See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla pojazdów służbowych Gminy Sosnowiec i gminnych jednostek organizacyjnych oraz spółek miejskich gminy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla pojazdów służbowych Gminy Sosnowiec i gminnych jednostek organizacyjnych oraz spółek miejskich gminy”. 2. Zamawiający przewiduje dokonania w okresie obowiązywania umowy zakupów następującego rodzaju paliwa płynnego w następującej ilości: 2.1. Gmina Sosnowiec- Miasto na prawach powiatu: olej napędowy ON- w ilości do 2 300 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 6 020 litrów; 2.2. Dom Pomocy Społecznej nr 2: olej napędowy ON- w ilości do 2 200 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 100 litrów; 2.3. Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna: olej napędowy ON- w ilości do 300 000 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 40 000 litrów. 2.4. Dom Pomocy Społecznej w Sosnowcu „Zakątek”: olej napędowy ON- w ilości do 2 400 litrów; 2.5. Teatr Zagłębia: olej napędowy ON- w ilości do 7 980 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 2 700 litrów; 2.6. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych: olej napędowy ON- w ilości do 32 000 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 6 000 litrów; 2.7. Straż Miejska w Sosnowcu: benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 32 400 litrów; 2.8. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: olej napędowy ON- w ilości do 37 000 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 17 280 litrów; 2.9. Miejski Zakład Usług Komunalnych: olej napędowy ON- w ilości do 550 000 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 80 000 litrów; 2.10. Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia: olej napędowy ON- w ilości do 26 100 litrów; benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 100 litrów; 2.11. WEG - Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami: benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 2 300 litrów. 2.12. Centrum Usług Wspólnych: benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 2 800 litrów; Każdy z Zamawiających zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego powyżej bez prawa roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę. 3. Podana ilość paliwa jest ilością szacunkową, natomiast dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, w miarę potrzeb poszczególnych Zamawiających wynikających z bieżącego użytkowania pojazdów i sprzętów. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany ilości litrów poszczególnych paliw z jednoczesnym zachowaniem granicznej wartości kwoty umowy. Zmiana taka nie wymaga aneksu do umowy. 4. Zamawiający wymaga, aby olej napędowy ON do zasilania silników wysokoprężnych był zgodny z wymaganymi parametrami wg normy PN-EN 590:2022-08 lub równoważnej w gatunkach B, D i F odpowiednio dla temperatur zablokowania zimnego filtra [CFPP]; 00 C, -100C, -200C, w zależności od panujących warunków atmosferycznych lub równoważnej. 5. Zamawiający wymaga, aby benzyna bezołowiowa o liczbie oktanowej 95 (Pb 95 E) do zasilania silników o zapłonie iskrowym była zgodna z wymaganymi parametrami wg normy PN-EN 228+A1:2017-06 lub równoważnej. 6. Dostarczane paliwa winny być zgodne z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. 2024 poz. 1018). 7. Paliwa będące przedmiotem zamówienia będą tankowane (w zależności od bieżących potrzeb Zamawiających) bezpośrednio do zbiorników pojazdów/sprzętów (np. do kanistrów, beczek) opisanych numerem rejestracyjnym/inwentarzowym w chwili przyjazdu przedstawiciela danego Zamawiającego na stację paliw. Tankowanie będzie odbywało się na stacji paliw spełniającej warunek udziału w postępowaniu opisany w rozdziale III sekcja 1 ust. 1.2 pkt 4) SWZ oraz na każdej innej stacji paliw Wykonawcy. 8. W okresie zimowym Wykonawca zobowiązany będzie zabezpieczyć zmianę paliwa -oleju napędowego ON z letniego, a następnie z przejściowego poprzez przejście na zimowe w odpowiednich gatunkach (przez okres zimowy należy rozumieć okres od 16 listopada do końca lutego), (przez okres przejściowy należy rozumieć od 1 marca do 15 kwietnia i od 1 października do 15 listopada), (a przez okres letni należy rozumieć od 16 kwietnia do 30 września). 9. Zakupy będą realizowane w systemie bezgotówkowym za pomocą kart paliwowych o zasięgu realizacji na terenie RP: a. wystawionych imiennie na pracownika danego Zamawiającego, b. wystawionych na numer rejestracyjny pojazdu, c. wystawionych na numer inwentarzowy sprzętu d. wystawionych na okaziciela - karta przedsiębiorstwa. 10. W terminie 15 dni roboczych od dnia podpisania umowy, w ramach wynagrodzenia umownego Wykonawca wyda karty paliwowe. Wykaz kart paliwowych, które Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ. Wykaz pracowników, dla których Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć imienne karty paliwowe Zamawiający przekaże Wykonawcy na 3 dni przed zawarciem umowy. 11. Każda karta paliwowa musi być zabezpieczona kodem PIN spełniającym standardy bankowej karty płatniczej, który będzie znany tylko Zamawiającemu, Zamawiający ma prawo ujawnić numer PIN swoim pracownikom, którzy zostaną zobowiązani do utrzymywania go w tajemnicy i nie ujawniania osobom trzecim, w tym pracownikom Zamawiającego i Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza nadanie PINu do wydanych kart paliwowych przez Wykonawcę lub przez uprawnione osoby ze strony Zamawiającego za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego Wykonawcy. 12. Karty paliwowe wydawane będą również na każdy pisemny wniosek poszczególnych Zamawiających w przypadku zmiany sprzętów (np. numeru inwentarzowego) lub danych pojazdu (np. numeru rejestracyjnego pojazdu, wymiany pojazdów Zamawiającego) lub wprowadzenia nowych pojazdów lub sprzętów do taboru któregokolwiek z Zamawiających albo w przypadku zatrudnienia przez danego Zamawiającego nowego pracownika, dla którego wystąpi obowiązek wydania karty paliwowej. Karty mają być dostarczone na koszt Wykonawcy do siedziby wnioskującego Zamawiającego w terminie 15 dni roboczych od dnia otrzymania kompletnego (zawierającego wszystkie konieczne dane) zapotrzebowania na kartę. cd poniżej
Vorherige Bekanntmachung: 820887-2025
Interne Kennung: WZP.271.1.77.2025.JD
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla pojazdów służbowych Gminy Sosnowiec i gminnych jednostek organizacyjnych oraz spółek miejskich gminy.