803874-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Kompleksowe utrzymanie czystości w obiektach I Oddziału ZUS w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe utrzymanie czystości w obiektach I Oddziału ZUS w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe utrzymanie czystości w obiektach I Oddziału ZUS w Łodzi. 2. Miejsca świadczenia usługi w ramach zamówienia podstawowego: - I Oddział ZUS w Łodzi, ul. Zamenhofa 2; - I i II Oddział ZUS w Łodzi, ul. Lipiec Reymontowskich 11; - Inspektorat ZUS w Zgierzu, ul. Długa 43 (tylko sprzątanie zewnętrzne oraz usuwanie sopli); - Inspektorat ZUS w Zgierzu, ul. Chopina 5; - Obiekt w Zgierzu przy ul. 3 Maja 4; - Inspektorat ZUS w Kutnie, ul. Jagiełły 12; - Inspektorat ZUS w Łowiczu, ul. Kaliska 8; - Biuro Terenowe ZUS w Brzezinach, ul. Głowackiego 43 (tylko sprzątanie terenu zewnętrznego, w tym terenu zielonego, na powierzchni 250 m2, oraz pielęgnacja terenu zielonego na powierzchni 175 m2); - Lokal w Brzezinach, ul. Łódzka 19 (tylko sprzątanie wewnętrzne); - Biuro Terenowe ZUS w Łęczycy, ul. Zachodnia 8. 3. Wymagane cechy usług oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji.
Interne Kennung210000.271.115.2025-ZAP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu, w tym wymaganych oświadczeń i dokumentów, znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) dostępnej na https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/234943/notice/public/details Ofertę składa się na Formularzu oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ i Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 1A do SWZ. Zamawiający zastosuje w niniejszym postępowaniu postanowienia art. 139 ustawy Pzp. W związku z powyższym, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania. W takim przypadku Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą JEDZ, który będzie składany na wezwanie Zamawiającego, wyłącznie przez tego Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108, art. 109 ust. 1 pkt 1 i pkt 4 ustawy Pzp, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514), zwanej dalej „ustawą w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę” oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229, str. 1 ze zm.). Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu Wykonawców, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w państwach trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych (z innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz z innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska). Zamówienie nie zostało podzielone na części z uwagi na jednorodny charakter świadczonej usługi, ten sam cel i przeznaczenie usługi oraz możliwość jej nabycia u tego samego wykonawcy działającego w branży (szczegółowe uzasadnienie w SWZ).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90916000 Reinigung von Telefongeräten, 90921000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung, 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90923000 Rattenbekämpfung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe utrzymanie czystości w obiektach I Oddziału ZUS w Łodzi. 2. Miejsca świadczenia usługi w ramach zamówienia podstawowego: ­ - I Oddział ZUS w Łodzi, ul. Zamenhofa 2; - I i II Oddział ZUS w Łodzi, ul. Lipiec Reymontowskich 11; - Inspektorat ZUS w Zgierzu, ul. Długa 43 (tylko sprzątanie zewnętrzne oraz usuwanie sopli); - Inspektorat ZUS w Zgierzu, ul. Chopina 5; -­ Obiekt w Zgierzu przy ul. 3 Maja 4; -­ Inspektorat ZUS w Kutnie, ul. Jagiełły 12; -­ Inspektorat ZUS w Łowiczu, ul. Kaliska 8; -­ Biuro Terenowe ZUS w Brzezinach, ul. Głowackiego 43 (tylko sprzątanie terenu zewnętrznego, w tym terenu zielonego, na powierzchni 250 m2, oraz pielęgnacja terenu zielonego na powierzchni 175 m2); -­ Lokal w Brzezinach, ul. Łódzka 19 (tylko sprzątanie wewnętrzne); -­ Biuro Terenowe ZUS w Łęczycy, ul. Zachodnia 8. 3. Wymagane cechy usług oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamówienie opcjonalne nr 1 - w zakresie realizacji dodatkowej usługi kompleksowego utrzymania czystości w budynku Biura Terenowego w Brzezinach przy ul. Głowackiego 43, po zakończeniu remontu i przebudowy ww. obiektu, które jest planowane na koniec czerwca 2027 r. Tym samym planowany termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji to 01.07.2027 r. – 31.05.2029 r. Uruchomienie prawa opcji będzie powiązane z wyłączeniem z usługi sprzątania lokalu w Brzezinach przy ul. Łódzkiej 19. W ramach prawa opcji usługą zostanie objęte sprzątanie pozostałej części terenu zewnętrznego, pielęgnacja pozostałej części terenu zielonego, czyszczenie rynien oraz rewizja rur spustowych z zanieczyszczeń i liści, usuwanie sopli z dachu oraz parapetów zewnętrznych, sprzątanie całej powierzchni terenu wewnętrznego, w tym mycie okien, gruntowane sprzątanie/doczyszczenie poremontowe oraz wykonanie dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji; 2. Zamówienie opcjonalne nr 2 - w zakresie rozszerzonej/wzmożonej dezynfekcji (dezynfekcji opcjonalnej) w sytuacji, gdy na terytorium Polski obowiązywać będzie stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii, w celu zapewnienia utrzymania podwyższonych standardów higienicznych, z uwzględnieniem niezbędnych materiałów, którego celem jest przeciwdziałanie szybkiemu i niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się choroby. Maksymalna łączna liczba dni roboczych objętych dezynfekcją opcjonalną w danym obiekcie wynosi 748. Jeśli dezynfekcja opcjonalna zostanie uruchomiona po zakończeniu remontu i przebudowy obiektu w Brzezinach przy ul. Głowackiego 43, to dezynfekcją będzie objęty ww. obiekt, a nie będzie nią objęty lokal w Brzezinach przy ul. Łódzkiej 19. Oprócz obiektu/lokalu w Brzezinach, dezynfekcją opcjonalną mogą być objęte obiekty w Łodzi, ul. Zamenhofa 2 i ul. Lipiec Reymontowskich 11, w Zgierzu ul. Chopina 5 i ul. 3 Maja 4, w Kutnie ul. Jagiełły 12, w Łowiczu ul. Kaliska 8 oraz w Łęczycy ul. Zachodnia 8. 3. Terminy i warunki realizacji danego zamówienia opcjonalnego zostały szczegółowo określone w Załączniku nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy) i w Załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy.