2. Verfahren
Verfahren
Titel: Madlevering til visiterede hjemmeboende borgere i Greve Kommune
Beschreibung: Dette udbud vedrører produktion og udbringning af mad til visiterede borgere i eget hjem i Greve Kommune i henhold til lov om social service § 83, LBK nr. 155 af 11/02/2025 samt Ældreloven § 13, LOV nr. 1651 af 30/12/2024. Hovedydelsen i kontrakten omfatter hovedmåltider leveret 2 gange ugentligt til visiterede hjemmeboende borgere. Ordregiver ønsker at indgå en 6-årig kontrakt med én leverandør.
Interne Kennung: 25-004909
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dette udbud vedrører produktion og udbringning af mad til visiterede borgere i eget hjem i Greve Kommune i henhold til lov om social service § 83, LBK nr. 155 af 11/02/2025 samt Ældreloven § 13, LOV nr. 1651 af 30/12/2024. Hovedydelsen i kontrakten omfatter hovedmåltider leveret 2 gange ugentligt til visiterede hjemmeboende borgere. Udbuddet er ikke opdelt i delkontrakter. Ordregiver har valgt ikke at opdele udbuddet i delkontrakter ud fra en vurdering af markedets nuværende kapacitet samt ønske om at opnå de bedste vilkår for både Ordregiver og Tilbudsgiver ved bl.a. stordriftsfordele. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter Light-regimet.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern
5. Los
Los: LOT-0000