See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa implantów ortopedycznych dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa implantów ortopedycznych do zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego oraz implantów do stabilizacji kręgosłupa dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie. Zamówienie podzielone jest na 10 pakietów (części). Umowy w zakresie poszczególnych pakietów zostaną zawarte po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji dostaw określają: - Formularz cenowy – załącznik nr 1.1 do SWZ, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ. Na ofertę składa się Formularz oferty - Załącznik Nr 1 do SWZ i Formularz cenowy - wypełniony w zakresie pakietu/pakietów na które składana jest oferta- Załącznik Nr 1.1 do SWZ. Do oferty należy dołączyć: 1. Oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) w formacie pdf sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/17 z dnia 5 stycznia 2016 r. JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Oświadczenie dot. braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k Rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. oraz art. 7 ust 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie - oświadczenia, o których mowa w pkt 1 i 2 musi złożyć osobno każdy z Wykonawców. W celu potwierdzenia umocowania osoby wykonujących czynności w imieniu Wykonawcy, wymaga się złożenia odpisu z KRS lub CEIDG, a jeżeli umocowanie nie wynika z dokumentów rejestrowych - także pełnomocnictwa. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych dotyczących braku podstaw do wykluczenia: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór Załącznika nr 5 do SWZ. UWAGA! W przypadku złożenia w niniejszym postępowaniu jednej oferty w zakresie danego pakietu Zamawiający odstąpi od wzywania wykonawcy do złożenia oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji: - zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustaw Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp - zawartych w oświadczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór Załącznika nr 6 do SWZ. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Informacje o sposobie przygotowania i wymaganych warunkach technicznych składania ofert zawiera SWZ. Klauzula informacyjna z art. 13 RODO zawarta jest w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 610143-2025
Interne Kennung: SPZOZ/DZ/310/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której zaspokojeniu w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. W związku z dynamicznym rozwojem Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz stale rosnącymi potrzebami zdrowotnymi mieszkańców regionu, skrócenie procedury przetargowej jest działaniem niezbędnym, aby umożliwić szybsze uruchomienie nowych procedur operacyjnych. Długie kolejki pacjentów oczekujących na zabiegi ortopedyczne i odległe ich terminy powodują, że stan kliniczny chorych ulega pogorszeniu, często tracą oni możliwość aktywności zawodowej i stają się wykluczeni społecznie. Każdy miesiąc zwłoki oznacza dla pacjentów realne pogorszenie rokowania i jakości życia. Skrócenie terminu składania ofert umożliwi jak najszybszy zakup implantów, co pozwoli wyjść naprzeciw potrzebom zdrowotnym społeczeństwa, skrócić kolejki oczekujących, a przede wszystkim – nieść skuteczną pomoc medyczną tym, którzy jej pilnie potrzebują. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający skorzystał z dyspozycji art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp i skrócił termin składania ofert w niniejszym postępowaniu, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielenia zamówienia publicznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Cement kostny + spacer kolanowy
Beschreibung: Specyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1.1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia („Formularz cenowy”). Pozostałe warunki zamówienia określone są w załączniku nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia („Projektowane postanowienia umowy, w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy"). Umowa zostanie zawarta po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy.
Interne Kennung: Pakiet 1
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0002
Titel: 2. System do zaopatrywania złamań okołoprotezowych stawu biodrowego
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: 3. Endoproteza tytanowa stawu biodrowego z trzpieniem przynasadowym
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: 4. Wkład antyluksacyjny
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: 5. Endoproteza cementowa i bezcementowa stawu kolanowego – anatomiczna , kłykciowa
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: 6. Endoproteza stawu biodrowego rewizyjna
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: 7. Endoproteza rewizyjna cementowana stawu kolanowego
Interne Kennung: Pakiet 7
Los: LOT-0008
Titel: 8. Zestaw do przezskórnej Vertebroplastyki trzonu kregowego
Interne Kennung: Pakiet 8
Los: LOT-0009
Titel: 9. System tytanowy do stabilizacji przeznasadowej kręgosłupa w odcinku piersiowo - lędźwiowym
Interne Kennung: Pakiet 9
Los: LOT-0010
Titel: 10. System do stabilizacji między-wyrostkowej
Interne Kennung: Pakiet 10