2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa ul. Nowej, ul. Poznańskiej oraz ul. Marii Skłodowskiej-Curie, wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu i budowa nowego obiektu inżynierskiego nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Nowej w Chorzowie
Beschreibung: 1.Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i n. ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320) [zwanej dalej także ustawą PZP lub ustawą] oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. 2. Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa ul. Nowej, Poznańskiej oraz ul. Marii Skłodowskiej Curie wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu i budowa nowego obiektu inżynierskiego nad torami kolejowymi w ciągu ul. Nowej w Chorzowie. Obiekt zlokalizowany jest w ciągu ul. Nowej nad linią kolejową 131 oraz torami bocznicowymi ArcelorMittal i torami testowymi Alstom. Długość istniejącego obiektu do rozbiórki wynosi koło 100m. Nowy obiekt zaprojektowano jako trójprzęsłowy – pierwsze przęsło o konstrukcji zespolonej belek stalowych z płytą żelbetową, dwa pozostałe przęsła z belek prefabrykowanych typu T. 2. Zamawiający planuje pozyskać dofinansowanie na realizację przedmiotowego zamówienia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy PZP, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 3. Zakres robót obejmuje, zgodnie z dokumentacją projektową: 1) rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego; 2) budowę nowego wiaduktu; 3) przebudowę drogi na dojazdach do obiektu; 4) wycinkę drzew, krzewów i nasadzenia zastępcze; 5) przebudowę i budowę infrastruktury podziemnej i naziemnej t.j.: - kanalizacja deszczowa, - sieć oświetlenia ulicznego, - oświetlenie obiektu, - sieci energetyczne, - sieci ciepłownicze, - sieć teletechniczna, - kanał technologiczny. Dodatkowo: 1) Wykonawca zobowiązany będzie do zaprojektowania i wykonania doświetlenia dwóch przejść dla pieszych u zbiegu ulic Poznańskiej, Nowej i Marii Skłodowskiej-Curie. Koszty związane z powyższym należy ująć w cenie ofertowej. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do pielęgnacji założonej zieleni, która gwarantować będzie prawidłowy rozwój nasadzeń w okresie 3 lat od dnia odbioru końcowego prawidłowo wykonanych robót budowlanych. Koszty związane z pielęgnacja nasadzeń należy ująć w cenie ofertowej. 4. Prowadzenie robót: 1) Roboty należy przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, zasadami wiedzy technicznej oraz sztuką budowlaną. 2) Na czas wykonywania robót nad linią kolejową 131 Wykonawca jest zobowiązany do załatwienia wszelkich formalności związanych z uzyskaniem zgody na wejście w teren kolejowy, ArcelorMittal, Alstom, wyłączenia zasilania sieci trakcyjnej, a co za tym idzie ograniczenia lub wstrzymanie ruchu kolejowego. Wykonawca minimum 30 dni przed przystąpieniem do robót wystąpi do Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej z wnioskiem o sporządzenie Regulaminu tymczasowego prowadzenia ruchu w okresie wykonywania robót. W przypadku konieczności zmiany organizacji ruchu kolejowego Wykonawca wystąpi do Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej celu zaplanowania zamknięć torowych– pismo PKP PLK nr IZ09IN.2133.109.2023.SC z dnia 01.08.2023 r. 3) Zamawiający dysponuje zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Koszty wprowadzenia i utrzymania tymczasowej organizacji ruchu należy ująć w cenie ofertowej. 4) Dodatkowo należy uwzględnić w kosztach wszelkich zabezpieczeń, wygrodzeń terenu, ustawienia rusztowań (prace na wysokościach). 5) Jeżeli w przedmiarach nie występuje pozycja: utylizacja – należy uwzględnić ją w kosztach ogólnych. 6) Zlecenie nadzorów branżowych po stronie Wykonawcy robót. 7) Wykonawca poinformuje firmę ArcelorMittal o zamiarze rozpoczęcia robót z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem zgodnie z uzgodnieniem nr DHW33/2023 z dnia 26.06.2023 r. (roboty z tego zakresu muszą być wykonane w okresie maj – wrzesień 2025 r.) 8) TAURON Ciepło – Wykonawca dostarczy harmonogram przełożenia sieci ciepłowniczej na obiekcie – podstawa do podpisania porozumienia kolizyjnego przez Zamawiającego. 5. Przed przystąpieniem do robót Wykonawca robót załatwi wszelkie niezbędne uzgodnienia, formalności umożliwiające rozpoczęcie prac budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w Załączniku nr 4 do SWZ (dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych [dalej: STWiORB], uzgodnienia branżowe, decyzja ZRiD wraz ze sprostowaniem, opis przedmiotu zamówienia). Dodatkowo w Załączniku nr 5 zamieszczono przedmiary robót – stanowią one materiał pomocniczy do wyceny oferty zgodnie z Rozdz. XVII SWZ. 7. Zamawiający wymaga udzielenia następujących gwarancji: 1) Gwarancja na wykonane i odebrane przez Zamawiającego roboty objęte Umową – zgodnie z Ofertą Wykonawcy. Gwarancja na wykonane i odebrane przez Zamawiającego roboty objęte Umową roboty stanowi Kryterium oceny ofert zgodnie z Rozdz. XVIII. SWZ. 2) Gwarancja na oprawy oświetleniowe i system sterowania oświetleniem – 10 lat od daty odbioru przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że okres gwarancji oferowany przez Wykonawcę nie może być dłuższy niż gwarancja jakiej udziela producent opraw oświetleniowych. 8. Zamawiający informuje, że nie podzielił zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: 1) Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza udziału w nim firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), jak również niewpływa na zmianę kręgu Wykonawców mogących ubiegać się o zamówienie.
Vorherige Bekanntmachung: 334190-2025
Interne Kennung: ZP.26.1.12.2025.AB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221110 Bau von Brücken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 31321100 Stromfreileitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32562000 Glasfaserkabel, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45312310 Blitzschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przebudowa ul. Nowej, ul. Poznańskiej oraz ul. Marii Skłodowskiej-Curie, wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu i budowa nowego obiektu inżynierskiego nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Nowej w Chorzowie”
Beschreibung: Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i n. ustawy z dnia11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320) [zwanej dalej także ustawą PZP lub ustawą] oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej„SWZ”. 2. Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa ul. Nowej, Poznańskiej oraz ul. Marii Skłodowskiej Curie wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu i budowa nowego obiektu inżynierskiego nad torami kolejowymi w ciągu ul. Nowej w Chorzowie. Obiekt zlokalizowany jest w ciągu ul. Nowej nad linią kolejową 131 oraz torami bocznicowymi ArcelorMittal i torami testowymi Alstom. Długość istniejącego obiektu do rozbiórki wynosi koło 100m. Nowy obiekt zaprojektowano jako trójprzęsłowy – pierwsze przęsło o konstrukcji zespolonej belek stalowych z płytą żelbetową, dwa pozostałe przęsła z belek prefabrykowanych typu T. 2. Zamawiający planuje pozyskać dofinansowanie na realizację przedmiotowego zamówienia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy PZP, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 3. Zakres robót obejmuje, zgodnie z dokumentacją projektową: 1) rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego; 2) budowę nowego wiaduktu; 3) przebudowę drogi na dojazdach do obiektu; 4) wycinkę drzew, krzewów i nasadzenia zastępcze; 5) przebudowę i budowę infrastruktury podziemnej i naziemnej t.j.: - kanalizacja deszczowa, - sieć oświetlenia ulicznego, - oświetlenie obiektu, - sieci energetyczne, - sieci ciepłownicze, - sieć teletechniczna, - kanał technologiczny. Dodatkowo: 1) Wykonawca zobowiązany będzie do zaprojektowania i wykonania doświetlenia dwóch przejść dla pieszych u zbiegu ulic Poznańskiej, Nowej i Marii Skłodowskiej-Curie. Koszty związane z powyższym należy ująć w cenie ofertowej. