794848-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej na 2026 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej na 2026 r.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na 2026 r., zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.), zwanej dalej PE, przez Zamawiającego i Współzamawiających do ich budynków oraz ich infrastruktury, zgodnie z posiadanymi tytułami prawnymi. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. 2. Zamawiający informuje, że: 1) szacowane zużycie energii elektrycznej wskazane w załączniku nr 1 do SWZ zostało określone z należytą starannością, jednakże ma charakter orientacyjny i szacunkowy; 2) realizacja zamówienia udzielonego w wyniku niniejszego postępowania będzie uzależniona od faktycznych potrzeb, których dokładne określenie nie jest możliwe. Zamawiający nie gwarantuje wykorzystania 100% wolumenu określonego w załączniku nr 1 do SWZ. Z tego tytułu wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia finansowe lub prawne; 3) niektóre punkty przyłączeniowe (szczególnie w grupie taryfowej B) mają różną wartość mocy umownej w rozbiciu na poszczególne miesiące. Na potrzeby niniejszego postępowania Zamawiający wpisał tylko jedną wartość mocy umownej; 4) w wyniku zawierania nowych umów na usługę dystrybucji lub w sytuacjach uzasadnionych ekonomicznie dla Zamawiającego, niektóre z parametrów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ mogą ulec zmianie. Sytuacja taka może dotyczyć mocy umownej lub taryfy (przyczyny techniczne), przy czym, zmiana może zostać dokonana jedynie w ramach tej samej grupy taryf; 5) rolę Operatora Systemu Dystrybucyjnego (dalej zwanego „OSD”) dla punktów przyłączeniowych wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ pełnią dwa przedsiębiorstwa: ENEA Operator S.A., ENERGA-Operator S.A. z zastrzeżeniem, że jeden punkt przyłączeniowy ma jednego OSD; 6) rolę sprzedawcy energii elektrycznej dla punktów przyłączeniowych wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ pełni firma obrotu energią elektryczną: ENEA Spółka Akcyjna ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań. 3. W okresie obowiązywania umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania wykonawca będzie musiał mieć zawartą oraz obowiązującą umowę, tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z lokalnym OSD, na podstawie której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do obiektów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ. 4. Szczegółowy wykaz, które punkty obsługiwane są przez którego OSD i firmę obrotu energią Zamawiający i Współzamawiający przekażą wykonawcy niniejszego zamówienia po podpisaniu umowy sprzedażowej zgodnie ze wzorem na załączniku nr 1 do SWZ. 5. W celu skalkulowania ceny ofertowej wykonawca powinien uwzględnić prognozowane zużycie energii wskazane w załączniku nr 1 do SWZ. 6. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung584422-2025
Interne Kennung90-SZP.261.063.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 2. Podmiotowe środki dowodowe, których Zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2 pkt 1) i ust. 35 SWZ. 3. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022, poz. 835) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. 4. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 3a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α: (Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) w części IV (Kryteria kwalifikacji) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV jednolitego dokumentu. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 3b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają dodatkowo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 6. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdziale VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 7. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2 pkt 1) i 2) SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001