See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług doradztwa prawnego w obszarze planowanych przez Spółkę CPK projektów energetycznych, ciepłowniczych i chłodniczych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia na doradztwo prawne jest zapewnienie obsługi prawnej na rzecz Zamawiającego w obszarze planowanych przez Spółkę projektów energetycznych, projektów ciepłowniczych i chłodniczych, w szczególności regulacji dotyczących działalności operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), wytwarzania energii elektrycznej oraz wytwarzania ciepła i wytwarzania chłodu, obrotu energią elektryczną, przesyłania i dystrybucji ciepła, ustawy Prawo energetyczne, ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), ustawy o rynku mocy oraz przepisów dotyczących funkcjonowania sieci dystrybucyjnych. Usługi będą świadczone przez radców prawnych lub adwokatów. Szczegółowy zakres przedmiotu Zamówienia został zawarty w OPZ.
Vorherige Bekanntmachung: 748511-2025
Interne Kennung: FZA.2510.21.2025/SM/37
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 392 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79111000 Rechtsberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia na doradztwo prawne jest zapewnienie obsługi prawnej na rzecz Zamawiającego w obszarze planowanych przez Spółkę projektów energetycznych, projektów ciepłowniczych i chłodniczych, w szczególności regulacji dotyczących działalności operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), wytwarzania energii elektrycznej oraz wytwarzania ciepła i wytwarzania chłodu, obrotu energią elektryczną, przesyłania i dystrybucji ciepła, ustawy Prawo energetyczne, ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), ustawy o rynku mocy oraz przepisów dotyczących funkcjonowania sieci dystrybucyjnych. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. c ustawy Pzp, tj. „zamówień podobnych”. Zamówienie podobne może obejmować wszystkie zakresy objęte zamówieniem podstawowym opisanym w OPZ. Warunki udzielenia takich zamówień, zostały określone w OPZ. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji. Zakres Zamówienia Opcjonalnego obejmuje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy o kolejne 12 miesięcy. Zamawiający może skorzystać z Zamówienia Opcjonalnego na zasadach określonych w Projekcie Umowy.
Menge: 2 300 Stunden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji. Zakres Zamówienia Opcjonalnego obejmuje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy o kolejne 12 miesięcy. Zamawiający może skorzystać z Zamówienia Opcjonalnego na zasadach określonych w Projekcie Umowy.