See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia w ramach projektu Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU).
Vorherige Bekanntmachung: 688131-2025
Interne Kennung: DZPU/68/DIF/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia w ramach projektu Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim cz. I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Zachodniopomorskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.01-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działania FEPZ.02.01 Wsparcie efektywności energetycznej poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.01-IZ.00-0001/23 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany dla danej części stanowi odrębną część tego zamówienia tj,: Część 1 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 25 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 15% tj. min. 4 411 764,71 PLN). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniem efektywności energetycznej, poprzez realizację wskaźników opisanych w części III ust. 7 SWZ. (Wartości do osiągnięcia rocznego zużycia energii pierwotnej i szacowanej emisji gazów są wykazane jako różnice m. wartością bazową i docelową tj. przed inwestycjami i po realizacji inwestycji. Definicje wskaźników są zgodne z Listą Wskaźników Kluczowych dla Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności, o której mowa w Wytycznych Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczących monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021 - 2027). Jedna Inwestycja Końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych powyżej. Według stanu na dzień połowy Okresu Budowy Portfela wskaźniki, o których mowa w niniejszym akapicie powinny zostać osiągnięte na poziomie co najmniej 40 %.
Interne Kennung: cz. I DZPU/68/DIF/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: a. Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ, b. Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Ustawa Prawo Zamówień Publicznych, Ustawa). 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 200% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. 5. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w PPU, stosowane do podstawowej części zamówienia. W przypadku skorzystania z Prawa opcji, Zamawiający, w uzgodnieniu z Wykonawcą, dokona aktualizacji terminów w zakresie wydatkowania środków Funduszu Szczegółowego. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0005
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia w ramach projektu Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim cz. II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Zachodniopomorskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.01-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działania FEPZ.02.01 Wsparcie efektywności energetycznej poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.01-IZ.00-0001/23 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany dla danej części stanowi odrębną część tego zamówienia tj,: Część 2 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 10 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 15% tj. min. 1 764 705,88 PLN). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniem efektywności energetycznej, poprzez realizację wskaźników opisanych w części III ust. 7 SWZ. (Wartości do osiągnięcia rocznego zużycia energii pierwotnej i szacowanej emisji gazów są wykazane jako różnice m. wartością bazową i docelową tj. przed inwestycjami i po realizacji inwestycji. Definicje wskaźników są zgodne z Listą Wskaźników Kluczowych dla Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności, o której mowa w Wytycznych Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczących monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021 - 2027). Jedna Inwestycja Końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych powyżej. Według stanu na dzień połowy Okresu Budowy Portfela wskaźniki, o których mowa w niniejszym akapicie powinny zostać osiągnięte na poziomie co najmniej 40 %.
Interne Kennung: cz. II DZPU/68/DIF/2025
Los: LOT-0006
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia w ramach projektu Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim cz. III
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Zachodniopomorskim działającym jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca będzie pełnić rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. . Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową nr FEPZ.02.01-IZ.00-0001/23 o finansowaniu Projektu pn. „Pożyczki EE na Pomorzu Zachodnim” realizowanego w ramach Priorytetu FEPZ.02 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działania FEPZ.02.01 Wsparcie efektywności energetycznej poprzez instrumenty finansowe, na podstawie umowy zawartej w dniu 20.10.2023 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FEPZ.02.01-IZ.00-0001/23 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa opcji) przypisany dla danej części stanowi odrębną część tego zamówienia tj,: Część 3 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej i oświetlenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 6 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 15% tj. min. 1 058 823,53 PLN). Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma skutkować wspieraniem efektywności energetycznej, poprzez realizację wskaźników opisanych w części III ust. 7 SWZ. (Wartości do osiągnięcia rocznego zużycia energii pierwotnej i szacowanej emisji gazów są wykazane jako różnice m. wartością bazową i docelową tj. przed inwestycjami i po realizacji inwestycji. Definicje wskaźników są zgodne z Listą Wskaźników Kluczowych dla Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności, o której mowa w Wytycznych Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczących monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021 - 2027). Jedna Inwestycja Końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych powyżej. Według stanu na dzień połowy Okresu Budowy Portfela wskaźniki, o których mowa w niniejszym akapicie powinny zostać osiągnięte na poziomie co najmniej 40 %.
Interne Kennung: cz. III DZPU/68/DIF/2025