2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Indkøb af kollektiv ulykkesforsikring til Energinet
Beschreibung: Energinet ønsker tilbud på en kollektiv ulykkesforsikring efter kriteriet "laveste pris".Der henvises nærmere til udbudsdokumenterne.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Interne Kennung: 271734820
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Energinet ønsker tilbud på en kollektiv ulykkesforsikring efter kriteriet "laveste pris".Der henvises nærmere til udbudsdokumenterne.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000