See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usunięcie lokalnych szkód powodziowych na rzece Biała Głuchołaska w km 0+000 ÷ 23+800
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usunięcie lokalnych szkód powodziowych na rzece Biała Głuchołaska powstałych w wyniku powodzi na odcinku rzeki od km 0+000 do km 23+800. Cel zamówienia 1. Przywrócenie koryta rzecznego i jego otoczenia do stanu umożliwiającego swobodny przepływ wody i w parametrach sprzed wystąpienia katastrofalnej powodzi we wrześniu 2024 r. - powodującej rozległe straty w mieniu prywatnym i publicznym, m. in. na obszarach które były objęte Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 września 2024 r. w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1395), poprzez: oraz zabezpieczenie terenów przyległych poprzez: • odtworzenie zniszczonych skarp koryta rzeki; • odtworzenie wałów przeciwpowodziowych wraz z lokalnym umocnieniem podstawy i skarp; • przywrócenie przepustowości koryta rzeki; • przywrócenie prawidłowego biegu koryta; • uprzątnięcie terenu zawala; • usunięcie zatorów i odsypisk rumoszu skalnego i drzewnego; • naprawę uszkodzonych murów oporowych; • naprawę progów; 2. Zabezpieczenie przed dalszymi szkodami: • eliminacja zagrożeń związanych z niebezpiecznym ryzykiem powstania dalszych uszkodzeń w krótkiej perspektywie czasowej, które mogą powstać nawet w wyniku niewielkiego wezbrania; • przygotowanie koryta pod zaprojektowanie i wykonanie docelowych robót regulacyjnych niezbędnych dla uniknięcia dalszych zniszczeń w przyszłości.
Interne Kennung: V.ROZ.2710.121.2024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45246400 Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usunięcie lokalnych szkód powodziowych na rzece Biała Głuchołaska powstałych w wyniku powodzi na odcinku rzeki od km 0+000 do km 23+800. Celem zamówienia jest: 1. Przywrócenie koryta rzecznego i jego otoczenia do stanu umożliwiającego swobodny przepływ wody i w parametrach sprzed wystąpienia katastrofalnej powodzi we wrześniu 2024 r. - powodującej rozległe straty w mieniu prywatnym i publicznym, m. in. na obszarach które były objęte Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 września 2024 r. w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1395), poprzez: oraz zabezpieczenie terenów przyległych poprzez: • odtworzenie zniszczonych skarp koryta rzeki; • odtworzenie wałów przeciwpowodziowych wraz z lokalnym umocnieniem podstawy i skarp; • przywrócenie przepustowości koryta rzeki; • przywrócenie prawidłowego biegu koryta; • uprzątnięcie terenu zawala; • usunięcie zatorów i odsypisk rumoszu skalnego i drzewnego; • naprawę uszkodzonych murów oporowych; • naprawę progów; 2. Zabezpieczenie przed dalszymi szkodami: • eliminacja zagrożeń związanych z niebezpiecznym ryzykiem powstania dalszych uszkodzeń w krótkiej perspektywie czasowej, które mogą powstać nawet w wyniku niewielkiego wezbrania; • przygotowanie koryta pod zaprojektowanie i wykonanie docelowych robót regulacyjnych niezbędnych dla uniknięcia dalszych zniszczeń w przyszłości.