798303-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Ochrona osób i mienia w obiektach Prokuratury Okręgowej w Gdańsku część I i II
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOchrona osób i mienia w obiektach Prokuratury Okręgowej w Gdańsku część I i II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia oraz elektroniczne monitorowanie obiektów na potrzeby Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i podległych Prokuratur Rejonowych. Zamawiający wymaga, aby usługa świadczona była przez pracowników ochrony, którzy są wpisani na „listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej”. Zamówienie podzielone jest na 2 części: Część I obejmuje obiekty: a) Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ul. Wały Jagiellońskie 36: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ul. Wały Jagiellońskie 36, III i IV piętro – ochrona dzienna: - ochrona dzienna pełniona będzie w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 18:00 oraz w pozostałe dni robocze w godzinach od 7:30 do 16:00 przez jednego pracownika ochrony w budynku Prokuratury piętro III od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku, - ochrona dzienna pełniona będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00 przez jednego pracownika ochrony w budynku Prokuratury piętro IV od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 8 802 b)Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 41: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ul. Kołobrzeska 41 – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez jednego pracownika ochrony na zmianie w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 roku do godziny 07:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 17 527 c)Prokuratur Rejonowych w Gdańsku, ul. Piekarnicza 10 C: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratur Rejonowych w Gdańsku – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez dwóch pracowników ochrony godzinach od 7:30 do 15:30 oraz jednego pracownika ochrony w godzinach od 15:30 do 7:30 dnia następnego, w dni wolne od pracy i święta przez jednego pracownika ochrony całodobowo w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 r. do godziny 7:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 21 582 d)Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 7B: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 7:00 do 20:00 w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 15:00 przez jednego pracownika ochrony w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Część II obejmuje obiekty: a)Prokuratury Rejonowej w Gdyni, ul.10 Lutego 39: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynek Prokuratury Rejonowej w Gdyni – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez jednego pracownika ochrony na zmianie w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 roku do godziny 07:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 17 527 b)Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim, ul. Kościuszki 6: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim – ochrona dzienna. Ochrona pełniona będzie w poniedziałki w godzinach od 7:00 do 18:30, w pozostałe dni robocze w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 15:00 przez jednego pracownika ochrony w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 5 810 c)Prokuratury Rejonowej w Pucku, ul.1 Maja 15: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynek Prokuratury Rejonowej w Pucku – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez jednego pracownika ochrony na zmianie w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 roku do godziny 07:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 17 527 d)Prokuratury Rejonowej w Malborku, ul. Plac Słowiański 6: Zapewnienie ochrony obiekty i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Malborku – ochrona dzienna. Ochrona pełniona będzie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 18:00 przez jednego pracownika ochrony od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 5 566 e)Prokuratury Rejonowej w Wejherowie, ul. Hallera 21: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 6:30 do 19:30 w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 15:00 przez jednego pracownika ochrony w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 7 178 f)Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, ul. 3 Maja 15: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Kartuzach – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 7:00 do 20:00 w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 16:00 przez jednego pracownika ochrony od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 7 178 g)Prokuratury Rejonowej w Tczewie, ul. Sadowa 6: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Tczewie – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 7:00 do 20:00 w dni robocze przez jednego pracownika ochrony od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 6 578 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ i Załącznik nr 1 do Umowy Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 359 pkt 1 (na usługi społeczne i inne szczególne usługi o wartości przekraczającej progi unijne). Zgodnie z zapisami art. 360 pkt 3 ustawy Pzp nie stosuje minimalnych terminów przewidzianych w ustawie. W prowadzonym postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. Rozliczenie między Zamawiającym, Wykonawcą odbywać się będzie w złotych polskich.
