795257-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce w roku 2024 - II przetarg.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce w roku 2024 - II przetarg.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2023 poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, prac szkółkarskich (w leśnictwie Sokołów) oraz utrzymania urządzeń wodno - melioracyjnych, dróg leśnych i dojazdów pożarowych, do wykonania na terenie leśnictwa Graniczne i Sokołów Nadleśnictwa Bartoszyce w roku 2024
Interne Kennung: Z.270.3.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1. Brak pilnego wyłonienia wykonawców usług leśnych skutkować będzie niewykonaniem w 2024 r. zadań z zakresu gospodarki leśnej wynikających z ustawy o lasach jak również określonych w Planie Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Bartoszyce - może to rodzić negatywne konsekwencje dla stanu lasu. 2. Brak pozyskania drewna spowodować może utratę płynności finansowej nadleśnictwa oraz odbiorców drewna, z którymi zawarto umowy na dostawy surowca. W konsekwencji może to spowodować negatywne konsekwencje dla lokalnego rynku pracy. Dodatkowo może to narazić nadleśnictwo na koszty odszkodowań związane z niewywiązaniem się z zawartych umów kupna – sprzedaży drewna. 3. Przesunięcie terminu wykonania prac może de facto uniemożliwić wykonanie niektórych z nich z uwagi na to, iż część prac jest zaplanowana w strefach ochrony okresowej ptaków, a także pozyskanie drewna na niektórych pozycjach odbywa się z terenów podmokłych do których dostęp jest wyłącznie zimą przy sprzyjających warunkach pogodowych. Tryb ten jest podstawowym trybem udzielania zamówień publicznych (art. 129 ust. 2 PZP), zapewnia najszerszy możliwy dostęp wykonawców do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jak również najkrótszy czas uzyskania ofert przez Zamawiającego (licząc od dnia przekazania do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o zamówieniu do dnia składania ofert).
Zentrale Elemente des Verfahrens: nd
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Leśnictwo Graniczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 ze zm.– „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania urządzeń wodno-melioracyjnych, dróg leśnych i dojazdów pożarowych, do wykonania na terenie leśnictwa w roku 2024.
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45244000 Bauarbeiten für Anlagen am und im Meer, 77312000 Unkrautjäten, 90620000 Schneeräumung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac (na Obszarze Realizacji Pakietu) oraz (4) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Leśnictwo Sokołów wraz ze szkółką leśną
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 ze zm.– „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, prac szkółkarskich oraz utrzymania urządzeń wodno-melioracyjnych, dróg leśnych i dojazdów pożarowych, do wykonania na terenie leśnictwa w roku 2024.
Interne Kennung: Pakiet V
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45244000 Bauarbeiten für Anlagen am und im Meer, 77312000 Unkrautjäten, 90620000 Schneeräumung