802573-2025 - Ergebnis
Polen – Hausmüllbeseitigung – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Łowicza
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Łowicza
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: 1) odbieraniu bezpośrednio z nieruchomości, transporcie oraz zagospodarowaniu odpadów komunalnych stałych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Łowicza w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; 2) dostarczaniu worków do selektywnej zbiórki odpadów w okresie trwania umowy, określonych w SOPZ stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, każdorazowo podczas dokonywania odbioru odpadów komunalnych z terenu zabudowy jednorodzinnej, w ilości nie mniejszej niż liczba worków odebranych – system „worek za worek”; 3) odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdującym się na terenie miejskiego składowiska odpadów w miejscowości Jastrzębia, gm. Łowicz. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z danymi dotyczącymi Łowicza oraz ilości wytwarzanych odpadów komunalnych na terenie nieruchomości zamieszkałych jest wyspecyfikowany w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Szacunkowe ilości odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i zagospodarowania wskazane są w formularzu ofertowym, tj. Załączniku nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 576352-2025
Interne Kennung: WSK.271.2.1.2025.KM2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy możliwość skorzystania z prawa opcji. 1. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi następujących okoliczności: 1) konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż szacunkowe ilości odpadów przewidziane w Załączniku nr 2 do SWZ, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców miasta, jednak niepowodującej wzrostu całkowitego wynagrodzenia brutto Wykonawcy, o którym mowa w § 8 wzoru umowy stanowiącej Załącznik nr 11 do SWZ, o więcej niż 20%, lub 2) konieczności przedłużenia terminu wykonania przedmiotu niniejszej umowy i związanej z tym konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż przewidziana w Załączniku nr 2 do SWZ, w szczególności przedłużenia terminu o czas niezbędny do udzielenia zamówienia publicznego na usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych nowemu wykonawcy. W takiej sytuacji przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy nastąpi maksymalnie o dwa miesiące, a wzrost całkowitego wynagrodzenia brutto Wykonawcy nie przekroczy 20% wynagrodzenia, o którym mowa w § 8 wzoru umowy stanowiącej Załącznik nr 11 do SWZ. 2. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 3. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 5. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ, niniejszej SWZ oraz ofertą Wykonawcy. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych wzorem umowy stanowiącej Załącznik nr 11 do SWZ oraz na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie, których wykaz obejmuje załącznik nr 2 do wzoru umowy według Załącznika nr 11 do SWZ. 7. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 8. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.