2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Władysławów”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Władysławów oraz z Gminnego Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów (zwanego dalej PSZOK). Zamówienie obejmuje właścicieli nieruchomości znanych w chwili obecnej oraz poznanych w okresie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania. Szczegółowy zakres usługi został opisany w zał. nr 12 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: ZPGP.271.31.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że posiada wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Władysławów w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. b) Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał aktualne zezwolenie na transport odpadów komunalnych w zakresie obejmującym minimum przedmiotu zamówienia, wydane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących w tym zakresie przepisów, c) Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniu i gospodarujących odpadami (tzw. BDO – Baza Danych o Odpadach). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Zamawiający wymaga od wykonawcy, aby ten wykazał, że dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym –w tym aby wykazał, iż, zgodnie z art. 68a ust. 1 pkt 2 lit. a w związku z art. 68b pkt 3 lit. d) ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 z późn. Zm.) udział pojazdów kategorii N2 i N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r., napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii do obsługi zamówienia, wynosił co najmniej 9%. Zamawiający informuje, iż udział pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi, oblicza się, stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5% zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5% i powyżej zaokrągla się w górę. W tym celu podczas realizacji przedmiotu umowy Wykonawca musi dysponować specjalistycznymi środkami technicznymi umożliwiającymi odbiór odpadów; co najmniej dwoma samochodami specjalistycznymi bezpylnymi o minimalnej kubaturze 3 m3 przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, co najmniej dwoma samochodami specjalistycznymi bezpylnymi przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, co najmniej jednym pojazdem o ładowności minimalnej 3,5 Mg do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej. Powyższe pojazdy powinny być: zabezpieczone przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów, ich konstrukcja winna minimalizować oddziaływanie czynników na odpady, wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnianiu pojemników, sprawne, posiadać aktualne badanie techniczne, dopuszczone do ruchu. b) W celu realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca musi dysponować odpowiednio usytuowaną i wyposażoną bazą magazynowo – transportową: baza magazynowo – transportowa winna być usytuowana w gminie Władysławów lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy na terenie, do którego posiada lub będzie posiadał tytuł prawny; posiadać miejsca do parkowania pojazdów, które powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu; teren bazy magazynowo – transportowej winien być zabezpieczony w sposób umożliwiający wstęp osobom trzecim; ww. baza musi być wyposażona w miejsce do gromadzenia i magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych przed transportem do miejsc przetwarzania, oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników, punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów. c) W celu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca musi dołączyć wykaz potwierdzający, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał należycie lub wykonuje należycie usługi odbierania odpadów z nieruchomości przez okres, co najmniej 3 m-cy o łącznej wartości, co najmniej 500.000 zł brutto.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Władysławów oraz z Gminnego Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów (zwanego dalej PSZOK). Zamówienie obejmuje właścicieli nieruchomości znanych w chwili obecnej oraz poznanych w okresie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania. Szczegółowy zakres usługi został opisany w zał. nr 12 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: .