802269-2025 - Ergebnis
Dänemark – Versicherungen – Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Skanderborg Forsyning A/S - Direktions- og bestyrelsesansvarsforsikring
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBekendtgørelse om indgået kontrakt - Skanderborg Forsyning A/S - Direktions- og bestyrelsesansvarsforsikring
BeschreibungSkanderborg Forsyning A/S har sendt forsikringsaftale indenfor direktions- og bestyrelsesansvarsforsikring i EU-udbud, men i forbindelse med det oprindelige udbud blev der ikke modtaget tilbud på denne delaftale. Forsikringen er derfor søgte placeret i henhold til udbudslovens § 80.
Vorherige Bekanntmachung448403-2025
Vorherige Bekanntmachung723658-2025
Vorherige Bekanntmachung772045-2025
Interne Kennung271717271
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSkanderborg Forsyning A/S har sendt forsikringsaftale indenfor direktions- og bestyrelsesansvarsforsikring i EU-udbud, men i forbindelse med det oprindelige udbud blev der ikke modtaget tilbud på denne delaftale. Forsikringen er derfor søgte placeret i henhold til udbudslovens § 80.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0000