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do pielęgnacji założonej zieleni, która gwarantować będzie prawidłowy rozwój nasadzeń w okresie 3 lat od dnia odbioru końcowego prawidłowo wykonanych robót budowlanych. Koszty związane z pielęgnacja nasadzeń należy ująć w cenie ofertowej. 4. Prowadzenie robót: 1) Roboty należy przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, zasadami wiedzy technicznej oraz sztuką budowlaną. 2) Na czas wykonywania robót nad linią kolejową 131 Wykonawca jest zobowiązany do załatwienia wszelkich formalności związanych z uzyskaniem zgody na wejście w teren kolejowy, ArcelorMittal, Alstom, wyłączenia zasilania sieci trakcyjnej, a co za tym idzie ograniczenia lub wstrzymanie ruchu kolejowego. Wykonawca minimum 30 dni przed przystąpieniem do robót wystąpi do Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej z wnioskiem o sporządzenie Regulaminu tymczasowego prowadzenia ruchu w okresie wykonywania robót. W przypadku konieczności zmiany organizacji ruchu kolejowego Wykonawca wystąpi do Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej celu zaplanowania zamknięć torowych– pismo PKP PLK nr IZ09IN.2133.109.2023.SC z dnia 01.08.2023 r. 3) Zamawiający dysponuje zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Koszty wprowadzenia i utrzymania tymczasowej organizacji ruchu należy ująć w cenie ofertowej. 4) Dodatkowo należy uwzględnić w kosztach wszelkich zabezpieczeń, wygrodzeń terenu, ustawienia rusztowań (prace na wysokościach). 5) Jeżeli w przedmiarach nie występuje pozycja: utylizacja – należy uwzględnić ją w kosztach ogólnych. 6) Zlecenie nadzorów branżowych po stronie Wykonawcy robót. 7) Wykonawca poinformuje firmę ArcelorMittal o zamiarze rozpoczęcia robót z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem zgodnie z uzgodnieniem nr DHW33/2023 z dnia 26.06.2023 r. (roboty z tego zakresu muszą być wykonane w okresie maj – wrzesień 2025 r.) 8) TAURON Ciepło – Wykonawca dostarczy harmonogram przełożenia sieci ciepłowniczej na obiekcie – podstawa do podpisania porozumienia kolizyjnego przez Zamawiającego. 5. Przed przystąpieniem do robót Wykonawca robót załatwi wszelkie niezbędne uzgodnienia, formalności umożliwiające rozpoczęcie prac budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w Załączniku nr 4 do SWZ (dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych [dalej: STWiORB], uzgodnienia branżowe, decyzja ZRiD wraz ze sprostowaniem, opis przedmiotu zamówienia). Dodatkowo w Załączniku nr 5 zamieszczono przedmiary robót – stanowią one materiał pomocniczy do wyceny oferty zgodnie z Rozdz. XVII SWZ. 7. Zamawiający wymaga udzielenia następujących gwarancji: 1) Gwarancja na wykonane i odebrane przez Zamawiającego roboty objęte Umową – zgodnie z Ofertą Wykonawcy. Gwarancja na wykonane i odebrane przez Zamawiającego roboty objęte Umową roboty stanowi Kryterium oceny ofert zgodnie z Rozdz. XVIII. SWZ. 2) Gwarancja na oprawy oświetleniowe i system sterowania oświetleniem – 10 lat od daty odbioru przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że okres gwarancji oferowany przez Wykonawcę nie może być dłuższy niż gwarancja jakiej udziela producent opraw oświetleniowych. 8. Zamawiający informuje, że nie podzielił zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: 1) Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza udziału w nim firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), jak również nie wpływa na zmianę kręgu Wykonawców mogących ubiegać się o zamówienie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 31321100 Stromfreileitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32562000 Glasfaserkabel, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45312310 Blitzschutzarbeiten