Vorherige Bekanntmachung603069-2025
Interne Kennung3008-7.261.9.2025 cz. I i II
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy, która jest dostępna pod adresem https://pogda.ezamowiajacy.pl. 2.Identyfikator (ID) postępowania na Platformie: https://pogda.ezamawiajacy.pl/pn/POGDA/demand/229751/notice/public/details 3.Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 4.W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej. 5.Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail Zamawiającego przyjmuje się datę zapisu wiadomości na serwerze odbiorczym. W przypadku skorzystania z Platformy za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich rejestracji na Platformie. 6.Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Zamawiającego. 7.Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. 8.Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu. 9.Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”. 10.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej Przez opcję „zadaj pytanie lub przy użyciu zakładki „Korespondencja”: w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". 11.Treść pytań (bez ujawniania źródła zapytania) wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający zamieści na stronie prowadzonego postępowania. 12.Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Prokuratura Okręgowa w Gdańsku tel. +48 (22) 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl. 13.Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj. 1)podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); 2)komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; 3)wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 14.Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: 1)zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; 2)podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; 3)certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 15.Zamawiający wskazuje, że dopuszczalne formaty przesyłanych plików (o wielkości do 100 MB) ujęte są w przepisach opisanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 773) – z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 16.Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: 1)plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert, 2)znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 17.W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację za pośrednictwem Platformy, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: adriana.buczkowska@prokuratura.gov.pl.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79714000 Überwachungsdienste, 79715000 Streifendienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelOchrona osób i mienia w obiektach Prokuratury Okręgowej w Gdańsku cz. I
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia oraz elektroniczne monitorowanie obiektów na potrzeby Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i podległych Prokuratur Rejonowych. Zamawiający wymaga, aby usługa świadczona była przez pracowników ochrony, którzy są wpisani na „listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej” 1) Część I obejmuje obiekty: a) Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ul. Wały Jagiellońskie 36: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ul. Wały Jagiellońskie 36, III i IV piętro – ochrona dzienna: - ochrona dzienna pełniona będzie w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 18:00 oraz w pozostałe dni robocze w godzinach od 7:30 do 16:00 przez jednego pracownika ochrony w budynku Prokuratury piętro III od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku, - ochrona dzienna pełniona będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00 przez jednego pracownika ochrony w budynku Prokuratury piętro IV od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 8 802 b) Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 41: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ul. Kołobrzeska 41 – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez jednego pracownika ochrony na zmianie w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 roku do godziny 07:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 17 527 c) Prokuratur Rejonowych w Gdańsku, ul. Piekarnicza 10 C: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratur Rejonowych w Gdańsku – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez dwóch pracowników ochrony godzinach od 7:30 do 15:30 oraz jednego pracownika ochrony w godzinach od 15:30 do 7:30 dnia następnego, w dni wolne od pracy i święta przez jednego pracownika ochrony całodobowo w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 r. do godziny 7:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 21 582 d) Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 7B: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 7:00 do 20:00 w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 15:00 przez jednego pracownika ochrony w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 7 178 szczegółowy zakres usługi opisuje SWZ i załącznik nr 1 do Umowy.
Interne Kennung3008-7.261.9.2025 cz. I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na opisanych poniżej warunkach: 1) w ramach zawartej umowy Zamawiający może zgłosić Wykonawcy potrzebę zwiększenia zakresu zamówienia o 10 % wartości zamówienia podstawowego, 2) wszystkie wymagania zawarte w umowie i SWZ dotyczą również realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, 3) prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo częściowego zlecenia realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub całości, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, 4) w celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający w terminie nie krótszym niż 10 dni przed upływem terminu obowiązywania umowy złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie, 5) brak stosownego oświadczenia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego, 6) uruchomienie prawa opcji nie wymaga zmiany umowy, 7) ceny jednostkowe określone w ofercie będą obowiązywać przez cały okres realizacji zamówienia, także dla zamówień opcjonalnych, z wyłączeniem zmian przewidzianych w Rozdziale 23 SWZ.
LosLOT-0002
TitelOchrona osób i mienia w obiektach Prokuratury Okręgowej w Gdańsku cz. II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia oraz elektroniczne monitorowanie obiektów na potrzeby Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i podległych Prokuratur Rejonowych. Zamawiający wymaga, aby usługa świadczona była przez pracowników ochrony, którzy są wpisani na „listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej”. 1) Część II obejmuje obiekty: a) Prokuratury Rejonowej w Gdyni, ul.10 Lutego 39: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynek Prokuratury Rejonowej w Gdyni – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez jednego pracownika ochrony na zmianie w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 roku do godziny 07:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 17 527 b) Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim, ul. Kościuszki 6: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim – ochrona dzienna. Ochrona pełniona będzie w poniedziałki w godzinach od 7:00 do 18:30, w pozostałe dni robocze w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 15:00 przez jednego pracownika ochrony w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 5 810 c) Prokuratury Rejonowej w Pucku, ul.1 Maja 15: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynek Prokuratury Rejonowej w Pucku – ochrona całodobowa. Ochrona pełniona będzie przez jednego pracownika ochrony na zmianie w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku od godziny 07:00 do dnia 1 stycznia 2028 roku do godziny 07:00. Przewidywana liczba roboczogodzin: 17 527 d) Prokuratury Rejonowej w Malborku, ul. Plac Słowiański 6: Zapewnienie ochrony obiekty i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Malborku – ochrona dzienna. Ochrona pełniona będzie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 18:00 przez jednego pracownika ochrony od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 5 566 e) Prokuratury Rejonowej w Wejherowie, ul. Hallera 21: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 6:30 do 19:30 w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 15:00 przez jednego pracownika ochrony w terminie od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 7 178 f) Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, ul. 3 Maja 15: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Kartuzach – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 7:00 do 20:00 w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 16:00 przez jednego pracownika ochrony od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 7 178 g) Prokuratury Rejonowej w Tczewie, ul. Sadowa 6: Zapewnienie ochrony obiektu i mienia w budynku Prokuratury Rejonowej w Tczewie – ochrona dzienna. Ochrona dzienna pełniona będzie w godzinach od 7:00 do 20:00 w dni robocze przez jednego pracownika ochrony od dnia 1 stycznia 2026 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku. Przewidywana liczba roboczogodzin: 6 578 Szczegółowy opis usługi zawiera SWZ i Załącznik nr 1 do Umowy.
Interne Kennung3008-7.261.9.2025 cz. II