2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla spółki Żuromińskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia polegać ma na dostawie energii elektrycznej na rzecz Żuromińskich Zakładów Komunalnych Sp. z o.o. w okresie od dnia 01.01.2026 r. 31.12.2027 r. do wskazanych w załączniku nr 11 punktów poboru energii (PPE) o łącznym szacowanym wolumenie (+/- 10%) 926,556 MWh. 2. Standardy jakościowe: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie Prawo Energetyczne oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. 2023 r. poz. 819 z późn zm.) oraz Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (tj. Dz. U. 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 3) Wskazane powyżej prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktyczni pobranej, w okresie trwania umowy, ilości energii. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii +/- 20% zużycia wskazanego w SWZ nie pociąga dla Zamawiającego żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii/ 3. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i Zamawiającego umów właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania Zamawiającego przed OSD- proces zmiany sprzedawcy. 4. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający (odbiorcy) posiadają status odbiorcy, wobec czego przysługuje im uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy /art.4j ust.1 ustawy prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. 5. Zamawiający wymaga, aby do każdej wystawionej faktury VAT za dostawę energii elektrycznej dołączone było szczegółowe zestawienie poboru energii elektrycznej za dany okres rozliczeniowy. Zestawienie to powinno zawierać co najmniej następujące dane: 1) punkt poboru energii (PPE), 2) numer licznika, 3) daty odczytów, 4) wskazania licznika (początkowe i końcowe), 5) ilość pobranej energii (w kWh), 6) taryfa, 7) podział na strefy czasowe (jeśli dotyczy), 8) informacja o ewentualnych korektach lub szacunkach.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury przyspieszonej ze względu na konieczność szybkiego zabezpieczenia realizacji zamówienia oraz zapewnienia ciągłości działalności. Postępowanie prowadzone będzie elektronicznie, co umożliwia sprawną i terminową komunikację z wykonawcami oraz przyspiesza cały proces składania i oceny ofert. Zastosowanie procedury przyspieszonej jest niezbędne w świetle obowiązujących przepisów prawa zamówień publicznych i pozwala terminowo zrealizować zamówienie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa energii elektrycznej dla spółki Żuromińskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027r.