793386-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: 1) odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości niezamieszkałych zlokalizowanych na nieruchomościach, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, a w części nieruchomości niezamieszkałe, na których powstają odpady komunalne (nieruchomości mieszane) – nieruchomości objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, 2) zorganizowaniu, wyposażeniu i obsłudze co najmniej dwóch stacjonarnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Miasto Rzeszów, 3) wyposażeniu właścicieli nieruchomości w pojemniki i worki na odpady komunalne w okresie obowiązywania umowy, 4) zorganizowaniu odbioru odpadów niebezpiecznych w ramach Mobilnej Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, 5) zorganizowaniu odbioru odzieży i tekstyliów w ramach Mobilnej Zbiórki Odzieży i Tekstyliów, 6) świadczeniu usług dodatkowych dla właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Wielkość/Zakres Zamawiający szacuje, że w ciągu roku łącznie w ramach zamówienia podstawowego z terenu Gminy Miasto Rzeszów odebranych i zagospodarowanych zostanie ok. 70 300 ton odpadów komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia, 2) Załącznik nr 1 do OPZ – Wykaz nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi i pojemności pojemników na odpady komunalne, informację o ilości posesji do których jest utrudniony dojazd oraz informacja o nieruchomościach, na których zwiększona jest częstotliwość odbioru odpadów komunalnych, 3) Załącznik nr 2 do OPZ – Wykaz punktów mobilnych zbiórek odpadów niebezpiecznych, odzieży i tekstyliów, 4) Załącznik nr 3 do OPZ Wykaz pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych będących własnością Gminy Miasto Rzeszów oraz ich lokalizacja 5) Załącznik nr 4 do OPZ – Wzór powiadomienia o niedopełnieniu obowiązku selektywnej zbiórki odpadów 6) Załącznik nr 5 do OPZ – Wzór naklejki – „Nieprawidłowa segregacja” 7) Załącznik nr 6 do OPZ – Wzór naklejki – „Niewłaściwy odpad” 8) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Interne KennungZP-D.271.156.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zakres zamówienia objętego opcją: Opcję stanowi możliwość rozszerzenia zamówienia na: odbiór i zagospodarowanie odebranych z nieruchomości odpadów komunalnych poszczególnych frakcji, zagospodarowanie odpadów zebranych w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zagospodarowania odpadów niebezpiecznych zebranych podczas Mobilnej Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, zagospodarowania odzieży i tekstyliów zebranych podczas Mobilnej Zbiórki Odzieży i Tekstyliów, zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych odebranych z nieruchomości na podstawie zgłoszenia przez właściciela/zarządcę, odbiór odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości w ramach usługi podstawowej na podstawie zgłoszenia przez właściciela/zarządcę, oraz świadczenia usług dodatkowych poprzez zawarcie stosownego/ych aneksu/ów do umowy podstawowej na warunkach i zasadach określonych w §2 umowy (projektowanych postanowień umowy) o dodatkowy zakres określony w załączniku nr 3 do umowy za dodatkowym wynagrodzeniem. Ceny jednostkowe dla zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak ceny jednostkowe określone dla zamówienia podstawowego. Okoliczności skorzystania z opcji: - w sytuacji, gdy będzie zachodziła konieczność odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych poszczególnych frakcji odebranych z nieruchomości w ilości większej niż przewidziana dla usługi podstawowej, - w sytuacji, gdy będzie zachodziła konieczność zagospodarowania większej ilości poszczególnych rodzajów odpadów zebranych w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, odpadów zebranych w trakcie Mobilnej Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, odpadów zebranych podczas Mobilnej Zbiórki Odzieży i Tekstyliów, odpadów wielkogabarytowych odebranych z nieruchomości na podstawie zgłoszenia przez właściciela/zarządcę niż przewidziana dla usługi podstawowej, - w sytuacji, gdy będzie zachodziła konieczność odbioru większej ilości odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości na podstawie zgłoszenia przez właściciela/ zarządcę nieruchomości niż przewidziana dla usługi podstawowej, - w sytuacji, gdy będzie zachodziła konieczność świadczenia większej ilości usług dodatkowych niż przewidziana dla usługi podstawowej. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług. Pozostałe uregulowania dotyczące okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z prawa opcji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ (w szczególności w §2 projektowanych postanowień umowy).