2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną (w tym dojścia, dojazdy, miejsca postojowe dla samochodów osobowych), zielenią urządzoną oraz instalacjami wewnętrznymi w miejscowości Ostrowiec Św., przy ulicy Hubalczyków na działce nr 33/1, 33/4, 34/1, 34/4, 35/1, 35/4 (obr. 19 ark. 2).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym dojścia, dojazdy, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, plac manewrowy dla pojazdu straży pożarnej, zielenią urządzoną oraz instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi w miejscowości Ostrowiec Św., przy ulicy Hubalczyków na działkach nr 33/1, 33/4, 34/1, 34/4, 35/1, 35/4 (obr. 19 ark. 2) na osiedlu Stawki, w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Interne Kennung: ZP.271.1UE.2025.KS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem inwestycji jest budowa 3 budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz infrastrukturą towarzyszącą (dojścia, dojazdy, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, plac manewrowy dla pojazdu straży pożarnej), zielenią urządzoną oraz instalacjami wewnętrznymi. Kategoria zagrożenia ludzi: - ZL IV – budynek mieszkalny. Każdy z obiektów to całoroczny budynek mieszkalny wielorodzinny. W budynku będzie znajdowało się 30 lokali mieszkalnych. Wszystkie mieszkania zaprojektowano jako jednopoziomowe. Całość obiektu będzie użytkowana jako mieszkalna. Każdy budynek będzie posiadał wejście główne zlokalizowane od strony wschodniej. Wejście główne będzie prowadziło poprzez wiatrołap do klatki schodowej. Bezpośrednio z klatki schodowej przy wejściu będzie znajdowało się ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców pomieszczenie wózkowni. Klatka schodowa, usytuowana w centralnej części budynku będzie zapewniała dostęp do wszystkich kondygnacji budynku. W klatce schodowej będzie znajdował się szyb windowy z dźwigiem osobowym zapewniającym dostęp do wszystkich kondygnacji. Kabina dźwigu przelotowa będzie posiadała wymiary dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich oraz chorych na noszach. W kondygnacji piwnicy zaprojektowano 30 komórek lokatorskich, pomieszczenie porządkowe oraz 2 pomieszczenia techniczne (pomieszczenie rozdzielni elektrycznej oraz pomieszczenie wymiennikowni MEC). Wszystkie pomieszczenia będą dostępne z komunikacji. Wejście do części klatki schodowej prowadzącej do piwnicy zostanie zamknięte drzwiami, zabezpieczającymi przed omyłkowym zejściem. W kondygnacjach nadziemnych zostały zaprojektowane lokale mieszkalne. Na każdej kondygnacji nadziemnej będzie znajdowało się 5 lokali mieszkalnych (3 mieszkania 2-pokojowe, 2 mieszkania 3-pokojowe). Jedno mieszkanie będzie dostępne bezpośrednio z klatki schodowej, natomiast wejścia do czterech pozostałych mieszkań będą prowadziły przez wydzielone witrynami pomieszczenia komunikacji, wprowadzone ze względu na oddymianie klatki schodowej. Układ mieszkań w każdym budynku na poszczególnych poziomach został zaprojektowany jako powtarzalny. Projektowane budynki będą posiadały formę kubiczną i będą zrealizowane w technologii tradycyjnej murowanej. Bryły budynków będą pokryte stropodachami płaskimi ze ściankami attykowymi. Projektowana forma architektoniczna budynków wpisuje się w istniejące otoczenie oraz stanowi zharmonizowanie z istniejącą formą architektoniczną budynków istniejących w obrębie inwestycji. Funkcja obiektów jest zgodna z decyzją o warunkach zabudowy oraz jest kontynuacją istniejącej w pobliżu zabudowy mieszkaniowo-usługowej.