2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt udbud af den kommunale rottebekæmpelse i Gribskov Kommune
Beschreibung: Udbud af Aftale vedr. den kommunale rottebekæmpelse i Gribskov Kommune. Opgaven omfatter den kommunale bekæmpelse og forebyggelse af rotter, i både by- og landzone i hele Gribskov Kommune. Bekæmpelse foretages hele året i by- og landzonen efter modtaget anmeldelse samt én gang årligt på tilsynspligtige ejendomme, i perioden oktober til og med februar. Ordregiver forpligter sig i den angivne periode til at købe de af udbuddet omfattede ydelser hos den valgte leverandør, på de i aftalen nævnte vilkår. Rottebekæmpelsens omfang er afhængig af en række forhold, herunder vejret. Den i Kontraktbilag 5 anførte volumen er et sagligt estimat, baseret på historiske, såvel som aktuelle opsummeringer af omfanget. Det anførte kan ikke tages som udtryk for en garanteret fremtidig omsætning på aftalen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90923000 Rattenbekämpfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0000