2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Mykanów 2025/2026”
Beschreibung: III. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Mykanów oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). 2. Wykonawca jest zobowiązany do odbioru i zagospodarowania całego strumienia odpadów komunalnych z: 1) nieruchomości o zabudowie jednorodzinnej, 2) nieruchomości o zabudowie wielolokalowej, 3) punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ. Kody i nazwy Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) dla zamówienia: 90 00 00 00-7 – Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/ sprzątania i usługi ekologiczne 90 50 00 00 - 2 – Usługi związane z odpadami 90 51 20 00 - 9 – Usługi transportu odpadów 90 51 31 00 - 7 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90 51 40 00 - 3 – Usługi recyklingu odpadów 90 53 30 00 - 2 – Usługi gospodarki odpadami 34 92 84 80 – 6 – Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
Vorherige Bekanntmachung: 528381-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Mykanów oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). 2. Wykonawca jest zobowiązany do odbioru i zagospodarowania całego strumienia odpadów komunalnych z: 1) nieruchomości o zabudowie jednorodzinnej, 2) nieruchomości o zabudowie wielolokalowej, 3) punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ. Kody i nazwy Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) dla zamówienia: 90 00 00 00-7 – Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/ sprzątania i usługi ekologiczne 90 50 00 00 - 2 – Usługi związane z odpadami 90 51 20 00 - 9 – Usługi transportu odpadów 90 51 31 00 - 7 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90 51 40 00 - 3 – Usługi recyklingu odpadów 90 53 30 00 - 2 – Usługi gospodarki odpadami 34 92 84 80 – 6 – Pojemniki i kosze na odpady i śmieci Wymagania dotyczące wadium 1. Przystępując do postępowania należy wnieść wadium w wysokości 25 000,00 zł (słownie złotych: dwadzieścia pięć tysięcy 00/100). 2. Do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający wniesienie wadium przez wykonawcę tzn. oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego (warunek konieczny, ale niewystarczający do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium za pomocą przelewu bankowego). 3. Wykonawca zostanie wykluczony z niniejszego postępowania, jeżeli jego oferta przed upływem terminu składania ofert nie zostanie zabezpieczona akceptowaną przez Zamawiającego formą wadium w wymaganej wysokości. 4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego: 56 8258 0005 2000 0017 6965 0001 w BS Mykanów W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje data i godzina uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 6. Jeżeli wadium wnoszone jest w formach, o których mowa w ust. 4 pkt 2-4 Wykonawca przekazuje Zamawiającemu, wraz z ofertą, oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez gwaranta. 7. W przypadku zamiaru wniesienia wadium w formach, o których mowa w ust. 4 pkt 2-4, musi ono spełniać następujące wymogi: 1) musi być wystawione na Gminę Mykanów, ul. Samorządowa 1, 42-233 Mykanów; 2) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust.6 ustawy Pzp; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) musi obejmować cały okres związania ofertą, począwszy od dnia, w którym upływa termin składania ofert; 5) nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do Gwaranta. 8. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp. 9. Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego w przypadku, gdy: 1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeżeli było wymagane w postępowaniu); 3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana. 10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 4 pkt 2-4, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. 11. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona.
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowej ilości odpadów do wielkości maksymalnych. 2. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże nie później niż w terminie 30 dni od dnia zrealizowania odbioru odpadów o wartości stanowiącej 90% wartości umowy. 3. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie niniejszej umowy, stanowiące sumę iloczynów obowiązujących cen jednostkowych za odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów segregowanych powiększone o należny podatek VAT. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość skorzystania z zamówienia uzupełniającego wynoszącego maksymalnie do 50% wartości zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający zastrzega sobie, iż podane powyżej wartości są danymi uzyskanymi od dotychczasowych wykonawców, które Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić przy sporządzeniu oferty.