2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Drzycim oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Drzycim oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a także ich zagospodarowanie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w oddzielnym załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia”. 2. Usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych będzie realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z postanowieniami: - ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 733), - ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. 2023 r. poz. 295 ze. zm.), - rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122), - uchwały Nr XLII/337/2023 Rady Gminy Drzycim z dnia 1 marca 2023 r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Drzycim” (publikacja: Dziennik Urzędowy Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 6 marca 2023 r. poz. 1678), - uchwały nr XIX/109/2025 Rady Gminy w Drzycimiu z dnia 4 sierpnia 2025 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w szczególności częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości i sposobu świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, (publikacja: Dziennik Urzędowy Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 8 sierpnia 2025 r.., poz. 3733), - rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009 r. Nr 104, poz. 868), - uchwały Nr XXXII/545/17 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykonania „Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016 - 2022 z perspektywą na lata 2023-2028”; Wykonawca na każdym etapie realizacji zamówienia powinien monitorować obowiązujące przepisy i zgodnie z nimi realizować przedmiot zamówienia, w wypadku zmiany odpowiednich przepisów prawa dostosować do nich sposób wykonywania usługi.
Vorherige Bekanntmachung: 604765-2025
Interne Kennung: RIRG.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp) . 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 Pzp, tzn. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3.Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział XII i XIII SWZ. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział II SWZ. 6. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 7. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy - informacje dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawiera rozdział XXI SWZ. 8. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w rozdziale I SWZ. 10. Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP: Zamawiający przewiduje udzielanie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w rozumieniu art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp do 30% wartości zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001