80551-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigungsdienste – ŚWIADCZENIE USŁUG UTRZYMANIA CZYSTOŚCI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚWIADCZENIE USŁUG UTRZYMANIA CZYSTOŚCI
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych w budynkach, powierzchni terenów utwardzonych i zielonych, pasów ppoż. w kompleksach wojskowych będących w rejonie działania 31 Zespołu Zabezpieczenia w m. ŚREM. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość wykonania przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie zakresu usług, których wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców jeżeli są znani. Wykonawca będzie zawiadamiał Zamawiającego o wszelkich zmianach podwykonawców w trakcie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający, na podstawie art. 95 ustawy Pzp, wymaga aby Wykonawca lub Podwykonawca zatrudnił, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, na podstawie stosunku pracy, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. - Kodeksu pracy (Dz.U. z 2023r. poz. 1465 z poźn. zm), tj. osoby bezpośrednio zaangażowanych do prac utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. 5. Wykonawca zobowiązuje się utrzymywać wymaganą dzienną ilość pracowników niezbędnych do prawidłowego wykonywania umowy tj.: do świadczenia usługi sprzątania powierzchni wewnętrznych 12 osób, natomiast powierzchni zewnętrznych 3 osoby. Wszystkie osoby muszą być zatrudnione na cały etat. 6. Zamawiający nie przewiduje zmiany wartości umowy spowodowanej podniesieniem najniższego wynagrodzenia w pierwszym roku obowiązywania umowy tj. w 2025 roku. Wzrost najniższego wynagrodzenia od 1 stycznia 2025 roku należy uwzględnić w kalkulacji przedmiotowego zamówienia zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2024r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2025r. (Dz.U. 2024 poz. 1362). 10. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o wartości nie przekraczającej 50 % zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp w zakresie przedmiotu zamówienia podstawowego zgodnie z opisem zawartym w punkcie 1 oraz w projekcie umowy wraz z załącznikami (wg zał. nr 4 do SWZ). Przy udzieleniu przyszłego świadczenia będą obowiązywać zaoferowane ceny dla zamówienia podstawowego zwaloryzowane zgodnie z klauzulami zawartymi w projekcie umowy (wg zał. nr 4 do SWZ) z uwzględnieniem aktualnych przepisów prawa obowiązującego. Dla przyszłego świadczenia będzie obowiązywać katalog kar zawarty w projekcie umowy dla zamówienia podstawowego( wg zał. nr 4 do SWZ) z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Ostateczne warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie, zostaną sprecyzowane w treści umowy, która zostanie ustalona w wyniku negocjacji między Zamawiającym i Wykonawcą. 15. Zamawiający umożliwia przeprowadzenie wizji lokalnej. W celu ustalenia terminu wizji proszę o kontakt z p. Jackiem BROŃSKIM (nr tel. 261-547-670 lub adres mailowy: 31blt.sgkie@ron.mil.pl). Odbycie wizji nie jest obowiązkowe. 16. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji umowy zgodnie z ustawą Kodeks Pracy art. 208 zobowiązany jest do podpisania porozumienia z Zamawiającym w przedmiocie wyznaczenia koordynatora ds. BHP (p. Janusz Skiba nr tel. 608 477 638). 17. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. 18. Zamawiający informuje, że wejście obcokrajowców na teren kompleksów wojskowych wymaga wcześniejszego uzyskania pisemnego pozwolenia wydanego zgodnie z Decyzją nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021r. Planowany termin rozpoczęcia świadczenia usługi to 01.02.2025r. W przypadku przedłużenia się procedury związanej z udzieleniem przedmiotowego zamówienia, Zamawiający zastrzega przesunięcie terminu rozpoczęcia świadczenia usługi z tym, że terminem końcowym realizacji zamówienia będzie 30.11.2027r. Termin wykonania umowy w zakresie realizacji opcji zgodnie z zapisami w projekcie umowy – wg zał. nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung602286-2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZgodnie z art. 132 ustawy Prawo Zamówień publicznych UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW: 1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (wg załącznika nr 8 do SWZ) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 4. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, złożenia w odniesieniu do tych podmiotów: - oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzającego brak podstaw do wykluczenia oraz odpowiednie spełnianie warunku udziału w postępowaniu w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 8 do SWZ) - dokumentów wymienionych w Rozdziale IX SWZ tj.: • JEDNOLITEGO EUROPEJSKIEGO DOKUMENTU ZAMÓWIENIA potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia na dzień składania ofert; • informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; • oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, których wymaga Zamawiający oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia. 6. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda aby Wykonawca (w terminie określonym przez Zamawiającego): 1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami, albo 2) wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług utrzymania czystości
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych w budynkach, powierzchni terenów utwardzonych i zielonych, pasów ppoż. w kompleksach wojskowych będących w rejonie działania 31 Zespołu Zabezpieczenia w m. ŚREM.
Interne KennungZadanie nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych: Zamawiający ma prawo, bez konieczności sporządzania i podpisania aneksu do umowy – w drodze jednostronnej zmiany harmonogramu zmienić wielkość powierzchni przyjętych do wykonania usługi w danym miesiącu poprzez ich zwiększenie lub zmniejszenie nie więcej niż 33 % w stosunku do średniomiesięcznej wielkości powierzchni przyjętych do wykonania usługi. Wynagrodzenie zostanie obliczone zgodnie z cenami jednostkowymi ujętymi w załączniku nr 1 do umowy „Formularzu wyceny” przy uwzględnieniu zmiany powierzchni do wykonania usługi. Rozszerzenie zamówienia w ramach opcji będzie realizowane w odpowiednio w terminach: zgodnych z zamówieniem podstawowym. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Realizowanie opcjonalnej części będzie wykonywane na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe. Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie za dostawy w ramach prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określana jako ,,prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.