See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu pn.: „Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Ełk–Trakiszki (granica państwa) – dokumentacja projektowa”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej dla realizacji przedsięwzięcia pn. „Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Ełk–Trakiszki (granica państwa) – dokumentacja projektowa” oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń (faza I) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, które stanowi prawo opcji nr 2 Zamawiającego (faza II).Dodatkowo zakres zamówienia obejmuje wykonanie koncepcji stacji towarowej „Ełk Bis”, w czterech wariantach inwestycyjnych. Warianty różnią się między sobą miejscem separacji i zmianą systemów zasilania sieci trakcyjnej, tj.: w VIII-2: zmiana zasilania możliwie blisko Ełk, w VIII-3: zmiana zasilania na st. tow. „Ełk Bis”, w VIII-4: zmiana zasilania przed st. tow. „Ełk Bis” od strony gr. państwa w rejonie Kijewo, w VIII-5: zmiana zasilania przed st. Suwałki od strony gr. państwa (tak jak VIII-1 z tym, że w zakresie war. bud. st. tow. „Ełk Bis”). Realizacja stacji towarowej „Ełk Bis” będzie realizowana w ramach prawa opcji nr 1.
Interne Kennung: 9090/IRZU/14219/03780/20/P
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Celem realizacji Umowy jest dostarczenie Zamawiającemu, w terminach określonych w Harmonogramie Rzeczowo-Finansowym, dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi prawem, pozwoleniami i uzgodnieniami niezbędnymi do zrealizowania robót budowlanych oraz świadczenie usług przewidzianych na etapie przetargów i na etapie robót budowlanych. Głównymi rezultatami Zamówienia jest uzyskanie: 1) Koncepcji Programowo - Przestrzennej (KPP); 2) Projektów Budowlanych wraz z dokumentacją geotechniczną i geologiczno-inżynierską z podziałem na odcinki o wartości robót 1 mld PLN każdy. Każdy odcinek będzie wymagał odrębnej decyzji administracyjnej; 3) Materiałów niezbędnych do uzyskania ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (w tym: Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z załącznikami), o których mowa w ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tj. Dz. U. z 2020, poz. 283 z późn. zm.) – dalej jako „ustawa ooś”; 4) Kompletu materiałów niezbędnych do uzyskania pozwoleń na budowę wraz z pozyskaniem samych pozwoleń na budowę, w tym m.in.: raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia w ramach ponownej oceny oddziaływania na środowisko – jeśli taka ocena będzie wymagana. Jednocześnie należy mieć na uwadze, iż jeśli decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zostanie wydana po przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko, to zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1186 z późn. zm.) realizacja projektu będzie możliwa tylko na podstawie pozwoleń na budowę; 5) Projektów Wykonawczych z wyłączeniem branż sterowanie ruchem kolejowym i telekomunikacja kolejowa (w zakresie projektów wykonawczych objętych zamówieniem są projekty usunięcia kolizji z sieciami telekomunikacyjnymi) z podziałem na odcinki o wartości robót 1 mld PLN każdy. Każdy odcinek będzie wymagał odrębnej decyzji administracyjnej; 6) Materiałów przetargowych niezbędnych do wyłonienia wykonawców robót budowlanych (tj. przedmiar robót na bazie KPR, kosztorys Inwestorski, STWiORB), PFU dla branży automatyki (w tym systemów ERTMS – ETCS i GSMR) i telekomunikacji kolejowej oraz udział w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy robót poprzez przygotowania i przekazanie Zamawiającemu odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych, aż do zawarcia umowy z Wykonawcą Robót oraz wynikających z tych pytań niezbędnych modyfikacji opracowanych dokumentów; 7) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót w zależności od decyzji Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I Prawo opcji 1 1. W ramach Prawa opcji 1 Wykonawca opracuje dokumentację dla stacji towarowej Ełk „BIS”, zgodnie z OPZ. 2. O skorzystaniu lub zaniechaniu skorzystania z Prawa opcji 1, Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę najpóźniej w ciągu 40 dni od dnia odebrania Koncepcji programowo-przestrzennej, zgodnie z Harmonogramem rzeczowo-finansowym (uruchomienie Prawa opcji 1), 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji 1 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania, w ramach wynagrodzenia określonego w § 6 ust. 1 lit. b opracowania dokumentacji ze stacją towarową Ełk „BIS”. Do realizacji zakresu Prawa opcji 1 zastosowanie znajdą poza regulacjami wprost wskazanymi w Umowie, regulacje dotyczące fazy 1, w tym w szczególności związane z wymaganiami dla dokumentacji, odbiorów, zasad płatności, praw autorskich, kar umownych, odstąpienia od umowy, gwarancji i rękojmi za wady. 4. Skorzystanie z Prawa opcji nr 1 stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie wyłącznie od jego potrzeb, a nie skorzystanie z tego uprawnienia nie powoduje żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy. 5. Szczegółowy opis Prawa opcji 1 zawarty został w tomie III SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia. II Prawo opcji 2 1. W ramach Prawa opcji 2, Wykonawca zrealizuje fazę II umowy, tj. udzieli odpowiedzi na pytania w trakcie postępowania przetargowego na roboty budowlane i będzie pełnił nadzór autorski, zgodnie z OPZ. 2. W ramach Prawa opcji 2 Zamawiający przewiduje, wydłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy, o czas realizacji Prawa opcji 2, tj. fazy II. 3. O skorzystaniu lub zaniechaniu skorzystania z Prawa opcji 2 Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę w ciągu 90 dni od dnia podpisania protokołu odbioru etapu „Opracowanie materiałów przetargowych” zgodnie z Harmonogramem rzeczowo-finansowym, (uruchomienie Prawa opcji 2). 4. Skorzystanie z Prawa opcji 2 stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie wyłącznie od jego potrzeb, a nie skorzystanie z tego uprawnienia nie powoduje żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy. 5. Szczegółowy opis Prawa opcji 2 zawarty został w tomie II SIWZ – Warunki umowy oraz w tomie III SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia.