1855) lub zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydanego na podstawie ustawy o transporcie drogowym. 3.2. Sprzęt Wyk. przewidziany do realizacji zapisów umowy musi spełniać zapisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502). 3.3. Sprzęt Wyk. przewidziany do realizacji zapisów umowy musi posiadać ważne badania techniczne, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z 2025 r. poz. 820, 1006 ). 3.4. Nadto Wyk. w trakcie wykonywania usługi musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, która będzie również przedmiotem umowy na kwotę min. 100 000,00 zł. 4. Termin wyk. zamówienia: 24 miesiące licząc od daty podpisania umowy (dotyczy to każdej cz. postępowania). Umowa ulega wygaśnięciu z chwilą wyczerpania limitu finan. przeznaczonego na jej wykonanie (dotyczy to każdej części postępowania), zgodnie z § 2 ust. 3 PPU. Zamawiający w terminie 3 dni od osiągnięcia kwoty przeznaczonej na realizację umowy pisemnie powiadomi Wyk. o jej zakończeniu, zgodnie z § 2 ust. 4 PPU. 5. Zam. nie wymaga wniesienia wadium.Zam. nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6. Zam. przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. Zam. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykl.i spełnienia war. udziału. 7. Dopuszczalne zmiany umowy opisano w Rozdziale XXI SWZ. 8. Termin związania ofertą do 23.12.2025 r. 9. Zamawiający nie wymaga przedstawienia przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających że oferowana usługa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, cechy i kryteria.
Vorherige Bekanntmachung: 551354-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cz. 1 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu świdnickiego.
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 180 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 4900 km
Los: LOT-0002
Titel: Cz. 2 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu kamiennogórskiego.
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 41 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1100 km
Los: LOT-0003
Titel: Cz. 3 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu lwóweckiego.
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 40 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1100 km