794347-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten – Kværkeby etape 2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKværkeby etape 2
BeschreibungNærværende udbud omfatter Kværkeby etape 2, og arbejdet omhandler hovedsageligt etablering af ca. 4 km hovedledninger udført med twin-rør, serie 2, i dimensioner fra ø25 – ø168,3, samt 85 – 170 stikledninger. Entreprisen omfatter således jord-, anlægs-, muffe-, alarm- og smedearbejder samt rørleverance. Arbejdet skal primært udføres i boligområde. Den vindende tilbudsgiver vil skulle indgå en separat entreprisekontrakt med såvel Ringsted Fjernvarme A/S som Ringsted Vand A/S.
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 44163120 Fernheizungsleitungen, 45236000 Oberbauarbeiten, 44163240 Rohrverbindungen, 71550000 Schmiedearbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungRingsted Forsyning, skal udvide fjernvarme- og vandforsyningsområdet i Kværkeby, Ringsted. I den forbindelse skal der etableres fjernvarme- og vandforsyning i Kværkeby, fra forsyningspunkterne ved hhv. Bøstofte, Kværkebyvej 71, og Jordemodervej 7. Nærværende udbud omfatter Kværkeby etape 2, og arbejdet omhandler hovedsageligt etablering af ca. 4 km hovedledninger udført med twin-rør, serie 2, i dimensioner fra ø25 – ø168,3, samt 85 – 170 stikledninger. Entreprisen omfatter således jord-, anlægs-, muffe-, alarm- og smedearbejder samt rørleverance. Vand arbejde omhandler gravearbejde for 3,7 km. Vandledning i dimensionerne ø50 – ø160, materialer og smede kan leveres af Ringsted Forsyning. Arbejdet skal primært udføres i boligområde. Den vindende tilbudsgiver vil skulle indgå en separat entreprisekontrakt med såvel Ringsted Fjernvarme A/S som Ringsted Vand A/S.
Interne KennungKværkeby Etape 2