797701-2025 - Wettbewerb
Polen – RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten) – „Zakup, dostawa, instalacja i konfiguracja środowiska wirtualizacyjnego klasy korporacyjnej”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup, dostawa, instalacja i konfiguracja środowiska wirtualizacyjnego klasy korporacyjnej”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, instalacja i konfiguracja środowiska wirtualizacyjnego klasy korporacyjnej. Zestaw obejmuje serwery wirtualizacyjne, wysokowydajną macierz dyskową All-Flash z kompletem dysków, specjalizowane przełączniki sieciowe dla SAN oraz oprogramowanie do wirtualizacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki nr 2 do SWZ Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych – dalej „ustawa PZP”, Zamawiający ma możliwość przeprowadzenia procedury przyspieszonej, tj skrócenia terminu składania ofert do 15 dni, gdy wystąpi pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert. Do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest zatem wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. W uzasadnieniu trzeba więc wskazać na potrzebę, jaką zaspokaja zamówienie oraz na przyczynę pilności jej zaspokojenia. Inaczej niż w przypadku przesłanek zastosowania trybów negocjacyjnych bez ogłoszenia pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od Zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie Zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że „nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja Zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. Przepis krajowy także wyraźnie różnicuje przesłanki z art. 138 ust. 2 ustawy PZP oraz 209 ust. 1 pkt 4) ustawy PZP (dawniej art. 62 ust. 1 pkt 4 Pzp z roku 2004). W tym drugim przypadku skorzystanie z przesłanki jest możliwe, gdy Zamawiający nie spowodował przyczyn pilności. Odmiennie w przypadku skracania terminów w przetargu nieograniczonym na podstawie art. 138 ust 2 ustawy PZP – takiego składnika w przesłance brak. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji , gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócenie terminu nie powoduje także sankcji w postaci nieważności umowy (nawet gdyby kontrfaktycznie przyjął, że skrócenia dokonano wbrew przesłance. Jedynym ryzykiem jest odwołanie wykonawców i żądanie wydłużenia terminów. W takim przypadku zawsze jednak Zamawiający może takie odwołanie uwzględnić. Jednakże przy braku takiego odwołania – skrócenie terminu składania ofert daje o 15 dni więcej czasu na wykonywanie zamówienia. Istnieje duże ryzyko, że jednostka nie zdąży się wywiązać z okresu kwalifikowalności wydatków i zrealizowania wszystkich zadań realizowanych na podstawie porozumienia o powierzenie grantu o numerze KPOD.05.10-CR.01-001/24/0048/KPOD.05.10-CR.01-001/25/2025 realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności finansowanego ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Inwestycja C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo - Cyberbezpieczny Rząd. Wydatki w ramach projektu są uznawane za kwalifikowalne do dnia 30.06.2026 r. Jest to termin zawity. Stąd działanie podjęte przez Zamawiającego ma związek z pilną potrzebą przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia i zawarcie umowy, celem zrealizowania swoich potrzeb w niezbędnym czasie, tj. przed zakończeniem okresu, w którym zadania mają być zrealizowane i wyczerpaniem się możliwości jego wydłużenia. W związku z powyższym, działając w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP, Zamawiający wyznacza termin składania ofert, krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni
Zentrale Elemente des VerfahrensW związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia Zamawiający postąpi zgodnie dyspozycją art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 30236000 Diverse Computerausrüstungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup, dostawa, instalacja i konfiguracja środowiska wirtualizacyjnego klasy korporacyjnej
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, instalacja i konfiguracja środowiska wirtualizacyjnego klasy korporacyjnej. Zestaw obejmuje serwery wirtualizacyjne, wysokowydajną macierz dyskową All-Flash z kompletem dysków, specjalizowane przełączniki sieciowe dla SAN oraz oprogramowanie do wirtualizacji. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki nr 2 do SWZ 3) Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ
Interne KennungBDG.260.43.2025