See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Dolnośląskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. dolnośląskiego tj.: Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego (zwana dalej: Pożyczka). Szczegóły dotyczące typu projektu, który może być finansowany zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwana dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (zwane dalej: PPU). W celu realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający dokonał podziału zamówienia na 8 części odpowiadających wartości wkładów finansowych planowanych do wniesienia z Funduszu Powierniczego do Funduszy Szczegółowych utworzonych przez Wykonawców
Vorherige Bekanntmachung: 605210-2025
Interne Kennung: DZPU/50/DIF/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0006
Titel: cz. III: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Dolnośląskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. dolnośląskiego tj.: Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego (zwana dalej: Pożyczka). Szczegóły dotyczące typu projektu, który może być finansowany zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwana dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (zwane dalej: PPU). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEDS.02.03-IZ.00-0001/23-00 o finansowaniu Projektu w ramach Programu zawartą w dniu 28.11.2023 r. pomiędzy Województwem Dolnośląskim, a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEDS.02.03-IZ.00-0001/23 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres obowiązków Partnera Finansującego został określony w PPU (Załącznik nr 2 do SWZ). 6. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 8 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 3 – przeznaczony na świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 20 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 6% kapitału Instrumentu Finansowego). 7. Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma przyczynić się do realizacji następujących wskaźników: - Lokale mieszkalne o lepszej udoskonalonej charakterystyce energetycznej [lokale mieszkalne] (szt.) - 290, - Budynki publiczne o lepszej charakterystyce energetycznej [m2] (m2) - 12 080, - Roczne zużycie energii pierwotnej (w tym: w lokalach mieszkalnych, budynkach publicznych, przedsiębiorstwach, innych) [MWh/rok] - 1 731, - Szacowana emisja gazów cieplarnianych [tony ekwiwalentu dwutlenku węgla/rok] - 1 666, Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych powyżej.
Interne Kennung: cz. III: DZPU/50/DIF/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: 1) Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ 2) Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 200% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy, kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części.
Los: LOT-0008
Titel: cz. V: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Dolnośląskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. dolnośląskiego tj.: Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego (zwana dalej: Pożyczka). Szczegóły dotyczące typu projektu, który może być finansowany zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwana dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (zwane dalej: PPU). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEDS.02.03-IZ.00-0001/23-00 o finansowaniu Projektu w ramach Programu zawartą w dniu 28.11.2023 r. pomiędzy Województwem Dolnośląskim, a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEDS.02.03-IZ.00-0001/23 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres obowiązków Partnera Finansującego został określony w PPU (Załącznik nr 2 do SWZ). 6. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany do każdej z 8 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 5 – przeznaczony na świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 15 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 6% kapitału Instrumentu Finansowego). 7. Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma przyczynić się do realizacji następujących wskaźników: - Lokale mieszkalne o lepszej udoskonalonej charakterystyce energetycznej [lokale mieszkalne] (szt.) - 218, - Budynki publiczne o lepszej charakterystyce energetycznej [m2] (m2) - 9 060, - Roczne zużycie energii pierwotnej (w tym: w lokalach mieszkalnych, budynkach publicznych, przedsiębiorstwach, innych) [MWh/rok] - 1 298, - Szacowana emisja gazów cieplarnianych [tony ekwiwalentu dwutlenku węgla/rok] - 1 250, Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych powyżej.
Interne Kennung: cz. V: DZPU/50/DIF/2025