2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja miejskiego systemu wytwarzania energii cieplnej w Ustce”
Beschreibung: 1. CZEŚĆ I- OGÓLNY OPIS PRZEDSIĘWZIĘCIA 1.1. Celem Postępowania jest wybór Partnera Prywatnego, który zawrze z Podmiotem Publicznym Umowę Partnerstwa na wspólną realizację Przedsięwzięcia. 1.2. Przedmiot Partnerstwa obejmuje wspólną realizację Przedsięwzięcia, w oparciu o MPZP obowiązujące na Nieruchomościach, Koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, SWZ, Ofertę i Umowę Partnerstwa, którego celem jest zagospodarowanie Obszaru inwestycji i wykonanie źródła wytwórczego. 1.3. Podstawą dla Przedsięwzięcia jest wybudowanie i eksploatacja źródła wytwarzania energii cieplnej na potrzeby zasilania miejskiego systemu ciepłowniczego w Ustce. 1.4. Zakłada się budowę źródła wytwarzania energii cieplnej w trzech wariantach technologicznych: Wariant Technologiczny nr 1: budowa nowe źródła wytwarzania energii cieplnej w technologii OZE o łącznej mocy zainstalowanej 4,5 MW, składającej się z wysokoparametrowej powietrznej pompy ciepła (sugerowana moc 3,1 MW) i opcjonalnie kotła biomasowego ( sugerowana moc 1,4 MW). Źródło będzie pracować w postawie systemu, pokrywając zapotrzebowanie na ciepło dla celów grzewczych i ciepłej wody użytkowej. Szacowana ilość energii wynosić będzie 114.422,68 GJ/rok, co stanowić będzie 57,60 % zapotrzebowania rocznego na energię cieplną dla systemu grzewczego. Wariant Technologiczny nr 2: budowa nowe źródła wytwarzania energii cieplnej w technologii mieszanej na którą składać się będzie wysokosprawny układ kogeneracyjny zasilany gazem ziemnym oraz OZE o łącznej mocy cieplnej 6,2 4,5 MW. Na układ składać się będzie wysokosprawna kogeneracja o mocy cieplnej 3,1 MWt oraz kotła biomasowego lub innego OZE o mocy 1,4 MW. Układ będzie pracować w postawie systemu, pokrywając zapotrzebowanie na ciepło dla celów grzewczych i ciepłej wody użytkowej. Szacowana ilość energii wynosić będzie 114.422,68 GJ/rok, co stanowić będzie 57,60 % zapotrzebowania rocznego na energię cieplną dla systemu grzewczego. Wariant Technologiczny nr 3: Zamawiający dopuszcza, aby Oferent zaproponował własny wariant technologiczny oparty tylko na układzie kogeneracji lub pompie ciepła lub zespołu tych dwóch technologii wytwórczych lub innej technologii wytwarzania energii cieplnej z OZE. Warunkiem dopuszczenia wariantu Oferenta jest ilość energii, która nowe źródło będzie produkować na potrzeby miejskiej sieci ciepłowniczej. Szacowana ilość energii wynosić będzie 114.422,68 GJ/rok, co stanowić będzie 57,60 % zapotrzebowania rocznego na energię cieplną dla systemu grzewczego. 1.5. Przedmiotem negocjacji będzie określenie optymalnych rozwiązań technicznych umożliwiających spełnienie celów Podmiotu Publicznego, takich jak osiągnięcie statusu efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego, redukcja mocy źródeł wytwórczych na obszarze obecnej kotłowni celem wyłączenia tej kotłowni z obowiązków emisyjnych wynikających UE ETS, ograniczenie opłat za emisje zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego. Partner Prywatny przy doborze technologii winien kierować się zasadą, iż ponad 50% energii wytwarzanej dla systemu ciepłowniczego musi pochodzić ze źródeł wskazanym w wariantach określonych w pkt. 1.4. Zatem minimalna wielkość produkcji energii przez nowe źródła będzie wynosić 99.321,55 GJ/rok. 1.5.a W dniu 14.11.2025r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej EMPEC Sp. z o.o. w Ustce otrzymało odmowę wydania warunków przyłączenia źródła kogeneracji gazowej o mocy 3,35 MWe. OSD zaproponował przyłącze komercyjne szacując koszt przyłączenia na kwotę 19.810.000,00 zł netto. Zamawiający informuje, że nie będzie pokrywał kosztów wykonania przyłącza elektroenergetycznego. 1.6. Podmiot Publiczny Zamawiający informuje, że nie posiada prawa do dysponowania gruntem na cele inwestycyjne. Podmiot Publiczny dopuszcza również, aby Partner Prywatny zaproponował inne rozwiązania lokalizacyjne w ramach posiadanych przez siebie gruntów. Zamawiający informuje, że na chwilę obecną nie posiada tytułu prawnego do nieruchomości wskazanych powyżej, które pozwolą mu na realizację i eksploatację źródła energii cieplnej. W okresie prowadzenia dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie jego wyników będzie czynił działania mające na celu uzyskanie tytułu prawnego do nieruchomości. 1.7. Przedsięwzięcie ma służyć realizacji zadań publicznych należących do zakresu zadań własnych Podmiotu Publicznego, w tym w szczególności zadań w zakresie: 1.7.1. ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody, 1.7.2. zaopatrzenia w energię cieplną.
