804112-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen – Udbud af Rammeaftale om levering af psykologydelser til Skatteministeriets Koncern
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Rammeaftale om levering af psykologydelser til Skatteministeriets Koncern
BeschreibungYdelserne omfatter levering af telefonisk psykologisk rådgivning, akut telefonisk krisehjælp, psykologiske behandlingsforløb samt akut psykologisk udrykning. Skatteministeriets Koncern ønsker at tilbyde sine Ansatte én samlet indgang til koncernens psykologtilbud både i forhold til arbejdsrelaterede og privatrelaterede problemstillinger. Der er ca. 12.800 Ansatte i hele Skatteministeriets Koncern på tidspunktet for offentliggørelsen af udbudsmaterialet. Formålet med tilbuddene er at sikre hurtig, lettilgængelig og kvalificeret psykologhjælp til de Ansatte i Skatteministeriets Koncern, der måtte opleve behov for dette. Tilbuddene skal bidrage til at fremme et sundt arbejdsmiljø, herunder bidrage til at forebygge bl.a. forekomsten af stresssymptomer og sygefravær blandt de Ansatte.
Interne Kennung25-0891101
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet afvikles efter light-regimet iht. udbudslovens afsnit III.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121270 Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
LosLOT-0000