See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kołbiel, z podziałem na części.
Beschreibung: 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kołbiel, z podziałem na części: a) CZĘŚĆ I – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Gminy Kołbiel oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych; b) CZĘŚĆ II – Odbiór, transport i utylizacja odpadów z targowiska w Kołbieli przy ul. F. Stefczyka oraz z budynku Urzędu Gminy w Kołbieli przy ul. Szkolnej 1; c) CZĘŚĆ III – odbiór, transport i utylizacja odpadów z placówek oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Kołbiel, 2. Zakres zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Kołbiel, na których zamieszkują mieszkańcy oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w tym aktami prawa miejscowego. 3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 4, który stanowi Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) niniejszej umowy. 4. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy zgodnie z jej treścią, wymogami określonymi w ofercie Wykonawcy i OPZ.
Vorherige Bekanntmachung: 699605-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ I - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Gminy Kołbiel oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,
Beschreibung: A. Szczegółowe dane chrakteryzujące zamówienie 1) Informacje ogólne • Powierzchnia Gminy Kołbiel wynosi 106 km,² w tym powierzchnia zabudowy 7 km². • Liczba sołectw - 29 • Długość realizowanych tras przy odbiorze odpadów komunalnych wynosi ok. 450 km: Uwaga: Długości tras są orientacyjne. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości punktów odbioru odpadów. Ich ilość w ciągu okresu realizacji zamówienia może wzrosnąć lub zmaleć i jest uzależniona od złożonych deklaracji przez właścicieli nieruchomości. B. Odbiór odpadów z zabudowy jednorodzinnej Na terenie nieruchomości obowiązywać będzie system pojemnikowo - workowy zbiórki odpadów komunalnych. Selektywnie zebrane odpady przekazywane są wykonawcy w zamkniętych workach odpowiednio oznakowanych. Odpady zebrane selektywnie odstawiane są do granicy działki z drogą publiczną i odbierane przez wykonawcę zgodnie z dostarczonym mieszkańcom harmonogramem. Usługa obejmuje zapewnienie odbioru odpadów przez wykonawcę z punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji. A. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych a) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – gromadzone będą w workach czarnych, z napisem „ZMIESZANE ODPADY KOMUNALNE”, które zapewnia wykonawca realizujący odbiór odpadów komunalnych. Częstotliwość załadunku i wywozu – co dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę i uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowania poprzez przekazanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. b) Selektywnie zbierane odpady komunalne gromadzone będą w workach, które zapewnia Wykonawca realizujący odbiór odpadów komunalnych o następującej kolorystyce: o papier, tektura – worek niebieski oznaczony napisem „PAPIER”, o opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne i metal worek żółty oznaczony napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”; o szkło – worek zielony z napisem „SZKŁO”, Częstotliwość załadunku i wywozu – co cztery tygodnie, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę i uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowania przez przekazanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. c) Odpady zielone – gromadzone będą w workach brązowych oznaczonych napisem „BIO”, które zapewni Wykonawca realizujący odbiór odpadów komunalnych. Częstotliwość załadunku i wywozu – co dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę i uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowanie poprzez przekazanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. d) Inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny: • żużle, popioły paleniskowe - odbierane będą w workach koloru szarego, z napisem „POPIÓŁ”, które zapewni Wykonawca realizujący odbiór odpadów komunalnych z przed posesji z częstotliwością co dwa tygodnie. • przeterminowane leki – odbiór na zgłoszenie telefoniczne w przeciągu 24 godzin od zgłoszenia z pojemników znajdujących się w Kołbieli w Aptece „PRZY KOŚCIELE” – ul. Rynek 18, Aptece „PRZY PRZYCHODNI” ul. Szkolna 3A oraz w budynku Urzędu Gminy przy ul. Szkolnej 1, • zużyte baterie i akumulatory – na zgłoszenie telefoniczne w przeciągu 24 godzin od zgłoszenia z pojemnika znajdującego się w budynku Urzędu Gminy przy ul. Szkolnej 1, e) Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie, akumulatory, zużyte opony – odbywać się będzie poprzez odbieranie wystawionych odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami. Częstotliwość załadunku i wywozu – dwa razy w roku w okresie wiosennym i jesiennym, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowanie poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. C. Odbiór odpadów z zabudowy wielorodzinnej Na terenie gminy Kołbiel znajdują się dwa budynki wielorodzinne położone w Kołbieli przy ul. 1-go Maja 93 i 95 zamieszkałe przez 76 osoby. Każdy z budynków ma oddzielną altankę śmietnikową. Na terenie zabudowy wielorodzinnej obowiązywać będzie system pojemnikowy. 1) Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych z zabudowy wielolokalowej a) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – gromadzone będą w pojemnikach. Pojemniki (wielkością dostosowane do potrzeb) zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez zarządcę nieruchomości. Pojemniki oznakowane będą napisem „ZMIESZANE ODPADY KOMUNALNE” Częstotliwość załadunku i wywozu – raz w tygodniu, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowania poprzez przekazanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. b) selektywnie zbierane odpady komunalne (papier, tektura, opakowania wielomateriałowe, szkło, metal, tworzywa sztuczne) gromadzone będą w pojemnikach. Pojemniki (wielkością dostosowane do potrzeb) zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez zarządcę nieruchomości. Pojemniki powinny być oznakowane napisem i kolorem dla poszczególnych frakcji, o papier, tektura - pojemnik niebieski z napisem „PAPIER” o opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne i metal – pojemnik żółty z napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE” o szkło – pojemnik zielony z napisem „SZKŁO” Częstotliwość załadunku i wywozu – raz w tygodniu, zgodnie z harmonogramem Wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowania poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. (...) Szczegóły w OPZ.
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ II - Odbiór, transport i utylizacja odpadów z targowiska w Kołbieli przy ul. F. Stefczyka oraz z budynku Urzędu Gminy w Kołbieli przy ul. Szkolnej 1
Beschreibung: A. Odbiór odpadów z terenu targowiska Targowisko w Kołbieli funkcjonuje przy ul. F. Stefczyka w Kołbieli w czwartki oprócz świąt przypadających w ten dzień. Wykonawca będzie zobowiązany do wstawienia 2 szt.. kontenera KP-7 na teren targowiska w Kołbieli raz w tygodniu w środę przed dniem targowym, po południu (do godz. 16.00) i zabranie pełnych kontenerów w czwartek w godzinach popołudniowych (do godz.16.00). Szacowana ilość kontenerów w czasie realizacji zadania ok 200 szt. Odbiór odpadów odbywał się będzie przystosowanymi do tego celu pojazdami specjalistycznymi należącymi do wykonawcy. Rodzaje odpadów przewidzianych do odbioru: 20 03 01 – zmieszane odpady komunalne B. Odbiór odpadów z budynku Urzędu Gminy w Kołbiel Odbiór odpadów z budynku Urzędu Gminy Kołbiel odbywać się będzie z pomieszczenia gospodarczego raz w tygodniu w piątek. Odpady pochodzić będą ze sprzątania pomieszczeń biurowych Urzędu Gminy. Odpady znajdować się będą w czarnych workach dostarczonych przez wykonawcę do urzędu. Wykonawca zapewni nielimitowaną ilość worków niezbędną do wykonania przedmiotu zamówienia. Odpady o kodzie 16 02 16 to zużyty toner z drukarek odebrane będą na zgłoszenie telefoniczne z budynku urzędu. Odbiór odpadów powinien nastąpić w ciągu 2 dni od zgłoszenia. Rodzaje odpadów: 20 03 01 – zmieszane odpady komunalne 16 02 16 - elementy usunięte ze zużytych urządzeń inne niż wymienione w 16 02 15 C. Ilość odpadów odebranych z targowiska i Urzędu Gminy w Kołbieli na podstawie kart przekazania odpadów składanych przez Wykonawcę dokonującego odbioru odpadów komunalnych. Ewidencję odpadów należy prowadzić dla każdego punktu odbioru odpadów oddzielnie. Numery kart przekazania odpadów wystawionych przez wykonawcę w systemie BDO należy załączyć do faktury VAT. (...) Szczegółowe dane w OPZ.
Los: LOT-0003
Titel: CZĘŚĆ III – Odbiór, transport i utylizacja odpadów z placówek oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Kołbiel
Beschreibung: A. Informacje ogólne Na terenie gminy Kołbiel znajduje się pięć placówek oświatowych, z których odbiór odpadów odbywać się będzie w systemie pojemnikowym. Pojemniki powinny być oznakowane napisem i kolorem, Częstotliwość załadunku i wywozu – co dwa tygodnie. Odbiór powinien następować w godzinach otwarcia szkoły tj 7.30 do 15.00 Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru tych odpadów i ich zagospodarowania poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Do dnia 31 grudnia 2024r. Wykonawca ma obowiązek wyposażenia placówek oświatowych w pojemniki w ilości i rodzaju zgodnie z tabelą nr 5. Ilość opróżnionych pojemników powinna być potwierdzona przez upoważnionego przedstawiciela danej placówki oświatowej Ewidencję odpadów należy prowadzić dla każdego punktu odbioru odpadów oddzielnie. Obowiązki wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji zamówienia: A. Sprawy formalne 1) Wykonawca na podstawie art. 9b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2024. poz. 399) zobowiązany jest do posiadania w chwili składania oferty, aktualnego wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Kołbiel prowadzonego przez Wójta Gminy Kołbiel i ma obowiązek utrzymania tego wpisu w całym okresie realizacji zamówienia. 2) wykonawca zobowiązany jest do: a) posiadania i utrzymywania w całym okresie realizacji zamówienia zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów, o którym mowa w art. 41 ustaw z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm); lub posiadanie umów z instalacjami do przetwarzania odpadów obejmujących okres realizacji zadania objętego przedmiotowym postępowaniem b) posiadania aktualnego wpisu do rejestru wskazanego w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm); prowadzony przez Marszałka Województwa w zakresie transportu odpadów. c) posiadania w całym okresie realizacji zamówienia wpisu do rejestru, o którym mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587); w zakresie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego d) posiadania i utrzymywania w całym okresie realizacji zamówienia umowy (umów) z Instalacją komunalną na przyjmowanie odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych. 3) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawnych a w szczególności: a) Ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.); b) Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2024. poz. 399) c) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U z 2013r. poz 122 ze zm); d) Rozporządzenie Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. 2021 r. poz..906) e) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 sierpnia 2021 w sprawie obliczenia poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U z 2021r. poz 1530), f) Rozporządzenie ministra środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. 2017 , poz 2412) a) Uchwały Rady Gminy Kołbiel w sprawie sposobu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zamian uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi; b) Uchwały Rady Gminy Kołbiel w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kołbiel. c) Uchwały nr 3/19 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 22.01.2019r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024 z Załącznikami wraz ze zmianami wprowadzonymi uchwałą Nr 91/19 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 18 czerwca 2019 r. 4) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest dążyć do osiągnięcia poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych, szkła i BIO odpadów oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach. W przypadku niewywiązania się z osiągnięcia poziomów określonych powyżej wykonawca zapłaci zamawiającemu kary umowne. 5) Wykonawca oświadcza, że skalkulował ofertę uwzględniając ryzyko ponoszenia zwiększonych kosztów, które by wynikały z przyszłych zmian obowiązującego prawa w zakresie objętym art. 142 ust. 5 pkt. 2 i 3 Prawa zamówień publicznych. B. Obowiązki Wykonawcy – odbiór i zagospodarowanie odpadów. 1) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawie z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (Dz. U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.). 2) Odebrane z terenu Gminy Kołbiel odpady komunalne Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować (poddać odzyskowi lub unieszkodliwieniu) zgodnie z obowiązującym prawem w tym wymogami ochrony środowiska. 3) Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu miesięcznych zestawień rodzajów i ilości odebranych odpadów oraz dowodów potwierdzających wykonanie zamówienia w tym okresie rozliczeniowym. Zestawienie powinno zawierać: kod odpadu, rodzaj odpadu, waga odpadu określona w Mg. Dowodem potwierdzającym wykonanie zamówienia mogą być w szczególności kopie kart przekazania odpadów lub numery kart przekazania odpadów wystawione w systemie BDO. (...) Szczegóły w OPZ.