793290-2025 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Zakup i dostawa doposażenia w zakresie rolnictwa 4.0 do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa doposażenia w zakresie rolnictwa 4.0 do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu rolniczego w ramach zadania pn. „Wsparcie dla szkół rolniczych w zakresie unowocześnienia bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0.” pn. Zakup i dostawa doposażenia w zakresie rolnictwa 4.0 do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. 4.2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 3 części, jak poniżej: 4.2.1.część 1 zamówienia – „Dostawa ciągnika rolniczego, siewnika punktowego, rozsiewacza nawozów oraz opryskiwacza” w skład, której wchodzą: 1) Ciągnik rolniczy o mocy (170-200 KM) z systemem naprowadzania i dwukierunkową wymianą danych ISOBUS wraz z systemem do zarządzania gospodarstwem; 2) Siewnik punktowy 6 rzędowy system zmiennego dawkowania, komunikacja z ciągnikiem za pomocą ISOBUS; 3) Rozsiewacz nawozów dwutarczowy z automatyczną kontrolą sekcji i systemem zmiennego dawkowania, komunikacja z ciągnikiem za pomocą ISOBUS (pojemność 3000-3300l); 4) Opryskiwacz 3000 - 3500 l systemem zmiennego dawkowania działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS. 4.2.2. część 2 zamówienia – „Dostawa drona rozpoznawczego”: 1) Dron rozpoznawczy, który umożliwia skanowanie, wyznacza strefy zmiennego dawkowania nawozów, środków ochrony roślin i regulatorów wzrostu, rozpoznawania agrofagów z oprogramowaniem na czas nieokreślony. 4.2.3. część 3 zamówienia – „Dostawa urządzenia do pomiaru chlorofilu” 1) Urządzenie do pomiaru zawartości chlorofilu i biomasy w rośl. w czasie rzeczywistym, umożliwia stosowanie zmiennego dawkowania nawozów azotowych lub regulatora wzrostu podczas dokonywanego pomiaru w czasie rzeczywistym, możliwość komunikacji z system zarządzania. 4.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla części wszystkich zamówienia obejmuje 1) dostawę fabrycznie nowych maszyn i urządzeń rolniczych (rok produkcji: 2025/2026 r.), pochodzących z bieżącej produkcji i nieużywanego przed dniem dostarczenia (z wyjątkiem testów funkcjonalnych przeprowadzonych przez producenta lub dystrybutora), pochodzących z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta, zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych wyposażenia w zakresie określonym w Załączniku nr 1 do SWZ wraz z ich transportem, rozładunkiem, wniesieniem (jeśli dotyczy), montażem (jeśli dotyczy) oraz ustawieniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (np. plac manewrowy, magazyn), 2) dostarczenie wraz z zamówieniem instrukcji obsługi dla każdego dostarczanego sprzętu w języku polskim (jeśli dotyczy) w formie papierowej, 3) dostarczenie pełnej dokumentacji technicznej i użytkowej dotyczącej przedmiotu zamówienia, w tym specyfikacji technicznej, certyfikatów zgodności, świadectw dopuszczenia do użytkowania w rolnictwie (jeśli są wymagane). 4) dostarczenie wraz z zamówieniem dokumentów gwarancyjnych wystawionych przez producenta, a także wszelkich niezbędnych akcesoriów do prawidłowego działania sprzętu, takich jak przewody, złącza, ładowarki, baterie, oprogramowanie sterujące (jeżeli dotyczy), 5) posprzątanie miejsca dostawy po zakończonym montażu, rozładunku i ustawieniu sprzętu, w zakresie niezbędnym do przywrócenia porządku, 6) przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi i eksploatacji dostarczonego sprzętu rolniczego dla wskazanych pracowników Zamawiającego, w przypadku, gdy szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przewiduje taką konieczność (np. obsługa drona, systemów GPS, komputerów pokładowych). 7) koszty transportu, rozładunku oraz ubezpieczenia dostarczanego sprzętu ponosi Wykonawca, 8) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za legalność oprogramowania zainstalowanego w dostarczonym sprzęcie oraz zapewnia Zamawiającemu prawo do jego użytkowania w ramach standardowej eksploatacji, zgodnie z licencją producenta. 9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za realizację zamówienia, w tym jego przebieg, terminowość, jakość, zgodność z wymaganiami technicznymi, jakościowymi oraz obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi maszyn rolniczych i ich dopuszczenia do użytkowania 4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, parametry techniczne określono w Załączniku nr 1 (części 1-3) do SWZ oraz Projekcie umowy Załącznik Nr 2 do SWZ.
Interne KennungZSCKR/ZP/D/1/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: - dla części 1 zamówienia: 40 000,00 PLN (słownie: czterdzieści tysięcy zł i 00/100), - dla części 2 i 3 zamówienia: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl 2) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 3) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 4) W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowa 5) Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 6) Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 5. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na każdą z części zamówienia 6. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm..), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 7. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 8. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 10. SWZ wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 11. Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie: dla części 1 zamówienia - w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy. dla części 2 i 3 zamówienia – w terminie do 40 dni od dnia zawarcia umowy. 12. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 38300000 Messinstrumente
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1 „Dostawa ciągnika rolniczego, siewnika punktowego, rozsiewacza nawozów oraz opryskiwacza”
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa ciągnika rolniczego, siewnika punktowego, rozsiewacza nawozów oraz opryskiwacza” w skład, której wchodzą: 1) Ciągnik rolniczy o mocy (170-200 KM) z systemem naprowadzania i dwukierunkową wymianą danych ISOBUS wraz z systemem do zarządzania gospodarstwem; 2) Siewnik punktowy 6 rzędowy system zmiennego dawkowania, komunikacja z ciągnikiem za pomocą ISOBUS; 3) Rozsiewacz nawozów dwutarczowy z automatyczną kontrolą sekcji i systemem zmiennego dawkowania, komunikacja z ciągnikiem za pomocą ISOBUS (pojemność 3000-3300l); 4) Opryskiwacz 3000 - 3500 l systemem zmiennego dawkowania działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, parametry techniczne określono w Załączniku nr 1 (części 1-3) do SWZ oraz Projekcie umowy Załącznik Nr 2 do SWZ.
Interne KennungZSCKR/ZP/D/1/2025 cz. 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
LosLOT-0002
Titelczęść 2 zamówienia „Dostawa drona rozpoznawczego”
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa drona rozpoznawczego, który umożliwia skanowanie, wyznacza strefy zmiennego dawkowania nawozów, środków ochrony roślin i regulatorów wzrostu, rozpoznawania agrofagów z oprogramowaniem na czas nieokreślony. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, parametry techniczne określono w Załączniku nr 1 (części 1-3) do SWZ oraz Projekcie umowy Załącznik Nr 2 do SWZ.
Interne KennungZSCKR/ZP/D/1/2025 cz. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
LosLOT-0003
Titelczęść 3 „Dostawa urządzenia do pomiaru chlorofilu”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzenia do pomiaru zawartości chlorofilu i biomasy w rośl. w czasie rzeczywistym, umożliwia stosowanie zmiennego dawkowania nawozów azotowych lub regulatora wzrostu podczas dokonywanego pomiaru w czasie rzeczywistym, możliwość komunikacji z system zarządzania. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, parametry techniczne określono w Załączniku nr 1 (części 1-3) do SWZ oraz Projekcie umowy Załącznik Nr 2 do SWZ.
Interne KennungZSCKR/ZP/D/1/2025 cz. 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente