796893-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Instytutu Techniki Budowlanej w modelu giełdowym zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności przepisami rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2023 poz 819) do punktów poboru Zamawiającego Energia będzie zużywana na potrzeby Zamawiającego, który nie jest przedsiębiorstwem energetycznym w rozumieniu ustawy z 17 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. w szacunkowej ilości ok 5 GWh. Zamawiający wskazuje iż, wartość zamawianego wolumenu nie przekroczy każdorazowo wartości 3000 MWh za każdy rok, z zastrzeżeniem możliwości zwiększenia tej wartości o nie więcej niż 15% w każdym roku w przypadku zajścia okoliczności, których nie można było przewidzieć, w szczególności zwiększenia zapotrzebowania Zamawiającego. Lokalizacje i punkty poboru energii są wskazane w załączniku nr 1 do OPZ. Zamawiający ma prawo zlecić Wykonawcy zakup energii elektrycznej maksymalnie do czterech transz na dany rok.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPrzedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Instytutu Techniki Budowlanej w modelu giełdowym zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności przepisami rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2023 poz 819) do punktów poboru Zamawiającego Energia będzie zużywana na potrzeby Zamawiającego, który nie jest przedsiębiorstwem energetycznym w rozumieniu ustawy z 17 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. w szacunkowej ilości ok 5 GWh.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Titelzakup energii elektrycznej