79769-2025 - Wettbewerb
Polen – Mineralwasser – Dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej w podziale na części: • Część 1 – dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Wydziału Gastronomicznego Centrum Obsługi Administracji Rządowej. • Część 2 – dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Wydziałów Centrum Obsługi Administracji Rządowej przy ul. Powsińskiej 69/71. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 1 do SWZ). 3. Zamówienie podzielone jest na 2 części. Przez ofertę częściową Zamawiający rozumie ofertę obejmującą pełny zakres części zamówienia, na którą wykonawca składa ofertę. Zamawiający przewiduje możliwość składania ofert częściowych na dowolną liczbę części. Zamawiający nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od dostawy bądź części dostawy w każdej pozycji asortymentowej. Zakres zamówienia może być pomniejszony do 30% (tj. zrealizowany w 70%) ogólnej wartości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu. 5. Ilość artykułów określonych w Formularzu asortymentowo-cenowymi są ilościami szacunkowymi, które Zamawiający zamierza zrealizować w okresie obowiązywania umowy i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu artykułów w liczbie wskazanej w Formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym integralną część formularza oferty. 6. Jakość oferowanych przez Wykonawcę produktów winna być najwyższa i odpowiadać wymaganiom Zamawiającego, który w Załączniku nr 3 do SWZ przywołał nazwy handlowe niektórych produktów odnosząc się do ich wysokiej jakości, tym oczekując zaoferowania produktów z porównywalnym składem (procentowaną zawartością składników), dopuszczając jednocześnie zaoferowania produktów równoważnych, mając na uwadze powyższe wskazania. 7. Ilekroć w treści SWZ, w tym, w opisie przedmiotu zamówienia, zawartym w Załączniku nr 3 - Formularzu asortymentowo-cenowym, użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy, Zamawiający dopuszcza składanie ofert zawierających produkty równoważne. 8. Przez produkty równoważne Zamawiający rozumie takie, które mają cechy techniczne, jakościowe lub funkcjonalne i użytkowe takie jak te, które zawiera opis przedmiotu zamówienia lecz oznaczone innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. 9. Produkt równoważny winien posiadać wartości odżywcze i skład odpowiadające lub lepsze od wartości odżywczych i składu, wskazanych produktów, zawartych w załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym. 10. Wykonawca w załączniku nr 3 do SWZ – Formularzu asortymentowo-cenowym, w przypadku gdy oferuje produkt równoważny – wpisze równoważny i nazwę producenta, nazwę i symbol/nr katalogowy oferowanego produktu. Oznaczenie musi wskazywać tylko na jeden produkt. 11. Wykonawca w przypadku oferowania równoważnych zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą karty (charakterystyki) oferowanych produktów wystawione przez producenta, które zawierać będą opisy produktów. 12. Wszystkie oferowane przez Wykonawcę produkty winny spełniać wymagania przepisów prawnych obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej, w szczególności: a) Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz. U z 2023 r. poz. 1448); b) Ustawy o jakości handlowej artykuły rolno-spożywczych z dnia 21 grudnia 2000 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 1688, ze zm.). 13. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 15980000-1 napoje bezalkoholowe 15981000-8 wody mineralne 14. Miejsce realizacji dostaw: - Bufet Parkowa, ul. Belwederska 46/50, 00-594 Warszawa (dotyczy części 1a i 1b zamówienia) - Bufet Rządowy R, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa (dotyczy części 1a i 1b zamówienia) - Wydziały COAR, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa (dotyczy części 2 zamówienia) 15. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 8 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 17. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 18. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 19. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Interne KennungWIP.261.84.2024.AA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15981000 Mineralwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15980000 Alkoholfreie Getränke
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: Dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Wydziału Gastronomicznego Centrum Obsługi Administracji Rządowej.
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Centrum Obsługi Administracji Rządowej w podziale na części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 1 do SWZ). I. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU OCENY ICH SPEŁNIENIA 1. 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie w art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, ustawy Pzp oraz na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. d) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: dostawa napojów bezalkoholowych na potrzeby Wydziałów Centrum Obsługi Administracji Rządowej przy ul. Powsińskiej 69/71.
Interne KennungCzęść 2