2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi polegające na całodobowej ochronie terenów, obiektów i urządzeń realizowane przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochrony (SUFO)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na całodobowej ochronie terenów, obiektów i urządzeń realizowane przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochrony (SUFO), realizowana w obiektach: 1.1. Kompleks Jednostki Wojskowej 4724 (JW 4724), ul. Tyniecka 45, 30-901 Kraków; 1.2. Kompleks Klubu Wojsk Specjalnych (Klub WS), ul. Praska 70, 30-901 Kraków. 2. Ochrona osób i mienia realizowana jest w całodobowym systemie zmianowym, a polega na bezpośredniej ochronie fizycznej i pośredniej za pomocą urządzeń technicznych, ochronie przed bezzałogowymi statkami powietrznymi (dronami), stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych systemach i urządzeniach alarmowych, zapewnienie dodatkowej ochrony związanej z prowadzeniem /zaistnieniem/ organizacją: 2.1. osiągania gotowości do podjęcia działań przez Jednostkę Wojskową 4724 /OGdPD/; 2.2. wprowadzenia faz gotowości; 2.3. sytuacji kryzysowych. 3. Wykonawca wyraża zgodę na realizacje usług ochronnych po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu wojennego lub w czasie wojny na zasadach określonych w „Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie militaryzacji jednostek organizacyjnych wykonujących zadania na rzecz obronności lub bezpieczeństwa państwa” (t.j.: Dz.U. z 2022r. poz. 1198). 4. Szczegółowy zakres obowiązków, uzbrojenie i wyposażenie pracowników SUFO na poszczególnych posterunkach, miejscach pełnienia służby zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia oraz inne dokumenty (np. plany, instrukcje itp.). Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zostaną określone w Opisie przedmiotu zamówienia, który ze względu na poufny charakter informacji zostanie udostępniony wyłącznie Wykonawcom, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert.
Interne Kennung: ZP/OiB/04/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe warunki postępowania zostały dokładanie opisane w Informacjach niezbędnych do sporządzenia wniosku, zamieszczonych na stronie internetowej prowadzonego postepowania. 1. Zamawiający na podstawie art. 121 ust.1 ustawy, ze względu na szczególny charakter postępowania (ochrona jednostek wojskowych) zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części niniejszego zamówienia. Zamawiający dopuszcza świadczenie usługi ochrony przez Podwykonawców – jedynie w zakresie ochrony obiektu Klubu Wojsk Specjalnych, pod warunkiem spełnienia przez pracowników ochrony Podwykonawcy takich samych wymagań, jakie zostały określone przez Zamawiającego w stosunku do pracowników ochrony Wykonawcy. 2. Niniejsze zamówienie jest zamówieniem wieloletnim. Rozpoczęcie świadczenia usług w 2026, 2027, 2028, 2029 i 2030 roku i zakres jego realizacji nastąpi pod warunkiem zapewnienia w planie finansowym zamawiającego na poszczególne lata środków finansowych na realizację usług stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wysokości kwot określonych w planie finansowym. 3. W razie nieziszczenia się warunku, o którym mowa wyżej, w tym ograniczenia wysokości środków w planie finansowym na realizację usług stanowiących przedmiot zamówienia, Wykonawcy nie będą przysługiwały jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. 4. Wykonawca umowy zobowiązany będzie do ochrony informacji niejawnych, do których może mieć dostęp w związku z wykonywaniem umowy, zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t.j.: Dz.U. z 2025r. poz. 1209) oraz do ponoszenia odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przepisów w zakresie ochrony informacji niejawnych. 5. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga się, aby Wykonawca lub podwykonawca (o ile występuje – jedynie w zakresie ochrony obiektu Klubu Wojsk specjalnych), przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia zatrudniał na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy, wszystkie osoby bezpośrednio realizujące zamówienie z wyjątkiem obsady patrolu interwencyjnego. 6. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu zgodnie z zapisami działu V Informacji, Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu dokumenty i oświadczenia wskazane w dziale VI Informacji.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na całodobowej ochronie terenów, obiektów i urządzeń realizowane przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochrony (SUFO), realizowana w obiektach: 1.1. Kompleks Jednostki Wojskowej 4724 (JW 4724), ul. Tyniecka 45, 30-901 Kraków; 1.2. Kompleks Klubu Wojsk Specjalnych (Klub WS), ul. Praska 70, 30-901 Kraków. 2. Ochrona osób i mienia realizowana jest w całodobowym systemie zmianowym, a polega na bezpośredniej ochronie fizycznej i pośredniej za pomocą urządzeń technicznych, ochronie przed bezzałogowymi statkami powietrznymi (dronami), stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych systemach i urządzeniach alarmowych, zapewnienie dodatkowej ochrony związanej z prowadzeniem /zaistnieniem/ organizacją: 2.1. osiągania gotowości do podjęcia działań przez Jednostkę Wojskową 4724 /OGdPD/; 2.2. wprowadzenia faz gotowości; 2.3. sytuacji kryzysowych; 3. Wykonawca wyraża zgodę na realizacje usług ochronnych po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu wojennego lub w czasie wojny na zasadach określonych w „Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie militaryzacji jednostek organizacyjnych wykonujących zadania na rzecz obronności lub bezpieczeństwa państwa” (t.j.: Dz.U. z 2022r. poz. 1198). 4. Szczegółowy zakres obowiązków, uzbrojenie i wyposażenie pracowników SUFO na poszczególnych posterunkach, miejscach pełnienia służby zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia oraz inne dokumenty (np. plany, instrukcje itp.). Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zostaną określone w Opisie przedmiotu zamówienia, który ze względu na poufny charakter informacji zostanie udostępniony wyłącznie Wykonawcom, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki o których mowa w art. 415 ust. 2 pkt. 6 Ustawy stanowiących nie więcej niż 25% wartości zamówienia i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, a w szczególności: a) w przypadku, gdy postępowanie mające na celu wyłonienie kolejnego wykonawcy, z przyczyn zależnych lub niezależnych od Zamawiającego, nie zakończyło się udzieleniem zamówienia, w terminie umożliwiającym zachowanie ciągłości świadczonej usługi; b) w wykonywaniu usługi na terenie oddanym pod ochronę Zamawiającemu, której przedmiot zamówienia, opowiada przedmiotowi zamówienia podstawowego, c) w przypadku, gdy zmieni się system zaopatrywania jednostek wojskowych, tj. zwiększy się przydział jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu Zamawiającego, d) w wykonywaniu dodatkowej usługi na terenie jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu Zamawiającego, której przedmiot zamówienia, odpowiada przedmiotowi zamówienia podstawowego.