2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rådgivningsydelser ifbm. Administrationsbygning Energibyen Holbæk
Beschreibung: Ordregiver skal opføre i en ny administrationsbygning i forbindelse med udviklingen af Energibyen i Holbæk. Administrationsbygningen skal udgø-re den ene halvdel af Ordregivers to administrative lokationer i henholds-vis Holbæk og Roskilde. I forbindelse hermed udbyder i nærværende udbud bygherrerådgivningsydelser i forbindelse med det kommende totalentrepriseudbud af administrationsbygningen. Den udbudte ydelse er beskrevet i det samlede udbudsmateriale.
Interne Kennung: 191125-01
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71312000 Beratung im Hochbau, 71315100 Beratung im Bereich Bausubstanz
5. Los
Los: LOT-0000