See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt om elektronisk lovsamling
Beschreibung: Skatteministeriets koncern indkøber et fast antal licenser til et elektronisk system til søgning i gældende og historisk lovgivning, praksis mv. primært indenfor Skatteministeriets ressortområde. Systemet understøtter varetagelse af en række forskellige juridiske arbejdsopgaver. Systemet skal løbende holdes ajour og skal udover det materielle indhold, indeholde funktioner f.eks. søgemuligheder der effektivt og kvalificeret understøtter medarbejdernes opgavevaretagelse.
Interne Kennung: 25-1431270
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000