Interne Kennung: 1/PPP/2025
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 43328000 Hydraulische Anlagen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Celem Postępowania jest wybór Partnera Prywatnego, który zawrze z Podmiotem Publicznym Umowę Partnerstwa na wspólną realizację Przedsięwzięcia. 1.2. Przedmiot Partnerstwa obejmuje wspólną realizację Przedsięwzięcia, w oparciu o MPZP obowiązujące na nieruchomościach, Koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, SWZ, Ofertę i Umowę Partnerstwa, którego celem jest zagospodarowanie Obszaru inwestycji i wykonanie źródła wytwórczego. 1.3. Podstawą dla Przedsięwzięcia jest wybudowanie i eksploatacja z źródła wytwarzania energii cieplnej na potrzeby zasilania miejskiego systemu ciepłowniczego w Ustce. 1.4. Zakłada się budowę źródła wytwarzania energii cieplnej w trzech wariantach technologicznych: Wariant Technologiczny nr 1: budowa nowe źródła wytwarzania energii cieplnej w technologii OZE o łącznej mocy zainstalowanej 4,5 MW, składającej się z wysokoparametrowej powietrznej pompy ciepła (sugerowana moc 3,1 MW) i opcjonalnie kotła biomasowego ( sugerowana moc 1,4 MW). Źródło będzie pracować w postawie systemu, pokrywając zapotrzebowanie na ciepło dla celo w grzewczych i ciepłej wody użytkowej. Szacowana ilość energii wynosić będzie 114.422,68 GJ/rok, co stanowić będzie 57,60 % zapotrzebowania rocznego na energię cieplną dla systemu grzewczego. Wariant Technologiczny nr 2: budowa nowe źródła wytwarzania energii cieplnej w technologii mieszanej na która składać się będzie wysokosprawny układ kogeneracyjny zasilany gazem ziemnym oraz OZE o łącznej mocy cieplnej 6,2 4,5 MW. Ńa układ składać się będzie wysokosprawna kogeneracja o mocy cieplnej 3,1 MWt oraz kotła biomasowego lub innego OZE o mocy 1,4 MW. Układ będzie pracować w postawie systemu, pokrywając zapotrzebowanie na ciepło dla celo w grzewczych i ciepłej wody użytkowej . Szacowana ilość energii wynosić będzie 114.422,68 GJ/rok, co stanowić będzie 57,60 % zapotrzebowania rocznego na energię cieplną dla systemu grzewczego. Wariant Technologiczny nr 3: Zamawiający dopuszcza, aby Oferent zaproponował własny wariant technologiczny oparty tylko na układzie kogeneracji lub pompie ciepła lub zespołu tych dwóch technologii wytwórczych lub innej technologii wytwarzania energii cieplnej z OZE. Warunkiem dopuszczenia wariantu Oferenta jest ilość energii, która nowe źródło będzie produkować na potrzeby miejskiej sieci ciepłowniczej. Szacowana ilość energii wynosić będzie 114.422,68 GJ/rok, co stanowić będzie 57,60 % zapotrzebowania rocznego na energię cieplną dla systemu grzewczego. 1.5. Przedmiotem negocjacji będzie określenie optymalnych rozwiązań technicznych umożliwiających spełnienie celo w Podmiotu Publicznego, takich jak osiągnięcie statusu efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego, redukcja mocy źródeł wytwórczych na obszarze obecnej kotłowni celem wyłączenia tej kotłowni z obowiązków emisyjnych wynikających UE ETS, ograniczenie opłat za emisje zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego. Partner Prywatny przy doborze technologii winien kierować się zasadą, iż ponad 50% energii wytwarzanej dla systemu ciepłowniczego musi pochodzić ze źródeł wskazanym w wariantach określonych w pkt. 1.4. Zatem minimalna wielkość produkcji energii przez nowe źródła będzie wynosić 99.321,55 GJ/rok. 1.5. Przedmiotem negocjacji będzie okres lenie optymalnych rozwiązań technicznych umożliwiających spełnienie celo w Podmiotu Publicznego, takich jak osiągnięcie statusu efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego, redukcja mocy źródeł wytwórczych na obszarze obecnej kotłowni celem wyłączenia tej kotłowni z obowiązków emisyjnych wynikających UE ETS, ograniczenie opłat za emisje zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego. Partner Prywatny przy doborze technologii winien kierować się zasadą, iż ponad 50% energii wytwarzanej dla systemu ciepłowniczego musi pochodzić ze źródeł wskazanym w wariantach określonych w pkt. 1.4. Zatem minimalna wielkość produkcji energii przez nowe źródła będzie wynosić 99.321,55 GJ/rok. 1.6 Miasto Ustka obręb Ustka działka nr 985 przy ul. Ogrodowej. Działka nie jest objęta MPZP. Dla celo w realizacji inwestycji konieczne jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Zamawiający informuje, z e nie posiada prawa do dysponowania gruntem na cele inwestycyjne. Podmiot Publiczny dopuszcza rownież , aby Partner Prywatny zaproponował inne rozwiązania lokalizacyjne w ramach posiadanych przez siebie gruntów Zamawiający informuje, z e na chwilę obecną nie posiada tytułu prawnego do nieruchomości wskazanych powyżej, kto re pozwolą mu na realizację i eksploatację źródła energii cieplnej. W okresie prowadzenia dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie jego wyników będzie czynił działania mające na celu uzyskanie tytułu prawnego do nieruchomości Zgłoszenie potrzeby dokonania wizji lokalnej dla gruntów określonych w niniejszym punkcie w wariancie lokalizacyjnym należy kierować na adres mail wskazany do kontaktów formalnych. 1.7. Przedsięwzięcie ma służyć realizacji zadań publicznych należących do zakresu zadań własnych Podmiotu Publicznego, w tym w szczególności zadań w zakresie: 1.7.1. ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody, 1.7.2. zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz.
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen