2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa kompleksowego utrzymania czystości budynków i terenów zewnętrznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na sprzątaniu terenów administrowanych przez 32 BLT w Łasku w latach 2025-2027 (w przypadku z skorzystania z możliwości wydłużenia terminu realizacji zamówienia na skutek wznowienia), z podziałem na części: 1.1. Część 1 – Usługa sprzątania w kompleksach wojskowych garnizonu Łask (w tym kontenerów oraz kompleksu sportowego wraz z basenem); 1.2. Część 2 – Usługa sprzątania w kompleksach wojskowych garnizonu Sieradz ( w tym kontenerów); 1.3. Część 3 – Usługa sprzątania Kościoła Garnizonowego z terenem zewnętrznym w Łasku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie załączony do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej zw. SWZ) i przekazany wraz zaproszeniem do złożenia oferty Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu i niepodlegającym wykluczeniu oraz zaproszonym do składania ofert. 3. Każdy Wykonawca może złożyć Wniosek na wszystkie lub wybrane przez siebie części postępowania. 4. Zamawiający wymaga wskazania we wniosku (zaznaczenia wg wyboru w dziale II Wniosku), na którą część zamówienia Wykonawca składa Wniosek. Brak zaznaczenia części na jaką Wykonawca składa wniosek rozumiane będzie jako złożenie oświadczenia o chęci udziału w postępowaniu w zakresie wszystkich trzech części zamówienia. 5. Klasyfikacja przedmiotu zamówienia wg wspólnego słownika zamówień: CPV 90910000-9 – usługi sprzątania.
Vorherige Bekanntmachung: 602645-2024
Interne Kennung: 03/PO/2025/OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na postawie art. 144 ust. 1 w zw. z art. 411 ust. 7 Pzp Zamawiający skraca termin składania Wniosków oraz na podstawie art. 411 ust. 13 i 16 Pzp skraca termin składania ofert. Skrócenie terminów jest konieczne ze względu na potrzebę zabezpieczenia ciągłości wykonywania usługi sprzątania w obiektach wojskowych w związku z terminem uchwalenia projektu planu finansowego na rok 2025 r.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Usługę kompleksowego utrzymania czystości budynków i terenów zewnętrznych”, nr referencyjny 03/PO/2025/OiB prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa (OiB), uregulowany w DZIALE VI art. 395-430 ustawy Pzp. Postępowanie podzielone jest na dwa etapy: ETAP I − składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez wszystkich zainteresowanych wykonawców (zw. dalej Wnioskiem) na niniejsze zaproszenie do składania wniosków (zw. dalej Zaproszeniem); ETAP II − udostępnienie Wykonawcom Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z zaproszeniem do składania ofert, składanie ofert wyłącznie przez Wykonawców zaproszonych do składania ofert, ich ocena i wybór najkorzystniejszej oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Usługa sprzątania Kościoła Garnizonowego z terenem zewnętrznym w Łasku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na sprzątaniu terenów administrowanych przez 32 BLT w Łasku w latach 2025-2027 (w przypadku z skorzystania z możliwości wydłużenia terminu realizacji zamówienia na skutek wznowienia), z podziałem na części: 1.1. Część 3 – Usługa sprzątania Kościoła Garnizonowego z terenem zewnętrznym w Łasku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie załączony do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej zw. SWZ) i przekazany wraz zaproszeniem do złożenia oferty Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu i niepodlegającym wykluczeniu oraz zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: Część 3
Optionen:
Beschreibung der Optionen: OPCJA: Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia okaże się, iż Zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę realizacji usług w większym wymiarze niż wskazana w ramach zamówienia podstawowego, pozostawia on sobie możliwość skorzystania w czasie trwania umowy z prawa opcji i zamówienia dodatkowych usług sprzątania, zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia i zawartą umową, za które Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie. W przypadku zamówienia dodatkowej usługi rozliczenie będzie następowało na podstawie cen ujętych w ofercie wybranego wykonawcy i zawartej umowie. Zamówienie wynikające z prawa opcji nie przekroczy 10 % wartości brutto zamówienia podstawowego (wartości zamówienia w ramach każdej z cześci zamówienia z możliwością wykorzystania w częściach bądź w całości w okresie realizacji umowy). Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji w części bądź w całości może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.