2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWY W FORMIE LEASINGU FINANSOWEGO 22 (DWUDZIESTU DWÓCH) FABRYCZNIE NOWYCH AUTOBUSÓW (12 PRZEGUBOWYCH I 10 JEDNOCZŁONOWYCH) ZASILANYCH OLEJEM NAPĘDOWYM Z PRAWEM OPCJI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego są dostawy 22 (dwudziestu dwóch) autobusów (12 przegubowych i 10 jednoczłonowych), fabrycznie nowych w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę EURO VI, rok produkcji: nie starsze niż 2027, w formie leasingu finansowego wraz z prawem opcji. 2. Oferowane autobusy muszą spełniać warunki zawarte w ustawie z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. 2024.1251), wydanym na podstawie w/w ustawy rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024.502 ze zm.), Regulaminie nr 107 EKG ONZ – jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów kategorii M2 i M3 w odniesieniu do ich budowy ogólnej (Dz.U.UE.L.2018.52.1 z dnia 23.02.2018 r.), posiadać świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz spełniać wymagania SWZ wraz załącznikami. 3. Czas trwania leasingu - 144 miesiące (12 lat), oprocentowane w stosunku rocznym, stopa WIBOR 3M plus marża. 4. Zamawiający zgodnie z art. 441 uPzp, przewiduje możliwość jednokrotnego skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania Umowy, polegającej na rozszerzeniu zakresu zamówienia o dostawy w formie leasingu finansowego autobusów jednoczłonowych w ilości do 8 szt., fabrycznie nowych, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę EURO VI, rok produkcji nie starsze niż 2027 r. Autobusy objęte prawem opcji muszą być identyczne co do marki i typu oraz pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, a także kompletacji i wyposażenia w stosunku do pojazdów stanowiących podstawową część zamówienia. Prawo opcji realizowane będzie na zasadach zawartych w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: 147/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem www.platformazakupowa.pl. Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/mzk_bydgoszcz (dedykowana platforma zakupowa do obsługi komunikacji w formie elektronicznej pomiędzy Zamawiającym a wykonawcami oraz składania ofert) 2. Zamawiający informuje, że postępowanie będzie prowadzone wg zasad określonych w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 111 z 8.4.2022). W celu potwierdzenia, że Wykonawca/każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, nie podlega wykluczeniu, składa wraz z ofertą oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia. 4. Komunikacja między Zamawiającym i wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza "Wyślij wiadomość do zamawiającego" dostępnego na stronie internetowej profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/mzk_bydgoszcz w zakładce dedykowanej postępowaniu. Ofertę (w szczególności Formularz oferty) wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 5. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. 2020.2452) określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0, 4) włączona obsługa JavaScript, akceptującej pliki typu „cookies”, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie TLS 1.3) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego są dostawy 22 (dwudziestu dwóch) autobusów (12 przegubowych i 10 jednoczłonowych), fabrycznie nowych w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę EURO VI, rok produkcji: nie starsze niż 2027, w formie leasingu finansowego wraz z prawem opcji. 2. Oferowane autobusy muszą spełniać warunki zawarte w ustawie z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. 2024.1251), wydanym na podstawie w/w ustawy rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024.502 ze zm.), Regulaminie nr 107 EKG ONZ – jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów kategorii M2 i M3 w odniesieniu do ich budowy ogólnej (Dz.U.UE.L.2018.52.1 z dnia 23.02.2018 r.), posiadać świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz spełniać wymagania SWZ wraz załącznikami. 3. Czas trwania leasingu - 144 miesiące (12 lat), oprocentowane w stosunku rocznym, stopa WIBOR 3M plus marża. 4. Zamawiający zgodnie z art. 441 uPzp, przewiduje możliwość jednokrotnego skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania Umowy, polegającej na rozszerzeniu zakresu zamówienia o dostawy w formie leasingu finansowego autobusów jednoczłonowych w ilości do 8 szt., fabrycznie nowych, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę EURO VI, rok produkcji nie starsze niż 2027 r. Autobusy objęte prawem opcji muszą być identyczne co do marki i typu oraz pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, a także kompletacji i wyposażenia w stosunku do pojazdów stanowiących podstawową część zamówienia. Prawo opcji realizowane będzie na zasadach zawartych w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. 5. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie załączyć do oferty następujące przedmiotowe środki dowodowe, odrębnie dla autobusów przegubowych i jednoczłonowych: 1) Opis techniczny oferowanych autobusów potwierdzający spełnienie wymagań zawartych w załączniku nr 3 do SWZ wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2a i 2b do SWZ. 2) aktualne świadectwo homologacji wraz z załącznikami dla oferowanych autobusów wydane przez ustawowo uprawniony organ na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2.08.2023r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. 2023.1651) lub odpowiednich przepisów obowiązujących w dacie jego wystawienia, o ile zgodnie z obowiązującymi przepisami zachowuje ono ważność. 3) dwa raporty techniczne drogowego zużycia paliwa Test Raport wg SORT 2 dla oferowanych typów autobusów (przegubowych i jednoczłonowych) wykonane wg wytycznych UITP przez niezależną jednostkę certyfikującą. Zamawiający uzna raporty za odpowiadające treści SWZ jeśli będą on wykonane, co najmniej dla marki, typów autobusów oraz marki/producenta i typów silnika zgodnego z oferowanymi. 6. W przypadku gdy Wykonawca z ofertą nie złożył przedmiotowych środków dowodowych bądź przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający zastrzega na postawie z art. 107 ust. 2 uPzp możliwość wezwania Wykonawcy do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Powyższe nie dotyczy przedmiotowych środków dowodowych w zakresie służącym potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.
Menge: 22 Stück