2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zubové systémy pro těžbu a úpravu nerostných surovin
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky zadávané na základě Rámcové dohody jsou dodávky odlitků zubových systémů pro těžbu a úpravu nerostných surovin, přičemž se jedná o odlitky z otěruvzdorných oceli.
Interne Kennung: N006/25/V00027293
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43620000 Teile für Maschinen für die Erzaufbereitung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.9. Kupující si vyhrazuje právo na změnu závazku, a to v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ za následovně stanovených podmínek: nastanou skutečnosti, které nemohly být předpokládány v okamžiku uzavření Smlouvy a které budou mít vliv na dodání Zboží (tj. změny, které nemění celkovou povahu Zboží, jejichž potřeba však vznikla z okolností, které Kupující jednající s náležitou péčí nemohl předvídat), změnit příslušné ustanovení Smlouvy dotčené nastalou skutečností, formou písemného dodatku ke Smlouvě, jedná se o tyto případy změny rozsahu Předmětu plnění: a) dojde-li během platnosti této Smlouvy v důsledku technické modernizace a inovace ke změně stanovených technických parametrů zařízení či obdobných nových zařízení, (tj. některá část technické specifikace dozná v důsledku technické modernizace a inovace změny ve prospěch kvalitnějšího řešení, než je nyní stanoveno a požadováno Kupujícím v technické specifikaci, která tvoří odst. 5.2 Smlouvy, Přílohu č. 1 a 4 a 5 této Smlouvy), mohou Smluvní strany vstoupit v jednání za účelem změny takové části technické specifikace. b) dojde-li během platnosti této Smlouvy ke změně v obsahu technických norem, vyhlášek, kterými jsou stanoveny požadavky na dodávky Zboží a jež jsou uvedeny v technické specifikaci (viz. Příloha č. 1 a 4 a 5 této Smlouvy) a tyto změny by měly za následek, že dodávané Zboží by nebylo v souladu s těmito požadavky, vstoupí Smluvní Strany bezodkladně v jednání za účelem dosažení souladu nabízeného Zboží s aktuálně platnými normami, vyhláškami vztahujícími se na dodávané Zboží. V případě, že tyto změny si vyžádají na straně Prodávajícího splnění dodatečných povinností (např. předložení nového dokladu o profesní způsobilosti, autorizaci, akreditaci), má Kupující právo požadovat po Prodávajícím, aby tyto dodatečné povinnosti splnil, Prodávající nemá nárok na žádné dodatečné platby, resp. na úpravu Cenové specifikace uvedené v Příloze č. 3 této Smlouvy. Nedojde-li k dosažení účelu jednání mezi Smluvními Stranami dle první věty tohoto odstavce a Zboží nabízené Prodávajícím nebude splňovat aktuálně platné normy, vyhlášky má Kupující právo odstoupit od této Smlouvy. Změny uvedené v ustanovení odst. 4.9. nebudou mezi Smluvními Stranami považovány za podstatnou změnu Smlouvy. 4.10. Kupující si vyhrazuje právo na změnu v osobě Prodávajícího v průběhu plnění této Smlouvy v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ za následovně stanovených podmínek: i) Prodávající pozbude oprávnění vyžadované právními předpisy k činnostem, k jejichž provádění je Prodávající povinen dle této Smlouvy; ii) Prodávající vstoupí do likvidace; iii) V případě rozhodnutí o úpadku Prodávajícího v insolvenčním řízení dle zákona č. 182/2006 Sb. o úpadku a způsobech jeho řešení („insolvenční zákon“); iv) Prodávající přestane být Smluvní stranou této Smlouvy, a to z důvodů odstoupení od této Smlouvy ze strany Kupujícího ve smyslu čl. 20 této Smlouvy nebo pokud Prodávající Smlouvu ve smyslu tohoto článku vypoví. Kupující si vyhrazuje právo nahradit Prodávajícího za podmínek uvedených výše dodavatelem, který se při hodnocení nabídek v zadávacím řízení, na základě, kterého došlo k uzavření této Smlouvy, umístil následující v pořadí za původně vybraným dodavatelem (tj. umístil se na prvním nepostupovém místě). Pokud nastane případ uvedený v bodech i) až iii) výše, vypoví Kupující dotčenému Prodávajícímu Smlouvu s uvedením důvodu výpovědi s tím, že Smlouva se ukončuje doručením takové výpovědi. Pro výběr nového dodavatele se použije ustanovení § 125 ZZVZ obdobně s tím, že vybranému dodavateli bude navrženo uzavření Smlouvy za podmínek, za kterých byla uzavřena Smlouva s původním dodavatelem. 9.2. Prodávající se zavazuje zajistit, aby fyzické osoby, které pro něho vykonávají jakoukoli činnost v rámci odevzdávání Zboží, plnily povinnosti stanovené v dokumentu „Práva a povinnosti dodavatelů v souvislosti s bezpečností a ochranou zdraví při práci, požární ochranou a ochranou životního prostředí“ (dále jen Pravidla), která se vztahují k lokalitě Doly Bílina a lokalitě Doly Nástup Tušimice a jsou uvedena v Příloze č. 8 této Smlouvy a jsou v aktuálním znění dostupná na adrese: https://www.sdas.cz/clanek/bozp. Prodávající je povinen sledovat v celém průběhu plnění Smlouvy znění Pravidel umístěných na internetových stránkách Kupujícího a vždy se řídit aktuální verzí Pravidel. Prodávající zajistí seznámení svých oprávněných osob pro dodání Zboží s takto aktualizovaným textem Pravidel. Kupující si vyhrazuje právo změnit Pravidla v průběhu plnění dle této Smlouvy bez nutnosti uzavření dodatku k této Smlouvě, což nebude považováno Smluvními stranami za podstatnou změnu Smlouvy. 10.5. Kupující si vyhrazuje možnost provádění namátkových kontrol a zkoušek rozměrů, kvality provedení a dalších požadovaných vlastností Zboží ve vlastní nebo pověřené zkušební laboratoři. Prodávající se tímto zavazuje poskytnout Kupujícímu patřičnou součinnost při těchto zkouškách. 12.3. V případech, že Prodávající požaduje provést změnu či doplnění nového poddodavatele na seznam poddodavatelů uvedený v Příloze č. 6 Smlouvy, je Prodávající povinen projednat s Kupujícím, a to s osobou oprávněnou k jednání ve věcech technických a realizačních a osobou oprávněnou k jednání ve věcech obchodních, výběr nového vhodného kvalifikovaného poddodavatele, odsouhlasit rozsah a podmínky poddodávky, přičemž Kupující si vyhrazuje právo zvoleného poddodavatele neodsouhlasit. Poddodavatel a jeho zaměstnanci musí splňovat veškeré podmínky pro Zboží dle této Smlouvy ve stejném rozsahu jako Prodávající, resp. původní poddodavatel. Prodávající je povinen vynaložit veškerou odbornou péči k zajištění kvality poddodávky v souladu se svým systémem zajištění kvality.