See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postbefordring af breve
Beschreibung: Fødevarestyrelsen agter at indgå en kontrakt med Dansk Avis Omdeling A/S (DAO) vedrørende landsdækkende postbefordring af breve. Der forventes, at der omdeles mellem 14.000-20.000 breve årligt.
Interne Kennung: Postbefordring af breve
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64110000 Postdienste
5. Los
Los: LOT-0000