See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych do programów lekowych, testów diagnostycznych i różnych leków dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o.; Nr sprawy DZP/25 PN/2025
Beschreibung: Dostawa produktów leczniczych do programów lekowych, testów diagnostycznych i różnych leków dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o. Nr sprawy DZP/25 PN/2025 Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 Pakietów tj.: • Pakiet 1 RITLECYTYNIB program B173 • Pakiet 2 OMALIZUMAB program B107 • Pakiet 3 IKSEKIZUMAB program B47 • Pakiet 4 USTEKINUMAB program B47 • Pakiet 5 MEPOLIZUMAB program B156 • Pakiet 6 GUSELKUMAB program B47 • Pakiet 7 SOTATERCEPT program B31 • Pakiet 8 TESTY DIAGNOSTYCZNE • Pakiet 9 LEKI RÓŹNE Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy.
Interne Kennung: DZP/25 PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke, 33690000 Varia, 33630000 Dermatika sowie Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem, 33631000 Dermatika, 33692000 Arzneimittellösungen, 33631300 Antipsoriatika, 33692500 Injizierbare Lösungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 RITLECYTYNIB program B173
Beschreibung: Pakiet 1 RITLECYTYNIB program B173. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 1
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke, 33690000 Varia, 33630000 Dermatika sowie Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem, 33631000 Dermatika, 33692000 Arzneimittellösungen, 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 OMALIZUMAB program B107
Beschreibung: Pakiet 2 OMALIZUMAB program B107. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 IKSEKIZUMAB program B47
Beschreibung: Pakiet 3 IKSEKIZUMAB program B47. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke, 33690000 Varia, 33630000 Dermatika sowie Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem, 33631000 Dermatika, 33692000 Arzneimittellösungen, 33692500 Injizierbare Lösungen, 33631300 Antipsoriatika
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 USTEKINUMAB program B47
Beschreibung: Pakiet 4 USTEKINUMAB program B47. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 MEPOLIZUMAB program B156
Beschreibung: Pakiet 5 MEPOLIZUMAB program B156. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 GUSELKUMAB program B47
Beschreibung: Pakiet 6 GUSELKUMAB program B47. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 SOTATERCEPT program B31
Beschreibung: Pakiet 7 SOTATERCEPT program B31. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 TESTY DIAGNOSTYCZNE
Beschreibung: Pakiet 8 TESTY DIAGNOSTYCZNE. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke, 33690000 Varia, 33630000 Dermatika sowie Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem, 33631000 Dermatika, 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 LEKI RÓŹNE
Beschreibung: Pakiet 9 LEKI RÓŹNE. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 – formularz asortymentowo-cenowy. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 3. SWZ: Warunki przedmiotowe wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań: 1) Zaoferują produkty lecznicze, które spełniają wymagania określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), zgodne z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 2) Wykonawca posiada dokumenty potwierdzające, że produkty wymienione w Formularzach asortymentowo-cenowych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). 3) Dla leków we wszystkich Pakietach nr 1 – 9, Zamawiający wymaga ważnego zezwolenie GIF na prowadzenie obrotu produktami leczniczymi 4) W Pakietach 1-7 znajdują się leki biologiczne do programów lekowych Zamawiający wymaga aby leki były dopuszczone do stosowania i refundowane w programach lekowych Obecnie są to: 03.0000.331.02 (B31) Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego 03.0000.347.02 (B47) Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej 03.0000.407.02 (B 107) Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej 03.0000.473.02 (B173) Leczenie łysienia plackowatego 03.0000.556.02 (B156)Leczenie chorych z zapaleniem nosa i zatok przynosowych z polipami nosa Zamawiający ponadto wymaga aby: A) Cały asortyment stanowiły produkty lecznicze B) Wykonawca podpisze aneksy do umów jeżeli refundacja przez okres obowiązywania umowy ulegnie zmianie na produkty (o tej samej nazwie międzynarodowej) które będą objęte taką refundacją C) Cena leku w przypadku leku objętego ceną urzędową w ciągu całego okresu trwania umowy musi być zgodna z aktualną ceną urzędową danego leku na dzień realizacji zamówienia, w przypadku zmiany zasad finansowania zakupu leków przez NFZ obniżający ceny lub obniżenia ceny urzędowej leku poniżej ceny wynikającej z oferty Wykonawcy podpiszą aneks na czas ich obowiązywania, po tym okresie cena powróci do ceny wynikającej z pierwotnej oferty przetargowej Wykonawcy, która dla Zamawiającego każdorazowo jest cena maksymalną. D) Transport produktu odbywać się będzie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zgodnie z wymogami przewidzianymi w CHPL-u produktów leczniczych E) Wykonawca dostarczy do oferty Charakterystykę Produktu Leczniczego (CHPL) lub jego równoważne tłumaczenie na język polski (PAKIETY 1-7) 5) Wykonawca zapewni na swój koszt i ryzyko transport produktów leczniczych do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych odbywał się będzie zgodnie z wymogami przewidzianymi w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.). Zamawiający ma prawo do skontrolowania środka transportu, którym przewożone są produkty lecznicze pod kątem obecności zapisu temperatury panującej w komorze transportowej, obecności podestów, na których przewożone są pudełka z produktami leczniczymi. W przypadku niespełnienia wymogów transportu przewidzianych w aktualnych dokumentach potwierdzających dopuszczenie przedmiotu zamówienia do obrotu przewidzianych Ustawą z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2025.750 t.j. z dnia 2025.06.06 z późn.zm.), Zamawiający ma prawo odmówić ich odbioru i poinformować o zaistniałym fakcie Wykonawcę. Wykonawca zapewnia transport dostosowany do infrastruktury Zamawiającego. Transport wszystkich produktów leczniczych będzie odbywał się odpowiednimi środkami transportu, gwarantującymi utrzymanie prawidłowej temperatury dla przewożonych produktów leczniczych i wyrobów medycznych posiadającymi możliwości ogrzewania lub chłodzenia przewożonego asortymentu i zachowania zasad GMP, jeżeli dotyczy. 6) Zaoferują produkty z datą ważności co najmniej 12 miesięcy od daty dostawy. 7) W czasie trwania umowy Zamawiający ma prawo do wezwania Wykonawcy w celu przedstawienia aktualnych dokumentów dopuszczenia do obrotu, karty charakterystyki, ulotki - w języku polskim. 8) Zaoferują termin płatności 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9) Podpiszą umowę, której wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 10) Zaoferują maksymalny czas realizacji zamówień „cito”: 12 godzin, a w normalnym trybie do 48 godzin od złożenia zamówienia, bez względu na wartość złożonego zamówienia. a) W przypadku dostaw w trybie „na cito”, w sytuacji, gdy termin dostawy wypada w sobotę lub w innym dniu ustawowo wolnym od pracy lub poza godzinami pracy Zamawiającego, dostawa nastąpi w umówionym czasie realizacji tj. maksymalnie 12 godzin od złożenia zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) W przypadku zamówień w normalnym trybie, których termin realizacji przypada w sobotę lub w dniu ustawowo wolnym od pracy termin realizacji upływa w pierwszym dniu roboczym po terminie wyznaczonym powyżej jednak nie później niż do godziny 14.00 tego dnia. 11) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie zmieniał wielkości opakowań określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym bez uprzedniej pisemnej akceptacji przez Zamawiającego zapytania Wykonawcy, ze wskazaniem nr Pakietu i pozycji, nazwy produktu i uzasadnienia zamiany.
Interne Kennung: Część 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke, 33690000 Varia, 33631000 Dermatika, 33692000 Arzneimittellösungen, 33692500 Injizierbare Lösungen