See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ubezpieczenia mienia, odpowiedzialności cywilnej, ryzyka terroryzmu oraz ubezpieczeń komunikacyjnych Metra Warszawskiego Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest „Świadczenie usług ubezpieczenia mienia, odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczeń komunikacyjnych Metra Warszawskiego”. 2. Zakres Przedmiotu Zamówienia został podzielony na 4 części (Zadania) i został określony w pkt 4.2 Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Zadań zawarty jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w załączonych do niego dokumentach. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na jedno lub więcej Zadań, z zastrzeżeniem, że oferta musi zakresem obejmować całość każdego oferowanego Zadania. 4. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres opcjonalny zamówienia obejmuje wykonanie usług, o których mowa w pkt 4.2 SWZ w okresie 12 miesięcy, z zastrzeżeniem treści pkt 8 SWZ. Szczegóły dotyczące opcji i jej uruchomienia zostały zawarte w pkt 46-4.7 SWZ oraz we wzorach umów właściwych dla danego zadania. 5. Zamawiający przewiduje możliwość złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Termin wizji został określony w pkt 4.8 SWZ. 6. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji Przedmiotu Zamówienia czynności związane z wystawianiem dokumentów ubezpieczeniowych, księgowaniem wpływów składek ubezpieczeniowych oraz wypłat odszkodowań. Szczegółowy opis dot. sposobu weryfikacji spełnienia przedmiotowego wymogu określa treść Wzoru Umowy (stanowiący dla Zadania nr 1 załącznik nr 3a, dla Zadania nr 2 załącznik nr 3b, dla Zadania nr 3 załącznik nr 3c, dla Zadania nr 4 załącznik nr 3d). 7. Załącznik nr 4 do OPZ – Opis ryzyka – stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa Zamawiającego. Dokument ten zostanie udostępniony Wykonawcom na wniosek oraz po złożeniu oświadczenia na wzorze Załącznika nr 6 do OPZ – Oświadczenie w sprawie zachowania poufności. Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania w tajemnicy informacji, uzyskanych w związku z zapoznaniem się z treścią dokumentacji, która ma poufny charakter. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania stosownych oświadczeń o zachowaniu w tajemnicy informacji zawartych w ww. dokumentach przez osoby przygotowujące ofertę oraz wykonujące czynności ubezpieczeniowe w przypadku wyboru oferty jako najkorzystniejszej i podpisania umowy. Wniosek o udostępnienie ww. Załącznika nr 4 należy złożyć na Platformie Zakupowej Zamawiającego, w module dotyczącym pytań i odpowiedzi wraz z oświadczeniem podpisanym przez uprawnionego/-nych przedstawiciela/-cieli Wykonawcy. 8. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj. niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ) i jej załącznikami, w szczególności OPZ oraz Wzorem Umowy obowiązującym odrębnie dla każdego Zadania (stanowiącym dla Zadania nr 1 załącznik nr 3a, dla Zadania nr 2 załącznik nr 3b, dla Zadania nr 3 załącznik nr 3c, dla Zadania nr 4 załącznik nr 3d).
Vorherige Bekanntmachung: 841456-2025
Interne Kennung: WP.25.00178.2025.S.E.MAKR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Ubezpieczenia majątkowe
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 1) są ubezpieczenia majątkowe, w zakresie: I. Ubezpieczenie mienia w tym sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, II. Ubezpieczenie taboru metra od pożaru i innych zdarzeń losowych, III. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia – umowa podstawowa, IV. Ubezpieczenie mienia w transporcie (Cargo), V. Ubezpieczenie utraty zysku (Business Interruption), VI. Ubezpieczenie podróży zagranicznych. zgodnie z zakresem wskazanym w OPZ i jej załącznikach.
Interne Kennung: WP.25.00178.2025.S.E.MAKR - zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres opcjonalny zamówienia obejmuje wykonanie usług, o których mowa w pkt 4.2 SWZ w okresie 12 miesięcy, z zastrzeżeniem treści pkt 8 SWZ. Opcjonalny zakres zamówienia realizowany będzie wyłącznie po uprzednim pisemnym oświadczeniu Zamawiającego, złożonym najpóźniej na 6 miesięcy przed zakończeniem drugiego okresu ubezpieczeniowego, o skorzystaniu z opcji przedłużenia umowy na kolejny rok. Opcja jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Przedmiotu Zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia.
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 2) są nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia, zgodnie z zakresem wskazanym w OPZ i jej załącznikach.
Interne Kennung: WP.25.00178.2025.S.E.MAKR - zadanie nr 2
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Ubezpieczenia komunikacyjne floty Metra Warszawskiego Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 4) są ubezpieczenia komunikacyjne floty Metra Warszawskiego Sp. z o.o., zgodnie z zakresem wskazanym w OPZ i jej załącznikach.
Interne Kennung: WP.25.00178.2025.S.E.MAKR - zadanie nr 4