See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 1 lekkiego samochodu ratownictwa specjalistycznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 lekkiego samochodu ratownictwa specjalistycznego. 2. Samochód powinien spełniać m.in.następujące wymagania: a) polskich przepisów o ruchu drogowym zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. 2024 poz. 1251 ze zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych; b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502); c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143 poz. 1002 ze zm.); d) rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 594), e) normy PN-EN 1846-1 lub równoważnej i PN-EN 1846-2 lub równoważnej f) samochód wyposażony m.in. w: - cyfrowy radiotelefon przewoźny, - urządzenia oznakowania uprzywilejowania, - zbiornik wody o pojemności min. 1000 l, - specjalistyczny agregat wysokociśnieniowy, - min. 4 zbiorniki z tworzywa sztucznego o poj. 20 l przeznaczone do przewozu środka pianotwórczego, przy czym dopuszcza się wyposażenie pojazdu w dedykowany do agregatu wysokociśnieniowego zbiornik środka pianotwórczego o poj. 100l, - wysuwany maszt oświetleniowy, - linię szybkiego natarcia niskociśnieniową, przy czym dopuszcza się wyposażenie pojazdu w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia zakończoną dedykowaną prądownicą wodno-pianową, - sprzęt standardowy, dostarczany z podwoziem, tj. 1 klin, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny z dźwignią, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica samochodowa, - specjalistyczny miernik wielogazowy, - specjalistyczny agregat proszkowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Klauzula dotycząca unieważnienia postępowania. Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 618696-2025
Vorherige Bekanntmachung: 507944-2025
Vorherige Bekanntmachung: 566026-2025
Vorherige Bekanntmachung: 585107-2025
Vorherige Bekanntmachung: 601755-2025
Interne Kennung: WL.2371.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. ustawy Prawo zamówień publicznych. 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3. Ofertę należy sporządzić w języku polskim poprzez wypełnienie Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ oraz podpisanie go przez osobę uprawnioną zgodnie z zasadami reprezentacji obowiązującymi u danego Wykonawcy, wynikającymi z wewnętrznej organizacji Wykonawcy lub właściwych przepisów regulujących zasady reprezentacji danego Wykonawcy albo przez umocowanego przedstawiciela Wykonawcy. 4. Na ofertę składa się Formularz ofertowy sporządzony wg wzoru Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ wraz z wymaganymi SWZ dokumentami, tj.: a) oświadczenie JEDZ stworzone poprzez wypełnienie wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ lub poprzez zaimportowanie pliku „espd-request” w formacie *xml zamieszczonego na stronie internetowej prowadzonego postępowania, dotyczące następujących podmiotów: Wykonawcy składającego ofertę indywidualnie oraz każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego; b) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ – dla Wykonawcy oraz Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia c) dokumenty, z których wynika uprawnienie lub umocowanie do podpisania oferty, a jeżeli oferta została podpisana przez pełnomocnika lub innego przedstawiciela – pełnomocnictwo lub inny dokument umocowujący lub upoważniający do podpisania oferty w imieniu Wykonawcy, chyba że Zamawiający będzie mógł uzyskać ww. dokumenty za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; d) pełnomocnictwo wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadku złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego 5. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 ustawy PZP, z zastrzeżeniem wyjaśnienia oferty na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy PZP lub poprawienia ofert na podstawie art. 223 ust. 2 i 3 ustawy PZP. 6. Forma oferty oraz dokumentów składanych razem z ofertą: a) poprawnie wypełniony Formularz ofertowy należy złożyć w formie elektronicznej, tj. podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym; b) oświadczenie JEDZ należy złożyć w formie elektronicznej, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym; c) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego należy złożyć w formie elektronicznej, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym; d) dokumenty, z których wynika uprawnienie lub umocowanie do podpisania oferty – jeżeli dokumenty te mają postać dokumentu elektronicznego, przekazuje się ten dokument, przy czym powinny one mieć formę elektroniczną, jeżeli natomiast dokumenty te zostały wystawione jako dokument w postaci papierowej, należy przekazać cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczające zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej; e) pełnomocnictwo dla jednego z Wykonawców do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego należy złożyć w formie elektronicznej, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, a jeżeli zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznymi podpisami, należy złożyć cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym; f) pełnomocnictwo lub upoważnienie Wykonawcy składającego ofertę indywidualnie dla innego podmiotu do podpisania oferty należy złożyć w formie elektronicznej, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, a jeżeli zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, należy złożyć cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 7. Zamawiający dopuszcza następujące formaty danych formularza ofertowego oraz załączników w postaci elektronicznej: .txt, .rtf, .pdf,.xps, . odt, .ods, .odp, .doc, .xls, .ppt, .docx, .xlsx, .pptx, .csv, .jpg (.jpeg), .tif (.tiff), .geotiff, .png, .svg, . wav, .mp3, .avi, .mpg, .mpeg, .mp4, .m4a, mpeg4, .zip,.tar, .gz (.gzip), .7Z, .xsl, XAdES, PAdES, CadES. 8. Szczegółowe zasady dotyczące przygotowania ofert reguluje SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114110 Rettungswagen, 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 34942000 Signalgeräte, 32236000 Funktelefone, 32344210 Funkausrüstung, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 44212250 Masten, 38552000 Elektronische Messgeräte, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 30213200 Tablettcomputer, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System), 44613400 Lagercontainer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 lekkiego samochodu ratownictwa specjalistycznego. 2. Samochód powinien spełniać m.in.następujące wymagania: a) polskich przepisów o ruchu drogowym zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. 2024 poz. 1251 ze zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych; b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502); c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143 poz. 1002 ze zm.); d) rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 594), e) normy PN-EN 1846-1 lub równoważnej i PN-EN 1846-2 lub równoważnej f) samochód wyposażony m.in. w: - cyfrowy radiotelefon przewoźny, - urządzenia oznakowania uprzywilejowania, - zbiornik wody o pojemności min. 1000 l, - specjalistyczny agregat wysokociśnieniowy, - min. 4 zbiorniki z tworzywa sztucznego o poj. 20 l przeznaczone do przewozu środka pianotwórczego, przy czym dopuszcza się wyposażenie pojazdu w dedykowany do agregatu wysokociśnieniowego zbiornik środka pianotwórczego o poj. 100l, - wysuwany maszt oświetleniowy, - linię szybkiego natarcia niskociśnieniową, przy czym dopuszcza się wyposażenie pojazdu w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia zakończoną dedykowaną prądownicą wodno-pianową, - sprzęt standardowy, dostarczany z podwoziem, tj. 1 klin, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny z dźwignią, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica samochodowa, - specjalistyczny miernik wielogazowy, - specjalistyczny agregat proszkowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
Menge: 1 Stück