2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcové dohody na projektové práce
Beschreibung: Předmětem této nadlimitní veřejné zakázky je provedení projektových prací (dále také „PD“), inženýrské činnosti (dále také „IČ“), výkonu autorského dozoru (dále také „AD“) a součinnosti při výběru zhotovitele níže uvedených stavebních záměrů: Ústecká outloní Noemova archa Noční Madagaskar Revitalizace správní budovy a vstupu do zoo Biodiverzita kolem nás Les gibonů a asijští kopytníci Zadavatel sděluje, že části 1 až 3 Veřejné zakázky jsou spolufinancovány z finanční podpory poskytnuté z Operačního programu Spravedlivá transformace, a to prostřednictvím projektů: a) Ústecká ouloní Noemova archa, č. OPST_VS_000006/24, b) Noční Madagaskar, č. OPST_VS_000002/24, c) Revitalizace správní budovy a vstupu do zoo, č. OPST_VS_000004/24. Z toho vyplývají povinnosti pro zadavatele a dodavatele týkající se plnění částí 1 až 3 této Veřejné zakázky, které jsou podrobněji specifikovány v dokumentech programu dostupných na https://opst.cz/kraj/ustecky-kraj.
Interne Kennung: MMUL/PO/VZ/460713/2025/AntK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Biodiverzita kolem nás
Beschreibung: Cílem projektu je podpora biodiverzity v areálu zoologické zahrady. Inspirací se stal odkaz zakladatele původní ptačí rezervace, vizionáře a ochránce přírody - Dr. Heinricha Lumpeho. Zelené plochy areálu zoo se stanou otevřenými expozicemi, které umožní pozorování různých druhů lokální fauny a flóry. Projekt se zaměří na obnovu a rozšíření vodních prvků v krajině a součástí budou i protierozní opatření. Geologické exponáty vč historických památek (vodárna a Heinrichsburg) budou rekonstruovány a nově interpretovány, aby poskytovaly návštěvníkům zajímavé a poučné informace o geologické historii regionu.
Interne Kennung: 4
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nabídková cena pro příslušné části Veřejné zakázky zahrnuje veškeré náklady nezbytné k řádnému splnění závazků dodavatele. V případě, že veškeré plnění dle příslušné rámcové dohody nebude ukončeno v průběhu 3 let od účinnosti dané rámcové dohody, je dodavatel oprávněn požadovat navýšení ceny těch dílčích plnění, pro která nebyla ke dni uplynutí 3leté lhůty uzavřena příslušná Prováděcí smlouva, navýšit o inflaci stanovenou ČSÚ, a to na základě dodatku uzavřeného oběma stranami k rámcové dohodě. Veškeré termíny dle příslušné rámcové dohody či dle příslušné Prováděcí smlouvy mohou být po dohodě (pouze písemným dodatkem ke smlouvě) přiměřeně prodlouženy v důsledku mimořádných nepředvídatelných a nepřekonatelných překážek vzniklých nezávisle na vůli stran smlouvy, a to max. o dobu trvání takových překážek. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z dané smlouvy. Prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu. Za takové překážky se považují zejména, nikoliv však výlučně: a) překážky ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany vlastníků nebo správců dotčených parcel či budov, ze strany vlastníků (správců) inženýrských sítí, popř. vlastníků dotčených objektů, které objektivně znemožňují nebo podstatně omezují provádění předmětu plnění, a kterým dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit. Dodavatel je povinen při jednání s těmito subjekty postupovat aktivně a bezodkladně. V případě vzniku prodlevy ze strany těchto subjektů musí být dodavatel schopen písemně doložit, že nebylo v jeho možnostech projednat a zajistit příslušné doklady od těchto subjektů nejpozději v daných termínech, b) překážky v podobě opatření přijatých orgány veřejné moci za účelem předejití nebo omezení šíření nakažlivé choroby znemožňující nebo podstatně omezující provádění předmětu plnění. Termín pro předání příslušné projektové dokumentace může být přiměřeně prodloužen v případě, že dojde ke změně sjednaného rozsahu předmětu plnění postupem v souladu s rámcovou dohodou a v souladu se zákonnými omezeními pro sjednávání změn závazků, a to o dobu nezbytně nutnou k provedení takové změny. Takové prodloužení bude provedeno pouze formou písemného dodatku k rámcové dohodě. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z rámcové dohody. Toto prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu.
Los: LOT-0005
Titel: Les gibonů a asijští kopytníci
Beschreibung: Hlavním cílem projektu je zlepšení životních podmínek chovaných gibonů bělolících a asijských kopytníků - jelenů sika. Vybudování nové otevřené expozice ve stromovém porostu umožní gibonům a jelenům sika pohybovat se v prostředí blízkém jejich přirozenému prostředí. Expozice zahrnuje vytvoření víceúrovňových plošin a zelených koridorů, které poskytnou zvířatům dostatek prostoru pro pohyb a odpočinek. Součástí je i vnitřní ubikace s odstavným výběhem. Nedílnou součástí je i oprava cest a botanizace přilehlého okolí v duchu současných trendů podpory a udržení biodiverzity a retence vody v krajině.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0003
Titel: Revitalizace správní budovy a vstupu do zoo
Beschreibung: Plocha před pokladnami bude rozšířena tak, aby návštěvníkům poskytla komfortnější a také bezpečnější vstup do zoo, který se nachází u frekventované ulice Drážďanská. Nedílnou součástí projektu je instalace nových turniketů. Dále zde bude provedena revitalizace betonového prostranství, parková úprava a nové posezení s občerstvením. Modernizace vstupního prostoru zahrnuje zateplení a opravu správní budovy.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0002
Titel: Noční Madagaskar
Beschreibung: Projekt řeší redesign a rekonstrukci budovy horního vstupu do zoologické zahrady, čímž vznikne nová expozice s ochranářských přesahem, která návštěvníkům přiblíží biotop Madagaskaru a unikátní biodiverzitu ostrova. V rámci projektu vznikne nokturnárium pro jedinečný druh nočního lemura ksukola ocasatého, tzv. aye aye. Na vnitřní expozici bude navazovat venkovní výběh, který bude průchozí s obráceným denním režimem. V noční expozici budou mít místo doplňkové druhy plazů, savců i hmyzu. Bude se jednat o jediné takové zařízení v rámci střední Evropy. Projekt navazuje na aktivity ústecké zoo ochrany in situ na Madagaskaru.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0001
Titel: Ústecká outloní Noemova archa
Beschreibung: Projekt se týká kompletní přestavby bývalého gastroprovozu v horní části zoo. Vznikne moderní chovatelsko-vzdělávací komplex zaměřený na chov outloňů váhavých, doplněný celoročním občerstvením s příběhem. Komplex bude zahrnovat venkovní průchozí expozici s invertovaným světelným režimem, umožňující návštěvníkům sledovat outloně, kteří jsou aktivní v nočních hodinách.
Interne Kennung: 1