Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Verlängerung
Maximale Verlängerungen: 4
Weitere Informationen zur Verlängerung: Forsikringen skal træde i kraft den 1. januar 2026. Forsikringen tegnes for en 1- årig periode. Efter udløbet af den 1-årige periode har ordregiveren ret til at forlænge kontrakten for yderligere 4 x 1 år. Kontrakten udløber senest efter 5 år.
Allgemeine Informationen