2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej wraz z bilansowaniem (obejmująca sprzedaż energii elektrycznej bez świadczenia usługi dystrybucyjnej do budynków i punktów poboru energii elektrycznej) na potrzeby: Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załącznik nr 1a do SWZ – Formularz cenowy oraz Załączniki nr 2 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 675290-2025
Interne Kennung: DZPUCK.262.182.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W świetle przepisów ustawy Pzp Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego i skrócił termin składania ofert do mn. 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z uwagi na zapewnienie dostawy energii elektrycznej do budynków szpitalnych UCKWUM. Przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, na mocy której w art. 43 Pzp dodano ust. 2b, „Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. zamówienie dla szpitala, które musi być zrealizowane w określonym terminie (np. dostawa określonego sprzętu, leków, mediów czy niezbędnych usług), w którym zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert” (druk sejmowy nr 366). Za możliwością zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp do zamówienia na w/w dostawy przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez wykonawców oferty nie będzie czasochłonne. Wskazane okoliczności należy zakwalifikować, jako dbałość Zamawiającego w zakresie wydatkowania środków, jakie Zamawiający pozyskał na realizacje tego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej
Interne Kennung: 1