806371-2025 - Wettbewerb
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Usługa transportowa na terenie Gminy Gniezno poprzez zapewnienie dzieciom i uczniom dowozu i odwozu do placówek oświatowych w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa transportowa na terenie Gminy Gniezno poprzez zapewnienie dzieciom i uczniom dowozu i odwozu do placówek oświatowych w 2026 r.
BeschreibungZamówienie obejmuje zakup biletów miesięcznych na dowóz dzieci i uczniów do szkół i przedszkoli na terenie gminy Gniezno ( cztery szkoły podstawowe). Wielkość zamówienia to co najmniej zakup 630 biletów miesięcznych/miesiąc. Wykonawca zobowiązany jest zatrudnić co najmniej 8 osób pełnoletnich i zapewnić w każdym pojeździe przez cały okres realizacji umowy pełnoletniego opiekuna (nie kierowcę pojazdu) posiadającego poświadczenie ukończenia kursu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadać stosowne dokumenty o których mowa w art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2026 r o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich ( t.j. Dz. U. z 2024 r poz 560) Wielkość pracy przewozowej to co najmniej 120 320 wozokilometrów/rok. Dzienna wielkość pracy przewozowej w dni nauki szkolnej to co najmniej 640 wozokilometrów. Wykonawca zobowiązany będzie do spełnienia wszystkich warunków formalnych wynikających z przepisów szczegółowych związanych z uruchomieniem linii takimi jak korzystanie z przystanków, opracowanie, przy uzgodnieniu z Zamawiającym rozkładów jazdy, itp. Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 8 autobusami podstawowymi oraz co najmniej 2 zapasowymi wraz z kierowcami posiadającymi stosowne uprawnienia. Autobusy na dzień złożenia oferty muszą być dopuszczone do ruchu, posiadać ubezpieczenie OC oraz być wyposażone w sprawną, posiadająca wykonany w okresie ostatnich 6 miesięcy przed terminem składania ofert, przegląd dokonany przez osobę która odbyła szkolenie w zakresie określonym w załączniku do rozporządzenia Komisji (WE) nr 307/2008 z dnia 2 kwietnia 2008 r. ustanawiającego, na mocy rozporządzenia (WE) nr 842/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady, minimalne wymagania w zakresie programów szkoleniowych oraz warunki wzajemnego uznawania zaświadczeń o odbytym szkoleniu dla personelu w odniesieniu do wykorzystywanych w niektórych pojazdach silnikowych systemów klimatyzacyjnych zawierających niektóre fluorowane gazy cieplarniane (Dz. Urz. UE L 92 z 03.04.2008, str. 25).. Szczegóły warunków udziału, podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych zapisano w następnych rozdziałach SWZ. Zamawiający nie ma wpływu na liczbę zakupionych biletów. Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie całego okresu umowy do oznakowania autobusów oraz umieszczania na tabliczkach przystankowych aktualnych rozkładów jazdy
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZamówienie obejmuje zakup biletów miesięcznych na dowóz dzieci i uczniów do szkół i przedszkoli na terenie gminy Gniezno ( cztery szkoły podstawowe). Wielkość zamówienia to co najmniej zakup 630 biletów miesięcznych/miesiąc. Wykonawca zobowiązany jest zatrudnić co najmniej 8 osób pełnoletnich i zapewnić w każdym pojeździe przez cały okres realizacji umowy pełnoletniego opiekuna (nie kierowcę pojazdu) posiadającego poświadczenie ukończenia kursu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadać stosowne dokumenty o których mowa w art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2026 r o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich ( t.j. Dz. U. z 2024 r poz 560) Wielkość pracy przewozowej to co najmniej 120 320 wozokilometrów/rok. Dzienna wielkość pracy przewozowej w dni nauki szkolnej to co najmniej 640 wozokilometrów. Wykonawca zobowiązany będzie do spełnienia wszystkich warunków formalnych wynikających z przepisów szczegółowych związanych z uruchomieniem linii takimi jak korzystanie z przystanków, opracowanie, przy uzgodnieniu z Zamawiającym rozkładów jazdy, itp. Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 8 autobusami podstawowymi oraz co najmniej 2 zapasowymi wraz z kierowcami posiadającymi stosowne uprawnienia. Autobusy na dzień złożenia oferty muszą być dopuszczone do ruchu, posiadać ubezpieczenie OC oraz być wyposażone w sprawną, posiadająca wykonany w okresie ostatnich 6 miesięcy przed terminem składania ofert, przegląd dokonany przez osobę która odbyła szkolenie w zakresie określonym w załączniku do rozporządzenia Komisji (WE) nr 307/2008 z dnia 2 kwietnia 2008 r. ustanawiającego, na mocy rozporządzenia (WE) nr 842/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady, minimalne wymagania w zakresie programów szkoleniowych oraz warunki wzajemnego uznawania zaświadczeń o odbytym szkoleniu dla personelu w odniesieniu do wykorzystywanych w niektórych pojazdach silnikowych systemów klimatyzacyjnych zawierających niektóre fluorowane gazy cieplarniane (Dz. Urz. UE L 92 z 03.04.2008, str. 25).. Szczegóły warunków udziału, podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych zapisano w następnych rozdziałach SWZ. Zamawiający nie ma wpływu na liczbę zakupionych biletów. Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie całego okresu umowy do oznakowania autobusów oraz umieszczania na tabliczkach przystankowych aktualnych rozkładów jazdy.
Optionen
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 PZP Zamawiający określa prawo opcji . Opcja dotyczyć będzie prawa zakupy biletów dla uczniów na okres do następnych 12 miesięcy nie dłużej niż do 31 grudnia 2027 r. o wielkości porównywalnej z wielkością zamówienia w 2026 r. O prawie skorzystania z opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę do dnia 31 października 2026 r. Skorzystania z prawa opcji będzie możliwe pod warunkiem posiadania zabezpieczonych środków na realizację umowy w budżecie Gminy Gniezno na 2027 r.