2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu informatycznego oraz licencji w modelu subskrypcyjnym do obiektu Biblioteki Głównej UMCS.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego oraz licencji w modelu subskrypcyjnym do obiektu Biblioteki Głównej UMCS, adres dostawy: Sekcja do spraw Infrastruktury IT w LubMAN UMCS, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 1, pokój 127 B (1 piętro), 20-031 Lublin. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik do SWZ.
Interne Kennung: PN/19-2025/DZP-a
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Informacja w sprawie zastosowania skróconego terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej przekraczającej progi unijne, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej zwaną ustawą. Podstawa prawna: Art. 138. 2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: ... 2), jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: Regulacja powyższa stanowi wdrożenie art. 27 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE, zgodnie z którym, jeżeli ze względu na stan pilnej konieczności należycie uzasadnionej przez instytucję zamawiającą, termin składania ofert nie może być dotrzymany, instytucja zamawiająca może wyznaczyć termin, który nie może być krótszy niż 15 dni od daty wysłania ogłoszenia o zamówieniu. Zastosowanie art. 138 ust. 2 ustawy nie zostało uzależnione przez ustawodawcę od tego, czy stan pilnej potrzeby wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego ani od tego, czy zaistnienie pilnej potrzeby można było przewidzieć, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu. Zakładając racjonalność ustawodawcy, powyższego dokonano w sposób świadomy i celowy. Przepis zawarty w ww. ustępie służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu konkurencyjnym przy zachowaniu podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych w tym zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców. Należy zauważyć, że skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać. Dostawa sprzętu informatycznego oraz licencji w modelu subskrypcyjnym do obiektu Biblioteki Głównej UMCS ma dla Zamawiającego charakter priorytetowy – poprzez zapewnienie między innymi wyższego standardu infrastruktury informatycznej w obiekcie Biblioteki Głównej, co do którego została zaplanowana wymiana urządzeń sieciowych. Brak lub znaczne opóźnienie w rozpoczęciu dostawy sprzętu informatycznego oraz licencji w modelu subskrypcyjnym do obiektu Biblioteki Głównej UMCS zagraża interesowi Zamawiającego. Wskazać należy, iż przedmiotowa dostawa wraz z integracją obejmuje m.in. pierwotną i podstawową infrastrukturę sieciową dla remontowanego obiektu Biblioteki Głównej, powinna być udostępniona użytkownikom najpóźniej od marca 2026 r. Jednocześnie, z powodu przesłanek wskazanych przez wnioskodawcę m.in. w analizie potrzeb i wymagań, uzasadniających brak podziału zamówienia na części, jego udzielenie stanowi kompleksowe, jedno zamówienie. Tym samym, kluczowe kryterium pilności jego udzielenia dotyczy całości planowanego zakupu realizowanego w ramach tej procedury. Biorąc pod uwagę ww. argumenty, nie można zaprzeczyć, że okoliczności niniejszej sprawy powodują pilność udzielenia zamówienia, a więc spełniają warunek skrócenia terminu składania ofert. Należy podkreślić, że szczegółowe wymagania dotyczące infrastruktury sieciowej, w tym dobór modeli urządzeń oraz ich parametrów technicznych mogły zostać jednoznacznie określone dopiero na etapie zaawansowanych prac projektowych dotyczących instalacji teletechnicznych i systemów niskoprądowych przewidzianych dla modernizowanego obiektu. Końcowa dokumentacja wykonawcza oraz ustalenia dotyczące kompatybilności urządzeń sieciowych z systemami BMS, CCTV, KD, itp. zostały dopracowane na obecnym etapie inwestycji. ------------------ Dalsza część uzasadnienia w sekcji: "Informacje dodatkowe (BT300Procedure)". ------------------
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ). Specyfikacja zawiera informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (opis procedury), warunków udziału w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców oraz projektowane postanowienia umowy. 2. W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ust. 1 ustawy. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy SmartPZP (zwanej dalej: Platformą), pod adresem: https://pzp.umcs.pl i pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule ogłoszenia. 4. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://pzp.umcs.pl. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca składa ofertę na całość przedmiotu zamówienia. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty, stanowiącym załącznik do SWZ. 6. Wykaz wymaganych dokumentów i oświadczeń potwierdzających brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu oraz potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu wskazany został przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, w punkcie 6 SWZ. 7. Dokumenty składane przez podmioty zagraniczne zostały określone w dokumentach zamówienia, w punkcie 6.3 SWZ. 8. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej zostały określone w dokumentach zamówienia, w punkcie 6.4 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001