2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Pomiechówek
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Pomiechówek, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz poziomów składowania oraz w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 733), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, ze zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pomiechówek, innymi przepisami prawa ustawowego i prawa miejscowego oraz zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: WIZP.271.25.2025.ML
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Szacunkowe ilości odpadów podlegających odbiorowi i zagospodarowaniu wskazane zostały w Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu do 25% ilości odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru, również w sytuacji wyczerpania kwoty gwarantowanej umowy, przeznaczonej na zrealizowanie zamówienia podstawowego. Prawo opcji, o którym wyżej realizowane będzie na następujących zasadach: a) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; b) cena jednostkowa odbioru poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych w ramach prawa opcji będzie identyczna jak zamówienia podstawowego, określona w Formularzu ofertowym Wykonawcy (załącznik nr 1 do Umowy); c) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem; d) Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji w sytuacji, gdy wykorzystana zostanie gwarantowana kwota umowy przeznaczona na zrealizowanie zamówienia podstawowego.